Dere;şelale,göl ve taştaki işaretler

malibu_18

Bilgili Üye
@lagardel ustam,biz daha önce dereyi yukarıdan yandaki kanala keserek bir kaç kez gölün suyunu tanamen boşattık.Hatta gölün dibindeki taşı,çakılı kumu kısacası bün molozuda boşalttık.Ne kenarlarda ne de dipte herhangi bi emareye rastlamadık.Göl boşalınca mihrabın suyun üstünden görünen yerinden aşağıya doğru bayaği bir bombe yaparak dibe kadar iniyor.Daha dogrusu bayağı bir ini andırıyor.Gölün içinde bir işçilik olduğu bariz belli.Ama ne bir bosluk nede bir giriş bukamadık.
şayet bombe var fakat boşluk sesi alamıyorsanız , suyu boşalttıktan sonra o bölgenin üzerine tuz ruhu dökerek horasan kontrolü yapabilirsiniz . yada vira bismillah diyerek azıcık yasaklı kelimelerden uygulayın , kasa için en uygun yer . ayrıca daha önce de söylemiştim ; suyun yönünün değiştirilip gölün boşaltılabilmesi bu amaç için kullanılmasını mümkün kılıyor .

fanatik61

Aktif Üye
şayet bombe var fakat boşluk sesi alamıyorsanız , suyu boşalttıktan sonra o bölgenin üzerine tuz ruhu dökerek horasan kontrolü yapabilirsiniz . yada vira bismillah diyerek azıcık yasaklı kelimelerden uygulayın , kasa için en uygun yer . ayrıca daha önce de söylemiştim ; suyun yönünün değiştirilip gölün boşaltılabilmesi bu amaç için kullanılmasını mümkün kılıyor .
malibu_18 Ustam,teşekkür ederim,
Size bi soru sormak istiyorum,gölün içine ,suyun içine define saklanırmı?

malibu_18

Bilgili Üye
@malibu_18 Ustam,teşekkür ederim,
Size bi soru sormak istiyorum,gölün içine ,suyun içine define saklanırmı?
cevabı sorunun içerisinde zaten . kaç kişinin aklına gelir suyun içerisine define saklamak , yada kaç kişi suyun içerisine bakar define vardır diye ? geçmişte örnekleri çoktur , şansınızı deneyin .

fanatik61

Aktif Üye
cevabı sorunun içerisinde zaten . kaç kişinin aklına gelir suyun içerisine define saklamak , yada kaç kişi suyun içerisine bakar define vardır diye ? geçmişte örnekleri çoktur , şansınızı deneyin .
malibu_18 ustam dediklerine katılıyorum lakin sormak istediğim asıl bu değildi.Suyun içine derken,direkt suyun içine koyup üstünede bir ağırlık koyarak saklamayı kastettim veya başka bi şekilde suda saklamak.Böyle bi saklama benim pek aklıma yatmıyor,çünkü derede yer yer çok kuvvetli seller oluyor,bu sel esnasında saklanan emare suyun etkisiyle yerinden oynamazmı?

timur964

konularim
DERE yatakları yer altı suları ile besleniyorsa bölgesine göre altın madeni olan yerlerde dere yataklarında altın birikir resimlerde biriken kumların olduğu yer altın için en uygun yer bunu anlamanda çok kolaydır anlatmak istediğim bu idi işallah anlaşılmışımdır

malibu_18

Bilgili Üye
@malibu_18 ustam dediklerine katılıyorum lakin sormak istediğim asıl bu değildi.Suyun içine derken,direkt suyun içine koyup üstünede bir ağırlık koyarak saklamayı kastettim veya başka bi şekilde suda saklamak.Böyle bi saklama benim pek aklıma yatmıyor,çünkü derede yer yer çok kuvvetli seller oluyor,bu sel esnasında saklanan emare suyun etkisiyle yerinden oynamazmı?

akarsuya karşı olmaz o iş , lakin horasanla kapatılırsa hiçbir yere gitmez . su yatağına direk su içerisine hiçbir şey saklanmaz , örtücü , kapatıcı , tutucu bir sıva ile mümkün olur bu ancak . yada o suyun debisine karşı koyabilecek kadar büyük bir kaya kütlesi altına veya arkasına olabilir .

lagardel

Aktif Üye
@lagardel ustam,biz daha önce dereyi yukarıdan yandaki kanala keserek bir kaç kez gölün suyunu tanamen boşattık.Hatta gölün dibindeki taşı,çakılı kumu kısacası bün molozuda boşalttık.Ne kenarlarda ne de dipte herhangi bi emareye rastlamadık.Göl boşalınca mihrabın suyun üstünden görünen yerinden aşağıya doğru bayaği bir bombe yaparak dibe kadar iniyor.Daha dogrusu bayağı bir ini andırıyor.Gölün içinde bir işçilik olduğu bariz belli.Ama ne bir bosluk nede bir giriş bukamadık.
mihrapta gidiş yoksa mihrap içerisinde ağır çekiç ve ya balyozla iç kısımlara sert vurarak boşluk arayın bide bunu deneyin işçilik olan yerin boş olma ihtimali 100/1

Brkcll

Engellendi
Suyun geldiği yeri ileri doğru takip et eğer buraya gelmeden önce çatal varsa suyu bu yöne değil o yöne ver aradığın şey suyun içinde ileride kuru bir kanal veya dere veya akan dere olması lazım geri doğru tara orayı bul suyun yönünü değiştir allah muvaffak etsin

fanatik61

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 136505

Ekli dosyayı görüntüle 136505
brkcl

lEkli dosyayı görüntüle 136505 Brkcll ustam,yorumunuzu okudum tşk.ederim ama tam olarak anlayamadım.
Yeni resim yükledim üzerinde anlatmaya çalıştım.Derenin yukarısında y yapan bi yer yok,ancak gölün yukarısında dereyi yan taraftaki kanala kesersek suyun yönünü değiştirebiliyoruz.Gölün yukarısından suyu kanala kestiğimizde su şelalenin döküldüğü kazan göle yandan dökülüyor.Birde gölün az aşağısında şelalenin başına dökülen yan ırmak var,resimdede çizdim.
Şimdi biz nereye çalışmalıyız,gölün başındaki yeremi.yani suyu kanala kestiğimiz yeremi?

B