Define haritasi veya lahit yorumu

PiSaGoR

Engellendi
En önemli hususu belirtmeyi en başta düşündüm ama en sona kaldı Lütfen ama Lütfen Bu herkes için geçerli mezar açtığınızda Cesetle karşılaştığınızda Ona saygı duyun ...Çıplak elle dokunmayın ...Ve düzgün ve güzel bir şekilde ya yeni bir mezar açıp orya defnedin veyahutta Güzel bir yere bırakın işiniz bitince yine aynı şekilde Yerine koyunuz lütfen

Rick

Engellendi
Saygı!Saygı!Saygı!
Dağıtmak hiç hoş olmamış.

acgöz

Member
Malesef mezari baska birileri açmış ben osekilde buldum ve kemikleri mezara dizip ustunu kapattim
bunu boyle yapanada baya bi saydim.
saymakla
birşey olunmaz kardeşim bir mezarın yakınındasın ve müslümansın küfür edilmez ordayken nefsine sahip çıkarsın uzaklasınca ozaman sana kalmıs konuya gelirsek mezar sterl taşı

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim aşağıdaki resimde siyah alanın içinde insan başları görüyorum nereye baktıklarını tespit et tabi imkanın varsa. Sarı ile daire içine aldığım yerlerde mağara yada bir giriş varmı kontrol et. Kırmızı alandakiler nişaneye benziyor. Karşı taraflarında ne var resimlersen oradanda birşeyler çıkacağını düşünüyorum. Onlarıda detaylandırma imkanın varsa burada işin çok ve senin şuan bulunduğun alanda kervansaray gibi biryer olabileceğini düşünüyorum. Ustalarımız bu konuda sana daha çok yardımcı olacaktık.

Ekli dosyayı görüntüle 124722

Egeates

Member
evet mezar taşıda olabilir dini mabet yapı süslemeside bu taşların çıktığı yerde aramalısın cihaz şart kemiklerin yanında hiç bişey çıkmadımı cihazla konturol etmelisin veya ettirmelisin bazen gözle gözükmeyen çok şeyler vardır o toprağın altında şişe çıkar ufak eşya takı bu gibi şeyleri göz ardı etmek hem tarihini medeniyetini açığa çıkarır hemde çalışmanın ilerleeyişini değiştirir ras gele der saygı vede sevgilerimi sunarım
Oncelikle yorumunuz icin cok tesekkur ederim
Sayin ustad bu tasi yolun kenarindan acilmis mezardan baya uzakta buldum.topragin ustundeydi ve sanki,yillar once birisi getirip oraya birakmis. Mezara gelince sadece cubuk ile yoklama yaptim belki yeninde baska mezar bulurum diye, ama hic bi tepki yoktu ve nasilsa acip birseyide varsa almislar diye cihazi kullanmaya gerek duymadim ama siz dostlarim bunu soyleyince keske diyorum ve kesin tekrar cihazla yoklama yapacagim.

Egeates

Member
Lahit dediğiniz resimlerden hangisi kardeş? Ben anlayamadım anlatmak istediğini. Lahit benim avatarımdakine benzer bişey olmalı diye biliyorum , eğer yanlış bilmiyorsam.
Olmezadakardesim
Olmezada ustad iste banada bikac kisi lahit olabilir diye belki lahitdir diyorum sizce nedir?

edirne22

Editör
8 ve 11. fotoğraflara bakarsak
makas ve bir yılan görüyorum. diğer simgeleri de dikkate aldığımızda
mezarın sahibi Doktor muş gibime geliyor.
herhangi bir yazı yok. yazı olsa dönemi, aidiyeti vb. belli olabilirdi.
herhangi bir dini sembol de göremedim. roma pagan dönemi olma ihtimali yüksek.
mezar hediyesi olabilir, kayıkçı için para konmuş olabilir, boncuk takı olabilir...
çıkan toprağı elemek lazım.

Egeates

Member
buranın resmını daha gerınden cekseydın keske

sag tarafyakı yıldız bıraktıgım yerle
gırısın altındakı yerlerı yok
ıcerının genıslıgı nedır
gırısın genıslıgı nedır bu mesafeden bırsey anlasılmıyor ama ıcerde zemını kontrol etmenızde fayda var

Ekli dosyayı görüntüle 124673
Sayin ustadim delik genisliyi 30 cm ve persembe gunu tekrar oraya gidip ve uzaktan tekrar resim cekip yukleyecegim.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oncelikle yorumunuz icin cok tesekkur ederim
Sayin ustad bu tasi yolun kenarindan acilmis mezardan baya uzakta buldum.topragin ustundeydi ve sanki,yillar once birisi getirip oraya birakmis. Mezara gelince sadece cubuk ile yoklama yaptim belki yeninde baska mezar bulurum diye, ama hic bi tepki yoktu ve nasilsa acip birseyide varsa almislar diye cihazi kullanmaya gerek duymadim ama siz dostlarim bunu soyleyince keske diyorum ve kesin tekrar cihazla yoklama yapacagim.
Eğer dediğin gibi bu taşı dışarda uzakta bulduysan orası daha önce talan edilmiş demektir. Buralarda tek para çıkma ihtimali var ama boşa zaman harcamaman için yukarılarda kaliteli mezarların olacağı için yukarılara yönelmende fayda var bence.

PiSaGoR

Engellendi
Yerin güzel kardeşim lakin
Iyi analiz etmen gerek
Burda cok de yerli ustalar mevcut
Fotoraflaman ne kadar zengin olursa
Bilgi almak istiyorsan
Bir kadar burda çözüme erken ulasirsin
Kolaylıklar dilerim