Dere kenarında balık merdiven ve bir sürü işaret şelalede var bunların anlamı nedir?

Turko

Uzman
Balık demek çil çil para demek. Kapalı alan demek. Toprak altı demek. Balık Hangi pozisyon da olursa olsun geriye gider. Balık kutsal olanın ilk isaretidir Hristiyan lar için. Haç tan önce balık vardı. Bu söylediklerim Tek balık için. Şelale ve altında gösterdiğin bütün işaretler falan filan maksat yeşillik olsun . Asıl parti balığın arkasında kopuyor. Balığın arkasında olan basamağı görelim. Hiç sağa sola sapmadan düzlüğe kadar tek tek fotoğraf la gerisi kolay çözülür Allahın izniyle inşallah.

Spartacus.TR

Yeni Üye
ilk basamağın olduğu yer ne dedin :)
Hocam tarladan ilerlediğimde kayalık olan bir yükselti var yükseltinin başladığı yere çıktığımda basamaklar karşıma çıktı basamaklar İn başladığı yer toprak ve kayalık bir yer basamaklar toprağın içine doğru devam ediyor olabilir bi dahaki sefere çevrenin daha detaylı fotoğraflarını çekip atıcam teşekkürler

Spartacus.TR

Yeni Üye
Balık demek çil çil para demek. Kapalı alan demek. Toprak altı demek. Balık Hangi pozisyon da olursa olsun geriye gider. Balık kutsal olanın ilk isaretidir Hristiyan lar için. Haç tan önce balık vardı. Bu söylediklerim Tek balık için. Şelale ve altında gösterdiğin bütün işaretler falan filan maksat yeşillik olsun . Asıl parti balığın arkasında kopuyor. Balığın arkasında olan basamağı görelim. Hiç sağa sola sapmadan düzlüğe kadar tek tek fotoğraf la gerisi kolay çözülür Allahın izniyle inşallah.
Ustam balığın arka kısmı tarla yaklaşık 1 dönüm balığın kuyruğunun baktığı tarafta tarlanın bittiği yerde aşağı rampa var rampada taş yığıntısı var balığın olduğu yeri çubukla kontrol ettim beni taş yığıntısına götürdü çarpı yaptı çubuk mineral bulmuş olabilir taşların arasındaki boşlukları bulmuş olabilir mezarda olabilir pek emin değilim ama o kısımın detaylı fotoğraflarını en yakın zamanda çekip atarım teşekkür ederim..

legal35

Member
gerçek bir mezar işareti. kayaya oyma oda mezarı

İşaret2

Yeni Üye
Bilgilendirme ve resimler kaliteli olunca konu ne kadar güzel ve keyifli ilerliyor inşallah muvaffak olursunuz. Sonuç resimlerini de paylaşırsanız çok öğretici bir konu olur. Bütün Ustalara saygılar.

Ewet işaretlediğiniz yerde bi izvar farkettim verdiğiniz fikir doğrultusunda çubukla kontrol edicem emare işaret vb. Varmı varsa fotoğrafını çeker atarım çevrenin fotoğraflarını müsait bir zamanda çekerim atarım sağ olun
Bu önemli o farkı ölç ona göre işlemini yap.. Allah işlerini rast getirsin

Spartacus.TR

Yeni Üye
Hoş buldum balığın yakın resmini atmaya çalışıcam mobilden zor oluyor en kötü yarın pc den atarım yerin tarihiyle ilgili bi bilgim yok telefonum huawei p smart fotoğrafları kendi fotoğraf düzenleyicisiyle yaptım teşekkür ederim iyi günler
Bu önemli o farkı ölç ona göre işlemini yap.. Allah işlerini rast getirsin
Teşekkür ederim yorumlarda yazan yönlendirmeleri bölgede değerlendirip fotoğraflı yazılı konuya ek paylaşım yapacağım inş.

Spartacus.TR

Yeni Üye
Bilgilendirme ve resimler kaliteli olunca konu ne kadar güzel ve keyifli ilerliyor inşallah muvaffak olursunuz. Sonuç resimlerini de paylaşırsanız çok öğretici bir konu olur. Bütün Ustalara saygılar.
Elimden geldiğince konuyu anlaşılır şekilde ayrıntılarıyla paylaştım çok fazla emare işaret var bunların hepsi bir yerde konunun başka arkadaşlara ilham vereceğine inanıyorum yapılan Cevaplarda çok önemli tabi gelişmeleri bölgeden yeni edindiğim bilgileri konunun devamında paylaşacağım inşallah saygılar.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Eğer balığın yakınında o basamaklara yakın bölgede zeminde oda yada yüklü mezar bulamaz isen.İkinci aşama olarak balıktan 50 metre ilerde suyun karşı tarafında suyun viraj yaptığı noktanın çıkışında hafif toprak kabartası olan yer ise oyma var dediğin yer ve o kısımda dolgulu toprak ve doğala uydurulmuş serde sırtı tek görünen sıralı kayalar var ise (önemli doğala uydurulmuş) ve burda üçgen olur dikdörtgen olur yere saplı ucu biraz dışarda taşın var ise mutlaka çalış.Yok ise şelaleye yakın civarda benzeri durum var mı bakarsın.Balığın alt tarafındaki yarım daire ve çizgin için o kısımda ki patika yolu takip et biraz kendisinden yüksek alanda başka oyma ve kapalı mağara bulman mümkün olabilir.Ustalar zaten belirtmişler eğer dişi zamanında çekilmemiş ise zengin bir nokta bulman muhtemeldir.
Sevgi ve Saygı ile....