Dere;şelale,göl ve taştaki işaretler

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Turko ustam,
Gorus ve cizim sitiline hayranim.
Emegine salik ustam.

Bizde bakiyoruz amma bu kadar goremiyoruz.
Muhakkak eksik kalan yerler oluyor.
Bende bir kismini yakaladim, bitiremedigimden yukleyemedum. Yarin insallah.

Fanatik61 ustam, ekibde cubukcunuz var mi?
Yoksa bir ara elime konusan cubuklar gecmisti onlara sorup senin girisi bulacagiz insallah. :)

fanatik61

Aktif Üye
@Turko ustam,
Emegine salik ustam.

Yoksa bir ara elime konusan cubuklar gecmisti onlara sorup senin girisi bulacagiz insallah. :)
Çok sağol ustam

Ustam makine ve çubukla baktık ama bi netice alamadık.
Sormak istediğim şu,bi yeri çözmek için o yerin işaretlerini o işaretleri oraya koyan gibi düşünerek çözmek gerekmiyormu?Kayadaki kare içindeki haç ve oklar ne demek istiyor.Burada iki mal var biri ağağıda biri yukarıdamı diyor.Gölün başındaki oyma ve sol ayak izi ,gölün içindeki çatallı ok(bunu size resimleyemedim derede çok su olduğu için) ne diyor,şelalenin sol al yan tarafındaki yuvarlak oyma ne diyor?Bu işaretleri ayrı ayrımı değerlendirmemiz gerekiyor yoksa hepsi birbirine bağlımı?Saygılar ustam.

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Güzel sözlerin için teşekkür ederim. Elimden geldiğince yardım etmek tek amacım. Görsel haz yaşatabildiysek ne mutlu.

@Turko ustam,
Emegine salik ustam.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Çok sağol ustam

Ustam makine ve çubukla baktık ama bi netice alamadık.
Sormak istediğim şu,bi yeri çözmek için o yerin işaretlerini o işaretleri oraya koyan gibi düşünerek çözmek gerekmiyormu?Kayadaki kare içindeki haç ve oklar ne demek istiyor.Burada iki mal var biri ağağıda biri yukarıdamı diyor.Gölün başındaki oyma ve sol ayak izi ,gölün içindeki çatallı ok(bunu size resimleyemedim derede çok su olduğu için) ne diyor,şelalenin sol al yan tarafındaki yuvarlak oyma ne diyor?Bu işaretleri ayrı ayrımı değerlendirmemiz gerekiyor yoksa hepsi birbirine bağlımı?Saygılar ustam.
1-Evet bir yerin çözümü, orayı yapanın "düşünüp yaptığını" bulmakla mümkün.
2-Bu işaretler tamamem tek olayın işaretleri. Ancak işaretleme sisteminde "kandırmaca " da var. Bazı işaretler sahte işaret olarak konmuştur.
Her işaretin karşılığı olacak diye birşey de yoktur. Aynı kişiler tarafından farklı işlemlerde yapılmış olabilir. Vaktim maalesef kısıtlı.
Kare içine konan işaretlerle alakalı arşivi tarayabilsem, birşeyler bulmak mümkün. Bu tür işaretler olayı açıklamaya yarayan, tabir caizse "açıklama" yapan
işaretlerdir. Bu nedenle küçük yapılır. Dikkat çekici tarzda yapmazlar.
3-Çubukçunun ve makinanın o gezdiği alanlar da en azından boşluğu (odayı) görmesi gerekirdi.
Bu durumda 2 ihtimal aklımıza geliyor:
a)-Oda bu alanda değil amma yakında (çok çok zor bir ihtimal)
b)-Makina ayarsız, çubukçu ustamız bu alanda yetersiz kaldı, olabilir.

Hele biraz daha kafa yoralım, gün doğmadan neler doğar.
Nasipse gelir, Hintten Yemenden
Nasip değilse ne gelir elden?.

