Değerli üstatlar çok değerli yardimlarinizi rica ediyorum!!!

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam Dikkatimi 2 şey çekti.
Birisi altta resimde işaretledim.
Birde sizin Arapça yazı var dediğiniz kaya.
Bu kayaya sonra bakacağım. Bitince tekrar yazarım inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 162282

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Sn. Abim çok teşekkür ediyorum ilgine alakana. Allah razı olsun. Kayalar hakkında ki yorumlarını merakla bekliyorum üstadım.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
en önemlisi o duvarı yada çakılı ne amaçla yığdıkları ha duvarsa ne için çakılsa ne için orası havalandırma bile olabilir gerisi teferruat bence taş kesim yerleri mevcut gibi

Iznikli

Member
96 senesinde o deliği izinli kazayla biz açmıştık. Videodaki kare oymada deliğin 10 metre yaninda

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Sayın abiler, ustatlar,ustalar..kayalarda ki işaretler hakkında bir fikri olan var mıdır? Bu arada bugün yatığım çalışmalar doğrultusunda BulursamKader25 ustamın işaretlediği alanda boşluk tespit ettik. bozoklu ustamın sız ettiği yerin hemen altında yığma taşlar dikkatimi çekmişti sizlerden de o yönde bir fikir gelince bozoklu ustamın işaretlediği sol çalılığı temizledim ve boşluk tespit ettik. Yazı ve işaretlerin olduğu kayaların dibinde de yine boşluk tespit ettik. Bu hafta Allahın izni ile çalışmaya başlayacağım. Sizlerden ricam nereden başlamamız hakkında ki goruşlerinizi paylaşmanız. Allahım izni ile goruşleriniz doğrultusunda Bismillah diyeceğiz.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eser34 kardeşim inşallah sonuca ulaşırsın. bulduğun boşlukların ölçülerini tekrar tekrar al. ekibinde başka çubuk kullanan varsa onlarda alsın, oda, mezar, tünel her ne ise emin olmadan çalışma yapma. ölçüleri buradan yaz ustaların fikirlerini al.

byare

Yeni Üye
mesaj kutun dolu mesajları silmen gerekiyor.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Bu kayanın 1 m önünde çubukla işaret aldık.
Gorunen delikte de 1m75cm boşluk aldık.
Bunlar doğrultusunda yorumlarınız çok önemli
Ustalar. Esirgemezseniz çok sevinirim.

grasviti

Member
Suphelendigin isaretlere baktim ama dogal olma olasiligida var net gormenin faydasi var siz bir inceleyin isartlerde murc izi vermi kenarlarda ayrica ig dortgen oymanin oldugu civarda bir magra yada buyuk bir oda mezari varmi insallh acilmamistir ayrica civarinda bir kac mezar var bosluk olarak bakarsan bulabilirsin

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Diktortgen önünde 4 adet boşluk aldık. 2.25 e 3.10 boşluk var. Yerleşimler kare şeklinde araları 45 cm. Lakin dere yatağında da boşluk aldık dostlar. Hal böyle olunca işler biraz karıştı