değerli ustalarım yardım ederseniz çok sevinirim!!!!

BEYEFENDİ001

Member
arkadaşlar kısaca olayı şöyle özetliyeyim bu bahçe dededen kalma yaklaşık 100 senesini biliyoruz, dedem bu bahçeyi aldığı zaman bunlardan daha fazla çok büyük kayalar varmış bazı taraflar ağaçlık ve kayalık mış ama dedem kayaların yüzde 90 nı nı dinamitle patlatıp taş olarak satmış. bahçede 4 adat pınar var 2 tanesi zamanla kapanmış 2 tanesi hala duruyor, 1 tane su kuyusu var yaklaşık 1,5 m derinliğinde, çok yaşlı zeytin ağaçları var en az 100 senelik yukarıda su arığı var şimdi kurudu ve bahçenin üzerinde zamanında yol yapılırken ekipler bir şeyler çıkar düşüncesiyle nöbet tutmuş, içerisindeki evimiz zamanında yıkılmadan tadilat yapılıp yeniden kullanılır hale getirildi evinde yaklaşık 100 senesini biliyoruz kısacası böyle ben pek anlamam birşeyler vardır yada yoktur da demiyorum sizlerin eğerli yorumlarına bırakıyorum.

BEYEFENDİ001

Member
yaklaşık 1 metre kazdık bir sonuç alamadık ne kadar derine inmemiz gerekiyor. o kaya da neden orada inanın hiç bir fikrim yok

BEYEFENDİ001

Member
bir de bahçe sulanırken bir bölüm yarım metre çapında çöküyor tüm suyu içine alıyor suyun çıkışı yok mağara olduğu söylentisi vardı zamanında

BEYEFENDİ001

Member
ragıp usta ve değerli ustalar yukarıda ki kaya üzerindeki kabartma balık işareti mi siz ne düşünüyorsunuz bundan sonra hangi yolları izliyeyim yardımcı oluranız çok minnettar olurum

timur964

konularim
duz taşın çıktığı ve suyun kaybolduğu yerleri pullukla biraz derinleştir sonrada şişle belki mezar veya kapanmış kuyuya denk gelirsin

BEYEFENDİ001

Member
tamam usta haftasonu tekrar gidicem dediğin işlemleri yaparım, bir de alan çok büyük diğer bölgelerede baksam bakır çubuklar işe yarıyor mu

ragıp

Uzman
@BEYEFENDİ001
ustam,
resimlerde sunduklarınız, yakın geçmiş. dedeniz de kalma emareler

kaybolan suyu ise
daha evvel var olan ama şuan kaybolmuş iki su kaynağından bahsediyorsunuz
muhtemelen, kaybolan o iki suyun yatağına akan sulardır

paylaşımınızda gömüye dair hiç bir emare yok

selametle

BEYEFENDİ001

Member
ragıp usta haklı olma ihtimalin var resimleyemediğim bir çok unsuru DEDEM yok etmiş beni düşündüren 10-20 km lik mesafelerde 1 tane yeraltı şehri ve 2 tane antik şehir ve kral mezarı var ve bahçenin bir tarafı yol o yol yapılırken ekiplerin nöbet tuttuğunu biliyoruz

BEYEFENDİ001

Member
Arazimin yamaç tarafında tesadüfen gördüğüm Y İŞARETİ VE KALP işareti nedir bunun anlamı

BEYEFENDİ001

Member
Kayanın arka tarafında da düz kanal var içerisine başka taş koyulmuş gibi geldi