El işareti işareti

Aykanad

Aktif Üye
Üstadım bu taşın çıktığı yerin bir iki metre altına doğru çalışma yapmışlar, fakat bir şey çıkmamış, bu taşın arka yüzünde ince bir delik varmış, orayı kırmışlar biraz, müjdesi olur diye, yuvarlak bir parça çıkmış top gibi dışı paslı gibi imiş, içi beyaz bir şey onu da değersiz görüp atmışlar

PiSaGoR

Engellendi
Üstadım bu taşın çıktığı yerin bir iki metre altına doğru çalışma yapmışlar, fakat bir şey çıkmamış, bu taşın arka yüzünde ince bir delik varmış, orayı kırmışlar biraz, müjdesi olur diye, yuvarlak bir parça çıkmış top gibi dışı paslı gibi imiş, içi beyaz bir şey onu da değersiz görüp atmışlar
Ben başımı hangi taşa vurayim bilmiyorum şaştım kaldım hiç birsey sebepsiz DEYILDIR
Ne bulursanız bulun dokunmadan önce resimleyin ya ...!!! Elinizemi YAPISACAK
SIZIN ICIN ONEMSIZ GORULEN EN UFAK BIR BULGU HAYATINIZI KURTARACAK OLAN BIR ISARET TE OLABILIR
BUNU SAKIN AMA SAKIN UNUTMAYINNN....!!!

suan olduğum yerde bilgisayar olsada cizsem tabletten çizmeye calisacam inşallah anlaşılır

Aykanad

Aktif Üye
PiSaGoR değerli üstadım ben orda olsan elbetteki daha dikkatli olurdum ama neylersiniz, yaşlı biri konuştuğum, bu anlattıklarımı yaklaşık olarak 5 6 yıl önce yapmışlar, ama bu en son resmini attığım taş halen elinde ne yapacağını bilmeden öylece bekliyor amca.

PiSaGoR

Engellendi
Ekli dosyayı görüntüle 132584
Eksikliği goruyor musun ?

Birde parmak uçlarına bırakmış olduğum mavi çizgiye dikkat et
E yer bu tas yerinden oynanmamış halde resimlemis olsaydınız
Yani tasi olduğu gibi çevirip isaretlere dikkat edip ne anlatmaya çalıştığını anlasaydiniz belkide şimdi o geçitte veyahutta mezarda idiniz
Ama bu şekilde yapılan amatörce çalışmalar yüzünden sıfıra sıfır elde var sıfır ?
Burda cevaplar aramaktasiniz

Sizi suçlamıyorum ama üzülüyorum
Topraktan çıkan her çakıl taşına dahi elinize alıp bir kenara firlatmadan önce dikkatle bakınız ne olduğunu anlamaya çalıştınız ilk h etapta sonra fırlatıp atın

Uzun lafın kısası bu taşın çıktığı alanı genusletin
Karşınıza ya bir mezar yada eksik parçalar çıkacak
Eğer ki taşın tamamı bu kadarsa ki bence deyildir

Ama buna da adım gibi eminim
SIZIN gözden kacirdiginiz sadece bu tastaki işaretler deyil çok daha fazlası var çıkan her tas ve toprağı gözden geçirmenizi tavsiye ederim

PiSaGoR

Engellendi
PiSaGoR değerli üstadım ben orda olsan elbetteki daha dikkatli olurdum ama neylersiniz, yaşlı biri konuştuğum, bu anlattıklarımı yaklaşık olarak 5 6 yıl önce yapmışlar, ama bu en son resmini attığım taş halen elinde ne yapacağını bilmeden öylece bekliyor amca.
5/6 yil mi ?
:200:
Boşuna nefes tüketiyoruz :)
Alan musaitse cihaz desteği almanızı tavsiye ederim
Ama sağlam ve derin ligi çok önemli tutulacak cihazin

Aykanad

Aktif Üye
PiSaGoR ustam maalesef 5 6 yıl belki daha fazla, cihaz desteği alacağız inşallah yerler biraz ıslak şimdi, derinlik tahmini kaç metre olur üstadım?

PiSaGoR

Engellendi
PiSaGoR ustam maalesef 5 6 yıl belki daha fazla, cihaz desteği alacağız inşallah yerler biraz ıslak şimdi, derinlik tahmini kaç metre olur üstadım?
Arazi konumu nedir ne deyildir bilmiyorum
Ezbere bişey soyleyemem
Nekrepol alan olduğunu ele alırsak
Buranın gecmiside 150 yil desek tahmini
Kaba hesap üzerinden tabiki bu hesaplama
Normal toprak seviyesinin üstüne 60 cm lik bir katman geldiğini var sayalım
4 metre gibi bir derinlik söz konusu bu derinliği görecek cihazı bulaman imkansız öyle bir cihaz sana bana kadar gelmez bir birimizi kandirmayalim

Yapacağın en güzel ve sağlam is su olsâ gerek
Bu taşın tam olarak çıktığı noktayı belirle

Sağlam ama çok sağlam bir cubuk ustası bul
O noktaya götür ben diyeyim 50 sen de 70 metre etrafını çember (baz) al
Bu çember içeriğini didik didik aratır
Taşın çıktığı yer harici nerde deyer veyahutta boşluk verirse tereddütsüz calismani başlat ama kolay olmicak haberin olsun

Aykanad

Aktif Üye
PiSaGoR üstadım, teşekkür ederim, taşın alt tarafına doğru yaklaşık 3 m falan inmişler fakat bir şey bulamamışlar, iyi bir makina lazım haklısın ustad 3 4 m inebilen cihaz da zor gibi, anca boşluk tespiti ile dediğiniz gibi nasip olursa bakalım inşallah bu hafta sonu belki üstadım yerler ıslak olmasi acaba boşluk tespitini Olumsuz etkiler mi ?

Aykanad

Aktif Üye
Üstadım bakalım inşallah, yerlerin biraz kurumasını bekleyeceğiz, Allah kerimdir.