değerli ustalarım yorum yapabilir misiniz rica etsem

riyala

Aktif Üye
Konuyu okudum kendi şahsi yorumum. Fotoğrafların %80 doğal. Kimisi Sudan etkilenmiş kimisi toprak altında kalmış Kimisi şaibeli kimisi yetersiz ben böyle söyleyeyim. Sadece sunu söylemek isterim. Üçgen şeklinde o dağın tepesinde eğer açılmadıysa mezar var örme odalı şekilde büyük ihtimal gidip boşluk baktırın derim eğer açılmadıysa. Sofra Kaya’yı görebilirsek ona göre yorum yapabiliriz. Mağara demişsiniz mağarayı gidin inceleyin kapalı mağarada olmalı. Şayet düşündüğüm gibi bir yer ise sizin aradığınız ne varsa o üçgen tepede. Tünel demişsiniz yaklaşık o tünelden 3 tane olacak 2 su salınmış vaziyette birisi kapalı ve çok tehlikeli. Ve üçgen gibi tepenin kuzey yamaçlarında gözle görülür işaretlerde bulacaksınız şimdiden kolay gelsin hayırlı günler
sofrakayanin bulunduğu yerin tam üstünde bir villa var şu an.zaten koyun bu mahallesine sofrakaya mahallesi ismi verilmiş durumda.ama asıl ilginci her tarafı köstebek yuvasına çeviren resmi kazısı sonlandirilan o çubukçu akraba bizim yamacla karşı yamaç arasında iki tünel var demiş amcama.yorumumuzu okuyunca şaşırdım.tesadüf mu bilemiyorum ama olay resmen eksen kayması yasiyor.mağara üçgen tepenin ucundan başlayarak soldan ilk evin önüne kadar uzanıyor.evin oradaki ucu köyden bir tanıdık.taş taşıyarak kapatmış zamaninda.alanla başka şeylerde var ama ne kadar alakalı onu bilmiyorum.mağaranın önünden bir patika yolla tepenin arka sırtından tırmanmaya başlanır.dümdüz bir alana çıkarsınız.burası tepenin eteği konumdadır.şu burası da findikliktir.ortasına geldiğinizde alakasız bir anda önünüze iki gol çıkar.yaz sıcağında fındık ayında bile içinde bir su vardır.bizim bahceye buradan kestirme gidilir.çocukluğumda bir iki kez kendi başıma gitmek zorunda kalmıştım burdan.tuhaflık hissediyordum bu golden.duyduğum ürperti bir daha oradan gecmeme neden oldu.teyzem bu golde çok büyük boynuzlu yılan görmüş baş kısmı bir insanin ki kadar büyükmüş.bu olayı daha çok yeni öğrendim.ama benim dikkatimi çeken asıl nokta bu bahçenin kenarı.çünkü burası kayalıkların kaplı olduğu bir uçurum.rahmetli babaannemin bir gün bahcemize giderken mola verdik.fındık dallarının arasında değilde şöyle açık bir yerde oturalım derken uçurumun kenarına geldik.kenarda bir ağaç vardı uçuruma sıfır.altında bölgeye oturduk.yanınızdaki yiyecekleri bitirirken ağacı incelemeye başladım.çünkü daha önce hiç görmediğim bir ağaçti.babaanne farketmiş olacak ki gözgöze geldik.bu ne ağacı anne dedim.bilmiyorum dedi.inanın cinsini hala bilmiyorum.ama bildiğim bu kayalıklar normal değil.nedenine gelecek olursak.bizim bahçeden batan çevre yolu tüneli tam buradan gün yüzüne çıkartıldı.kayalıklarda bir olay var basamakları kırılmış bir mağara ve onu bekleyen bir yilan (ben şahsen görmedim ama çok güvendiğim birisi bunu anlattı bana)sanki bazı şeyler oturmaya başlıyor ama ne olduklarını kestiremiyorum

riyala

Aktif Üye
sanki sahmeran masali gibi oldu olayimiz

Storm

Editör
Gündüz vakti herhangi birşey olmaz. Zaten işlem yaparken gerekli uyarıları alırsınız. Abdestli olmakta her zaman fayda vardır dediğim gibi ne varsa o üçgen tepe de ve en altlarda bi yerlerde bundan emin olabilirsiniz. Tünel mağara olması senin sebebi eşkiya ve deniz korsanlarından savaşlardan kurtulmak icin ulaşım yolu gibi düşünün ve tehlikelidir o gündem bu güne çok şey geçti yıkık çökük toprakla kayması vesaire. Çubuk kullanan kişi 2 çeşit çubuk kullansın ve 2 çubukta ta aynı yerlerde tepkime alınıyorsa işleme bakar. Patika yol yılan gibi kıvromlı şekilde tepeye çıkıyorsa tepenin üst zirvesinde bekleyen bi mezar vardır. Anlattıklarına göre söylüyorum onun dışında paylaşılan kayaların çoğu doğal. İçinizdeki sıkıntı birincisi psikolojik olarak bu tür konulardan etkilenmek bir ikincisi yakalanma korkusu bir ücüncüsü merak bir dördüncüsü çok bilgi yığını. Bu tür konularda bilmezi oynayın bu şekilde aklınız karışmaz

Storm

Editör
eger ar gelerinizde sonuç odaklı bi çalışma istiyorsanız birincisi aklınızdaki gerşeyi silin bir ikinci olarak sadece elle tutulur gözle görülür seyleri bulmaya çalışın. Üçgen tepeyi baz alarak dört yönde araştırma yapın.tepe diblerinde değirmen taşı vesaire bulursanız dere kenarlarında değirmen kurulabilecek yerleri düşünün bu şekilde bir nevi amaca ulasırsınız