Define Sohbeti Covid-19

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Tüm dünyayı kaplayan Covid-19 (Korona Virüsü )
sabır ve zaman isteyen bir süreçle
Allah,in izniyle üstesinden geleceğiz
dileğimiz odurki en az vakayla daha fazla can kaybı yaşamadan
biran önce bunu başımızdan defetmek ...
bunun içinde yetkililerin duyurularını DIKKATE ALMAK...!

Çekinerek ve üzülerek merak ettiğim asıl hususa geçmek istiyorum
Define Sohbeti ailesinde bu vakaya yakalanan veya uzun süre haberdar olmadığınız ustalar varmı ?
ümit ediyorum ki Herkes sağlığında sihatindedir :(
Allah,tan herkese saglik si hat ve sabır diliyorum
Saygılar....

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hanımda ve bende birtakım tuhaflıklar var, o yüzden dış dünya ile sosyal medya dışında bağlantıyı kestik. Hastaneye gidip ordakileri meşgul etmek istemiyoruz, bide hasta değilsek bile o ortamda bulaşma ihtimali çok fazla. Ben biraz daha iyiyim de hanım bugazim yanıyor demeye başladı, yarın ki duruma göre şekil alicaz

Çilekeş 55

Yeni Üye
Hanımda ve bende birtakım tuhaflıklar var, o yüzden dış dünya ile sosyal medya dışında bağlantıyı kestik. Hastaneye gidip ordakileri meşgul etmek istemiyoruz, bide hasta değilsek bile o ortamda bulaşma ihtimali çok fazla. Ben biraz daha iyiyim de hanım bugazim yanıyor demeye başladı, yarın ki duruma göre şekil alicaz
Ustam çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin,inşallah ama bi görünseniz doktora daha iyi olmazmi,allahim bir an once bu beladan kurtarsin hepimizi inşallah

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin,inşallah ama bi görünseniz doktora daha iyi olmazmi,allahim bir an once bu beladan kurtarsin hepimizi inşallah
Ustam test için hastaneye gitmemiz gerekiyor o kısmıda çok riskli. Genciz hamdoldun bı rahatsizligimiz yok bildiğimiz, Kötüye yormak istemiyorum Lâkin Corona denen illetse yatağa düşmeden atlaticaz inşaallah. İşin garip tarafı bende kuru öksürük akabinde ara ara mide bulantısı, peşine dün akşam tad alma yetimi kaybettim ben hanım tad alamıyorum diyince hanım da aynı şekilde tad alamadığını belirtti, bugün iyiyim hanımın boğazda bı giciklanma ve yanma hissi var. Afedersiniz balgam v.s tarzda yada ateş yok. Farklı biseyde olabilir... Bir diş sarımsağı ikiye bölüp suyla yutun günlük en büyük tavsiyem budur. Bağışıklığı zirvede tutmalıyız heran bize bulaşacak miş gibi tetikte olmak lazım.

Son düzenleme:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
rabbimden şifa diliyorum gerek size gerekse yenge hanıma umarım korkulan deyil geçici bir rahtsizliktir @Gönül_Eri ustam

Yapmanız gereken çok basit
hastaneye gidip
belirtirler var ama emin değiliz...
Kit testi yapmak istiyoruz demen kafi ...

Kit testi yapar yapmaz sizi gönderip 3 gün sonra en geç sizi arayarak biralacaginiz telefon numarasindan
test sonuclariniz Pozitif veya Negatif diye bildiriyorlar

ustam allah muhafaza e yer pozitif ise geç kalınması halinde sonuçlar kötü olabiliyor
sizden ricam yarın bi gidin bu testi yaptırın

takın eldiven ve maskelerinizi
hastane içinde hiç birşeye temas etmeyin girdiğiniz gibi çıkın çok kısa zamanınızı alır

tekrar geçmiş olsun Allah gerek size gerekse şifa bekleyen herkese şifa versin :(

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
rabbimden şifa diliyorum gerek size gerekse yenge hanıma umarım korkulan deyil geçici bir rahtsizliktir @Gönül_Eri ustam

Yapmanız gereken çok basit
hastaneye gidip
belirtirler var ama emin değiliz...
Kit testi yapmak istiyoruz demen kafi ...

Kit testi yapar yapmaz sizi gönderip 3 gün sonra en geç sizi arayarak biralacaginiz telefon numarasindan
test sonuclariniz Pozitif veya Negatif diye bildiriyorlar

ustam allah muhafaza e yer pozitif ise geç kalınması halinde sonuçlar kötü olabiliyor
sizden ricam yarın bi gidin bu testi yaptırın

takın eldiven ve maskelerinizi
hastane içinde hiç birşeye temas etmeyin girdiğiniz gibi çıkın çok kısa zamanınızı alır

tekrar geçmiş olsun Allah gerek size gerekse şifa bekleyen herkese şifa versin :(
Ustam duruma göre gidicez sanırım,Allah razı olsun. Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin. Sizleri ve sevdiklerinizi bu illetten muhafa eylesin. İnşaallah en kısa zamanda defolup gider bu bela başımızdan.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam test için hastaneye gitmemiz gerekiyor o kısmıda çok riskli. Genciz hamdoldun bı rahatsizligimiz yok bildiğimiz, Kötüye yormak istemiyorum Lâkin Corona denen illetse yatağa düşmeden atlaticaz inşaallah. İşin garip tarafı bende kuru öksürük akabinde ara ara mide bulantısı, peşine dün akşam tad alma yetimi kaybettim ben hanım tad alamıyorum diyince hanım da aynı şekilde tad alamadığını belirtti, bugün iyiyim hanımın boğazda bı giciklanma ve yanma hissi var. Afedersiniz balgam v.s tarzda yada ateş yok. Farklı biseyde olabilir... Bir diş sarımsağı ikiye bölüp suyla yutun günlük en büyük tavsiyem budur.
Rabbim acil şifalar versin ustam. Bende kahmi ustaya katılıyorum. Kolonya, maske ve eldiven takıp kontrole gidin ne olur ne olmaz bu işin şansa bırakılacak bir durumu yoktur. Bugün bir haberde çıktı. Meğer adam hasta imiş ve adamda sadece kemik ağrısı varmış ama habersizce hamile karısına bulaştır ve kadın çocuğuyla rahmetli olmuş. O yüzden bazı durumlarda kendini hiç belli etmeyebiliyor.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Rabbim acil şifalar versin ustam. Bende kahmi ustaya katılıyorum. Kolonya, maske ve eldiven takıp kontrole gidin ne olur ne olmaz bu işin şansa bırakılacak bir durumu yoktur. Bugün bir haberde çıktı. Meğer adam hasta imiş ve adamda sadece kemik ağrısı varmış ama habersizce hamile karısına bulaştır ve kadın çocuğuyla rahmetli olmuş. O yüzden bazı durumlarda kendini hiç belli etmeyebiliyor.
İşte kesin belirtileri şudur diye biseyde yok sanırım haklısınız, birinde gösterdiği alâmetleri başkasında göstermiyor. Bulaştığı şahısın bünyesine göremi şekil alıyor napıyor bı bilinmezlik furyası var, her yeni gün başka şeyler duyuyoruz.