Derede bulduğum siyah parlak kuma nitrik asit ekledim

İlhan1

Yeni Üye
Ömür çelik abi bunlardan parçaları 4-5 gün nitrik asit içerisinde beklettim hiç birisi erimedi bu hafta içi kuyumcuya soracağım analiz için
Youtubeden baktım bir videoda nabit altından bahsediyor benim bulduklarımda ona benziyor hayırlısı deyip bir test ettireceğim inşallah yaştakilerin üzerindekilerin bir kısmı siyah parlıyor ısıtınca onlarda sarıya dönüyorEkli dosyayı görüntüle 182491Ekli dosyayı görüntüle 182491Ekli dosyayı görüntüle 182491

Son düzenleme:

timur964

konularim
jeolog ustam nasıl mineral olabileceğini bende bizzat meslek erbabı olduğum için altın olmadığını söyledim boşa yorma kendini götureceğin kuyumcularda çoğu buna cevap bile veremez 3 5 daire satıp kuyumcu dukkanı açıp 14 ayar çeğreğe 22 ayar parası verir onlar :)

jeolog

Co Admin
Co Admin
İlhan insallah kiyisinda kosesinde biraz altin vardir da bunca emegine deger. Ama sunu da belirteyim varsayalim ki bunda altina rastlandi kimse pirit turevi mineralin bol oldugu bir sahayi altin var diye satin almaz. yine farzedelim ki altin var sen kendin ayristirarsk cikartmaya kalksan astari yuzunden pahaliya gelir.