Biz sebebini işlemeye devam edelim.

fanatik61

Aktif Üye
1-Evet bir yerin çözümü, orayı yapanın "düşünüp yaptığını" bulmakla mümkün.
2-Bu işaretler tamamem tek olayın işaretleri. Ancak işaretleme sisteminde "kandırmaca " da var. Bazı işaretler sahte işaret olarak konmuştur.
Her işaretin karşılığı olacak diye birşey de yoktur. Aynı kişiler tarafından farklı işlemlerde yapılmış olabilir. Vaktim maalesef kısıtlı.
Kare içine konan işaretlerle alakalı arşivi tarayabilsem, birşeyler bulmak mümkün. Bu tür işaretler olayı açıklamaya yarayan, tabir caizse "açıklama" yapan
işaretlerdir. Bu nedenle küçük yapılır. Dikkat çekici tarzda yapmazlar.
3-Çubukçunun ve makinanın o gezdiği alanlar da en azından boşluğu (odayı) görmesi gerekirdi.
Bu durumda 2 ihtimal aklımıza geliyor:
a)-Oda bu alanda değil amma yakında (çok çok zor bir ihtimal)
b)-Makina ayarsız, çubukçu ustamız bu alanda yetersiz kaldı, olabilir.

Hele biraz daha kafa yoralım, gün doğmadan neler doğar.
Nasipse gelir, Hintten Yemenden
Nasip değilse ne gelir elden?.

Biz sebebini işlemeye devam edelim.
BulursamKader25 Ustam Allah razı olsun,yardımcı olmak için çalışıyorsunuz,deneyimli diğer ustalardanda(sözüm yanlış anlaşılmasın lütfen,burda herkes değerli benim için) yardımcı olmalarını beklerdim.Ustam ben senin resimler üzerindeki yapacağın çalışmayı bekliyorum.Bi acelem yok ne zaman bitirirsen ben beklerim.İşlerinde kolaylıklar diliyorum ,saygılar.

sarıkayalar

Bilgili Üye
Büyük ihtimal solda ama yanlarında fotosu lazım

Turko

Uzman
Çapa işareti gizli simgedir İsa ya inanan ların kullandığı genelde gizli ibadethane yerlerinide simgeler.

Baykuş gizliliği bilgeliği temsil eder . Bence burada bilgeliğe gerek yok. Tılsım yahut nöbetçi tasviri verilmiş yüksek noktada olması olasılığı güçlendiriyor. Baktığı yönü incelemek lazım baykuşun barınma alanları da genelde sessiz sakin terk edilmiş yerler yada mağara tarzı yerlerdir. Mezarı yada mağarayı yada emanetin olduğu yeri gözetliyor olabilir. Yada tılsım ı simgeler uyarıdır.

Bir noktayı başlangıç noktası kabul edersek bu noktayı işaretli olan taş olarak kabul edersek ve sırayla suyun aktığı yönde ilerlersek işaretlerin sırası ok işareti-oyma-ok işareti-yılan-baykuş-çapa-ayı mantıklı geliyor manalarını düşününce. Belkide tek bir alanın yok birden fazla kapalı alanın var .

Turko

Uzman
Kendi yerlerimle bu kadar ilgili olmadım daha ne yapayım bilemedim bana mı açtıracaksın yerleri şüphelenmeye başladım benim belim sakat başına kalırım söylemedi deme :D Senden yeni bir şeyler gelmeden sadece izleyeceğim dahada yazmam :D Hadi rast gelsin.

fanatik61

Aktif Üye
Kendi yerlerimle bu kadar ilgili olmadım daha ne yapayım bilemedim bana mı açtıracaksın yerleri şüphelenmeye başladım benim belim sakat başına kalırım söylemedi deme :D Senden yeni bir şeyler gelmeden sadece izleyeceğim dahada yazmam :D Hadi rast gelsin.
Turko ustam,ilgine çok teşekkür ederim,verdiğin bilgileri değerlendireceğim.O tarafın daha detaylı fotolarını çekip forma yüklüyeceğim.saygılar