Dost bilenler okusun!

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yıllar oldu bu hastalık yakama bulaşalalı!

Define Sohbeti sitesinde yazdık cizdik. Başta şunu yazmak isterimki nasip olunca gelir, aramayla bulunmaz. Bunun yanında fikir alışverişi elbette önemlidir. Bu fikir alışverişi içinde bu tür internet ortamı içerisinde elbette bu sitenin yeri tartışılmaz.

Ama bilinki üç beş resimle bir kaç işaretle böyle yerlerde sadece fikir edinirsiniz, hangi usta hangi üstat derseniz deyin en iyi bilenin size faydası sadece % 2 dir bu ortamda.

Define işareti ve yerin çözümü bizzat çıplak gözle analiz ister bununla bitmez, kazma kürek işe başlayınca önüne çıkan her metredeki her cm deki veriler çözüm için önem taşır.

Her zaman dediğim gibi, hiç bir işaretin çözümü ve anlamı aynı değildir. Örnek bir yerdeki papaz işareti ile benzer hatta ısaretin tıpkısı başka bir yerde olsa kesinlikle çözüm aynı değil saklanan malı varsa yine aynı değildir.

Yeni başlayan acemiler asla ve asla bu balet işe kendinizi olur olmaz şeyleri okuyupta kaptırmayın. Yol yakınken böyle bir niyeti olan bıraksın bu işi. Benzetmeyelimde yinede Kumara benzer bu iş ya elindekini varsa hep kaybedersin yada belki ömründe bir iki kez kazanırsın fazlası olmaz zaten. Ha olursada bir kez belki kurtarırsın ama devam edersin yine olanı yine kaybedersin.

Kendinizi benim gibi sakın kaptırmayın!

Bu güne kadar olduysada önemli ve gerçek olduğuna inandığım kopyalama paylaşımlar oldu. Diğer, yazdıklarım kendi tecrubem kendi calışmalarımdan oldu. İnsan bazen her seyi açık açık yazanasada belli olur zaten neyi neden yazdığı.

Şimdi gidiyorum desem adam malı buldu dersiniz belki :) yok öyle bir şey ama yakındır inşallah. Allah nasip ederse ve o gün o saat gelirse olur belki :)

Bir noktadan sonra insan doluyor belki kapasite olarak belki neyin ne olduğunu gerçekten anlayarak. Ama hep bir tarafı boş kalıyor bu işte çünkü geriye kalan yarımı çeyreği ne derseniz onu tamamlayacak bilgiyi yada o bilgiye sahip insanı bulamıyor. Çünkü yok öyle biri varsada üç beş kişi onlarıda bulmak zormu zor.

Allaha emanet olun diyorum hep Lâkin bu iş öyle bir hal aldıki yine kendimi buralarda sizlerin arasında buluyorum.

İnşallah bir gün giderim yakamdan atarım bu hastalığı.

Aramayla bulan bir kişi ise tesadüf bulan inanın 100 kişidir. Kaptırmayın kendinizi !

Şu internet ortamında dolaşan define buluntu şeylerinde % 99 u sahtedir, onlara bakıp asla iştah kabartmayın. Bu işin yalanı dolanı sahtekârı bu işin boyunu capını çoktan aştı.

Biri mal bulmuş satacakmış aman haaa aracı olayım bende pay alayım demeyin. Neler var neler :) salıcakla kalın.

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
Yıllar oldu bu hastalık yakama bulaşalalı!

Define Sohbeti sitesinde yazdık cizdik. Başta şunu yazmak isterimki nasip olunca gelir, aramayla bulunmaz. Bunun yanında fikir alışverişi elbette önemlidir. Bu fikir alışverişi içinde bu tür internet ortamı içerisinde elbette bu sitenin yeri tartışılmaz.

Ama bilinki üç beş resimle bir kaç işaretle böyle yerlerde sadece fikir edinirsiniz, hangi usta hangi üstat derseniz deyin en iyi bilenin size faydası sadece % 2 dir bu ortamda.

Define işareti ve yerin çözümü bizzat çıplak gözle analiz ister bununla bitmez, kazma kürek işe başlayınca önüne çıkan her metredeki her cm deki veriler çözüm için önem taşır.

Her zaman dediğim gibi, hiç bir işaretin çözümü ve anlamı aynı değildir. Örnek bir yerdeki papaz işareti ile benzer hatta ısaretin tıpkısı başka bir yerde olsa kesinlikle çözüm aynı değil saklanan malı varsa yine aynı değildir.

Yeni başlayan acemiler asla ve asla bu balet işe kendinizi olur olmaz şeyleri okuyupta kaptırmayın. Yol yakınken böyle bir niyeti olan bıraksın bu işi. Benzetmeyelimde yinede Kumara benzer bu iş ya elindekini varsa hep kaybedersin yada belki ömründe bir iki kez kazanırsın fazlası olmaz zaten. Ha olursada bir kez belki kurtarırsın ama devam edersin yine olanı yine kaybedersin.

Kendinizi benim gibi sakın kaptırmayın!

Bu güne kadar olduysada önemli ve gerçek olduğuna inandığım kopyalama paylaşımlar oldu. Diğer, yazdıklarım kendi tecrubem kendi calışmalarımdan oldu. İnsan bazen her seyi açık açık yazanasada belli olur zaten neyi neden yazdığı.

