Elektronikçiler buraya AR-GE çalışmaları başladı.

safesofter

Yeni Üye
Kendi çalışmalarım ve tespitlerime göre bizim frekans yakalayıcı ve üreticilerimiz beşeridir.Kainatı yaradan Hz. Allahtır.Bizim düşündüğümüz yaptığımız cihazlarda onun eseridir.Fakat rabbimiz kainattaki herşeyi bizzat kendi kodlamıştır.Bizim frekans anlayışımız beşeri onun yarattıklarının frekansı ise Kıyamete kadar ebedi.Dolayısı ile hangi cihazı üretirseniz üretin altın , gümüş vb madenleri o cihazlar ile yakalayamazsınız.Fakat çubuk ile bu mümkün.Ebedi frekansları ebedi aletler ile yakalayabilirsiniz.Madde = madde.Anlatabilmişimdir inşallah..

Haydi bu gece kandil zikire..

feltom

Engellendi
Storm Arkadaşım senin anlatmak istediğini ben çok güzel anladım .
Radyo ve tv uydu yayınları hepsi ayrı ayrı frekanslardan uyduya gölbaşından veriliyor .yukardaki uydu bunu alıp dünyaya dijital sistemde frekansları yükseltip gönderiyor bizde çanak antenle topluyoruz ve LNB ile tek noktada odaklayarak frekansları recevere kaplo ile gönderiyoruz bunu recever içindeki yazılımla frekansları görüntüye çeviriyor tek tek. çevirici görevini yapıyor.
Dohadaki sinyalleri toplamamız ve okumamız için bir çihaz yapılsın diyorsun . o şu an ar- ge konusu çalışmalar var.
Görüntülü sistemde enerji ile sinyal veriyorsun metale çarpıp geri dönen sinyali cihaz yazılımla işleyip sana görüntü olarak veriyor buda dijital sistem. recever var cihazda çevirici görevi yapıyor .

adem44

Bilgili Üye
Nenemedim ama bu sistemde cubukların sag ve sol girisinem nedyumlu bobın sarıp içi bos olmıcak koyyanız mınerale cozum olabilir birde arti ve eksiye podlu drenc baglamanızı tavsıye ederim bunlada kalıtelı cekımı artırabılırsınız .

adem44

Bilgili Üye
Nedyumlu bobın sararsanız turunu fazla tutmayın frekan cıkısına etkısı olmasın aralarına japonndokun bobın sarım işlemi bitince alımıyyum folyeyle ustunu sararsınız diş sınyalden fazlanetkılenmesın diye.

Son düzenleme:

feltom

Engellendi
adem44 Bu yaptığınız alan taramanın frekanslarını bulabildinmi çalışmalar devam ediyor zannedersem .

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hakkınızda hayırlısı başarılı olursa alırız bizimde desteğimiz olmuş olur olmaz mı :)

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
pulse ve VLF dedektörlere eyvallah
GPR vb. lerine de eyvallah
basit metal çubuk ve ağaç vb. çubuk kullanan ustalara da eyvallah saygı duyuyorum
fakat şu adı alan tarama ile başlayan şeylerden uzak durun ne olur arkadaşlar
örnek 10 dönüm bir arazi/alan düşünün
bu alanı aklıma gelen karasal anlamda bir tek bildiğiniz radarlar tarar
bir de uzaydan uydular tarar
toprağın altını tarayabilen bir cihaz bizim define işinde kullanabileceğimiz bir cihaz
henüz yapılmadı arkadaşlar
bu ve buna benzer cihazların imalatçılarına çağrımdır
ben elektrik/elektronikçiyim
gelin seviyeli bir şekilde bu konuyu işleyelim
beraberce arazide test falan da yapalım
görelim ne kadar işe yarıyor ya da yaramıyor

Metin777

Aktif Üye
pulse ve VLF dedektörlere eyvallah
GPR vb. lerine de eyvallah
basit metal çubuk ve ağaç vb. çubuk kullanan ustalara da eyvallah saygı duyuyorum
fakat şu adı alan tarama ile başlayan şeylerden uzak durun ne olur arkadaşlar
örnek 10 dönüm bir arazi/alan düşünün
bu alanı aklıma gelen karasal anlamda bir tek bildiğiniz radarlar tarar
bir de uzaydan uydular tarar
toprağın altını tarayabilen bir cihaz bizim define işinde kullanabileceğimiz bir cihaz
henüz yapılmadı arkadaşlar
bu ve buna benzer cihazların imalatçılarına çağrımdır
ben elektrik/elektronikçiyim
gelin seviyeli bir şekilde bu konuyu işleyelim
beraberce arazide test falan da yapalım
görelim ne kadar işe yarıyor ya da yaramıyor
Ustam güzel diyorsun da birşeyler başaranlar aleti satma para kazanma derdine düşüyor.

Elektrik elektronikçiyim demişsin. 60 mhz den 108 mhz arası radyo alıcısı yapmak istiyorum. Ben hiç anlamam ama yapmak istorum. Aliekspress te hazır radyolar ar fakat 1500 lira civarı. Buna gücüm yetmez ama sadece modül olarak alabileceğim bir yer varsa yardımcı olmanı rica edeceğim.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ustam güzel diyorsun da birşeyler başaranlar aleti satma para kazanma derdine düşüyor.

Elektrik elektronikçiyim demişsin. 60 mhz den 108 mhz arası radyo alıcısı yapmak istiyorum. Ben hiç anlamam ama yapmak istorum. Aliekspress te hazır radyolar ar fakat 1500 lira civarı. Buna gücüm yetmez ama sadece modül olarak alabileceğim bir yer varsa yardımcı olmanı rica edeceğim.
gerçekten iş yapan bir cihaz tasarlayan ve imal eden elbette emeğinin karşılığını almalıdır
buna itirazım yok
benim eleştirim alan tarama mantığı teorik olarak baştan yanlış bir konu
bu şekilde çubuk ya da elektronik görünümlü devrelerle alan taramak mümkün değil

diğer konu standart FM radyolar zaten 88-108 Mhz arası çalışıyor
60-88 Mhz. arası bantta özel bir durum mu mevcut ki 60-108 Mhz. olayına girdiniz ?
neyse o bantta da çalışan alıcı mutlaka vardır ve o fiyatlarda olduğunu sanmıyorum
yine de bi bakayım

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör