El işareti işareti

Aykanad

Aktif Üye
El işareti yaklaşık 2m yer altından ters vaziyette çıkarılmış, değerli yorumlarınızı bekliyorum ustadlarim

PiSaGoR

Engellendi
Bu böyle burdan yorum almakla ve yorum yaparak çözülecek birsey deyil
Umarım bulduğunuz şekilde yerine koymayı unutmasiziniz
Yeminli yer ve çok yakinsiniz yönler verilmiş
Her ayrıntı dikkete alınmalı

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
sen bu el işaretlerine baya takttın ustam :) dikkat et tokata benziyor :)

ragıp

Uzman
üstad
konuya dail olmak istedim
paylaşımınızdaki ilk el sol el
avuç değil, el üzeri
dikkatli tetkik edilir ise en üst baş parmak yan durumda

bildiğim kadarı ile
1.) normal olmayan parmak yön verir (bence baş parmak)
2.) noksan olan parmak bulunmalı
3.) elimin altında der ( topraktan çıkartmış olduğunuz el)

toprak altından çıkan el ise sağ el
bilek kısmında + olması
bence para burada diyor
devam etmenizi önericem

keşke işlem yapılan alanı
ve diğer emareleri de görebilseydik dostum
en azından, bizler için de tecrube olacak

rast gele

Aykanad

Aktif Üye
toyalp üstadım netice alana kadar, peşini bırakmamak lazım kararlıyız :) sevgili ustadlarim konunun başında el işareti olarak eklediğim ile en son eklediğim birbirinden bağımsız, malumunuz üzere el işareti yeminli gömü demek, elin üzerinde haç işareti bulunduğu yerden kazmaya devam etmemiz gerektiğini salık verir, lakin bu sağ el ve elin baş ve işaret parmaklarının sola dönmüş olması bulunduğu kısmın solundan araştırmaya devam etmemiz gerektiğini işaret ediyor sanırım,

Aykanad

Aktif Üye
PiSaGoR üstadım bunu ben kendim çıkarmadım bir akrabam çıkarmış, kendisine dedim ben de taşın yönünün nasıl olduğunu ne şekilde çıkardığını söylemen lazım, aksi halde bulunması imkansız değil fakat zor dedim, o da 5-10 önce çıkardığını hatırlamadığini söyledi, üstadım benim de güvendiğim şeyin elin üzerindeki + isaretine dayanarak malzenin çok yakın bir yerde olabileceği ihtimali, sanırım taşın çıktığı yerin en fazla 3 5 metrelik bir alanda makina desteği ile tespit edilebileceği yönünde tabi yine değerli fikirleriniz çok manidardir sizler daha iyi bilirsiniz.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustam üzerindeki yazılar da önemli bence o yazılarda üstadlarımız tarafından tercüme edilip anlam verilene kadar bekleyin derim.Tuzak mı zehir mi tılsım mı bilmek gerek diye düşünüyorum.Ne olur ne olmaz. Elbet bilen bir üstadımız vardır. Rabbim bol rızık nasip etsin inşaEllah. Selametle

Aykanad

Aktif Üye
@ragip üstadım, buranın bir hikayesi var, bura da bir köy Ermenilerin eskiden yaşamış olduğu, biri 10 15 sene evvel biri gelip ev sahibine demiş ki evleri ve komşuları olan bir evin ortak duvarını göstererek tam olarak duvarın altında yuklu miktarda malzeme olduğunu olduğunu 2 metrede 2 ye 2.5 m bir taşın çıkacağını ve bunu altında olduğunu söylemiş, malum bunlar da komşuları yüzünden buraya dokunmamış oylece kalmis komsulari koyden tasinip gidene kadar onlar gidince yan tarafı da satın almışlar, duvarı kaldırıp yeniden ev yapar gibi çalışmaya başlamışlar, adamın dediği gibi 2 metrede bu taşı bulmuşlar, taşın altına kısmından da aşağı doğru 3 m falan kalmışlar netice alamamislar, üzerinde el işareti olan taşı da ordan çıkarmışlar normalde ters vaziyette imiş ve üzerindekiler görünmüyormuş kapının önüne koymuşlar taşı sonradan üzerinde resim olduğunu fark edip yikamislar oyma olan kısımları kazidktan sonra şu an ki yazı ve el işaretini görmüşler. Yönünü sordum dayı fakat hatırlamadığini söyledi ne şekilde çıkardığını, üstadım gerisi sizin görüşlerinize sunulmuştur.

PiSaGoR

Engellendi
PiSaGoR üstadım bunu ben kendim çıkarmadım bir akrabam çıkarmış, kendisine dedim ben de taşın yönünün nasıl olduğunu ne şekilde çıkardığını söylemen lazım, aksi halde bulunması imkansız değil fakat zor dedim, o da 5-10 önce çıkardığını hatırlamadığini söyledi, üstadım benim de güvendiğim şeyin elin üzerindeki + isaretine dayanarak malzenin çok yakın bir yerde olabileceği ihtimali, sanırım taşın çıktığı yerin en fazla 3 5 metrelik bir alanda makina desteği ile tespit edilebileceği yönünde tabi yine değerli fikirleriniz çok manidardir sizler daha iyi bilirsiniz.
Aşağı yukarı istikameti vermiş
Yönü unutması hiç iyi olmamış
Çıkarılan yerden deyilde yüzeysel
Çubuk ve cihaz desteğiyle
Sadece boşluk bakinin
Önce boşluğu bulmanız gerek
Bir giriş girişten dehlizde devam edecek sini z
Malzemeye ulaşmanız güç ve tehlikeli olacak
Bunu da bilmenizi ve hatta bu tehlokeyi ilk planda göz önünde bulundurarak yol cozmenizi öneririm

Ellerle ilgili bir çok konular açılıp
Bölge ve medeneyiyetlere göre paylaşmışlar yapılmıştır size uygun ve sizin kiyle ortuseni bulup ona göre yol haritası cizmenizi öneririm saygilar

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
işaretler silinmiş o yüzden heryeri iyi incelemek lazım 50 m2 çapında