Dere kenarında balık merdiven ve bir sürü işaret şelalede var bunların anlamı nedir?

Spartacus.TR

Yeni Üye
Merhaba ustalarım resimlerin üzerine ayrıntılarını yazdım derenin sol tarafını şelale ye kadar kayaları işlemişler yol yapmışlar derenin sağ tarafında yaklaşık 300 metre yükseklikte tepe var tepenin zirvesinde bina kalıntıları var kale olduğu söyleniyor ben bayağı inceleme yaptım gördüğüm işaretler bunlar devamı olabilir zamanla kaybolmuş işaretler olabilir istenirse kaleden aşağısının fotoğrafını çekip eklerim hepinizin cevabı benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim saygılar.Ekli dosyayı görüntüle 229293Ekli dosyayı görüntüle 229307

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
hoş geldin kardeş
vallaha yer güzel sunum güzel görsellik güzel işaretler güzel daha ne olsun
balık önemli yakın çekim fotoğrafı vardır sende ekle bence
yakın dönem çoban işi olmadığından da emin olmak lazım
kaleden falan bahsetmişsin cihazda var tektekte sikke vb. çıkmıştır mutlaka
buradan medeniyeti ve dönemini tahmin etmede faydalanmak lazım
fotoğraf düzenlemede hangi programı kullanıyorsun beğendim nedir acaba
şimdilik bu kadar diğer ustalarda baksın bakalım
selametle

Spartacus.TR

Yeni Üye
Hoş buldum balığın yakın resmini atmaya çalışıcam mobilden zor oluyor en kötü yarın pc den atarım yerin tarihiyle ilgili bi bilgim yok telefonum huawei p smart fotoğrafları kendi fotoğraf düzenleyicisiyle yaptım teşekkür ederim iyi günler

R00T

Profesyonel
Co Admin
bu konuya eğilmek gerek .işim bitsin geliyorum.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Spartacus.TR......

Sevgili kardeşim işaretlerin hedefi zaten şelalenin olduğu yer . Ve sende mükemmel bir foto ile bütün işaretleri bir kare içinde sıralamasına göre vermişsin ve çok önemli detayları yakalamışsın . inşallah bir sonuca varırsın. Benim sana tavsiyem yoğunluğu şelalenin olduğu bölgeye ver. Bak taş döşenmiş yol var diyorsun o taşlı yolun oralara iyi bak bir mahzen olacak Bence burada tek eksik olan şey şelaleyi etraflıca resimlememen. Ve taş yolun üstünü. Yoksa herşey şahane şelalenin üst kısımlarınıda kontrol et . O taş işlenmiş yol nerede bitiyor şelaleyemi iniyor.

Spartacus.TR

Yeni Üye
Yol tepeden ormanın içinden devam ediyor şelale ve yolun fotoğrafını atarım sağ olun

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Cok gusel isaretler.aanlatimda sunumda cok guzel olmus..yapilan yol selaleyemi gidiyor basamaklar selaleyi iniyor gordugum kadariyla..yada soyle anlatayim her yol selaleye cikiyor.en son resimdede fazla su yok su olayi artmadan selalenin oldugu alanda kapali bir alan arayin aramalarinizi o yonde yapin.guzel bir oda yada mahzeniniz olmasi lazim ama sakin unutmayinki bu kadar iscilikle isaretle suslenen alan bos degildir once tedbir..

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Öncelikle sunum güzel teşekkürler.
Balığın arka kuyruk tarafında hafif bir murç mu var?
eğer murç ise aldatmadır merdiven dediğin yerde boşluk bak. Diğer oymalara eline dokun doğal mı işçilik var mı iyice kavra.
çubuk kullanabiliyor musun ? Boşluk bulabilir misin?
7 merdivenli yoldaki kısımda bir merdiven kırılmış yüksek ihtimal ile bir haç vardı. Merdivenlerin aşağı kısmına bak mahsen ya da tünel girişi bulabilir misin?
bir de 7’li merdivenlerin olduğu alanda sol tarafta kayaların birinde bir haç yakalarsan orada bir mahsen olduğu kesinleşir. Burada bir değirmen de olmalı iyi araştır.
Birden Fazla mezarın var. Şelale için de suyun yönünü değişip iyice temizlersen her şey ayyuka çıkar.
kolaylıklar diliyorum.

Spartacus.TR

Yeni Üye
Yol tepeden ormanın içine doğru gidiyor 10 resimden fazlasına izin vermiyor izin verse hepsini yüklerim

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Soyle yap kardesim su anda resimleri eklemeye devam et konuna burdan bakarak youmlarimiza devam.edelim