Şimdi gidiyorum desem adam malı buldu dersiniz belki :) yok öyle bir şey ama yakındır inşallah. Allah nasip ederse ve o gün o saat gelirse olur belki :)

Bir noktadan sonra insan doluyor belki kapasite olarak belki neyin ne olduğunu gerçekten anlayarak. Ama hep bir tarafı boş kalıyor bu işte çünkü geriye kalan yarımı çeyreği ne derseniz onu tamamlayacak bilgiyi yada o bilgiye sahip insanı bulamıyor. Çünkü yok öyle biri varsada üç beş kişi onlarıda bulmak zormu zor.

Allaha emanet olun diyorum hep Lâkin bu iş öyle bir hal aldıki yine kendimi buralarda sizlerin arasında buluyorum.

İnşallah bir gün giderim yakamdan atarım bu hastalığı.

Aramayla bulan bir kişi ise tesadüf bulan inanın 100 kişidir. Kaptırmayın kendinizi !

Şu internet ortamında dolaşan define buluntu şeylerinde % 99 u sahtedir, onlara bakıp asla iştah kabartmayın. Bu işin yalanı dolanı sahtekârı bu işin boyunu capını çoktan aştı.

Biri mal bulmuş satacakmış aman haaa aracı olayım bende pay alayım demeyin. Neler var neler :) salıcakla kalın.

üstad
yazdıklarına katılmamak mümkün değil
yerden göğe kadar haklısın
kısa kısa da olsa bu camiada her olaya parmak basmışsın

siz, şuan bu camiada en zirvede bilgi ve donanıma sahip kişilerdensiniz
bu bilgi birikiminizden bizler yaralanmak isteriz veya yararlanmak zorundayız
bu sebeple siteden ayrılmanı ben kendi namıma istemem.
diğer taraftan; aman hastalığın bu olsun, allah başka keder vermesin :)
sağlıcakla kalın

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bende daha önce senin gibi bu işi çok bıraktımda ustam bıraktırmadılar ne yazikki bu bi sevda bırakamıyosun bu işler nasip işi kimi bilgiyle bulur kimi işerken kimi kaçarken kimi yıllarca çalışır bulamaz dediğim gibi bu iş nasip işi sağlıcakla siteyeye alıştın yinede arada girer bakarsın

Eclipse

Yeni Üye
Ustam ben sizi bundan çok zaman önce yazılı Kaya ziyaret diye bir konu vardı orda konu sahibi arkadaşa verdiğiniz bilgileri yönlendirmeleri okuyunca farkettim hiç öyle %2 demeyin kendinize haksızlık edersiniz :)bilginiz muazzam ve bilgiye ulaşmak için çevreniz de epey geniş maşallah ve emin olun Sedegor usta konu açmış mı diye siteye girdiğim çok olmuştur.işin özü böyle tecrübe sahibi ustaların sitede varlıgını bilmek bile bence güven yaratıyor.Allahım gönlünüze göre versin

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sedegor ustam bu iş dediğiniz gibi bazen bir hastalık bazende bir sevdadır.
Bence sizde ikiside var ama sevda kısmı daha ağırlıklı bastığını düşünüyorum.
Sizin sevdanız anlatmayla bitmeyeceği gibi bu yolda sevdalananlara yol gestermeyede devam edeceğinizi düşünüyorum.
Yani bu sevda ya baş koymuş kişilere hem güzel bir örnek olmak hemde doğru yolda ilerlemesini sağlamak için aramızdan ayrılmayacağınızı düşünmekteyim.
İnşallah rabbim yürüdüğünüz yolda muvaffak olmanızı ve bizleride değerli bilgilerinizden mahrum bırakmamanızı nasip eder.
Kalın sağlıcakla.
Allaha emanet olun.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Bak simdi Sedegor usta sana bisey anlattayim. Benim dedem bu isi yillarca kovaladi cihazsiz cubuksuz sadece ruyalarla kulaktan duymalarla birgun eline bir belge gecti yeri tutturdular ama tam yeri isaretleyemiyolar tabi ozamanlar cihazci bukadar cok degil. En sonunda birini buluyolar olcum yapiyor cihaz sinyal veriyor kullanici burda yok diyor. Iki gun sonra halamin dugunu var dedem kkoyden cikiyor istanbula gelecek mekanda yol uzeri zaten olcum yapilan yerin kazildigini gorunce arabada fenalasiyor dugune bile gelemedi.. Dedemin ortaklarindan biri benim kayinpederim tovbe ediyolar tabi. Gecenlerde cubukla geziniyordum kayinpederle 1255abdulmecit denk geldi kayonpederin yillar onceki toovbesi bitti dag bayir kosmaya basladi orda var burda var diyecegim oki yangin bu yangin usta alev almaya gorsun.. Ne tovbeler cigneniyor yeminler bitiyor.. Sadece allahim dogru insanlarla hayirli isler nasip etsin. Aslinda bakinca okadar tehlikesi varki insan birak diyorr sonra geciyorsun kuyumcunun onunden bakiyorsun grami olmus 150tl dugunlar yaklasiyor tekrar arazidesin :) :) allaha emanet ol. Verdigin karar senin icin hayirli olur insallah.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşlerim bir yildiz da kayiyor :83::83::83::83::83::83::83:.

Saygilar ve selamlar

Renix

Bilgili Üye
Selamlar ustalar naçizane katılayım bende konuya ,garibin hayalide olmazsa nasıl yaşasın deyin hele? tabikide hayalle yaşarken gerçek dünyada zamanı içmişiz habarımız yok türküsünü söylemeden ufak ufak takılmak iyidir diye düşünmekteyim. Hele benim yaş grubu [47] indina jones le büyüdük olsun o kadarda :D