Elektronikçiler buraya AR-GE çalışmaları başladı.

Metin777

Aktif Üye
gerçekten iş yapan bir cihaz tasarlayan ve imal eden elbette emeğinin karşılığını almalıdır
buna itirazım yok
benim eleştirim alan tarama mantığı teorik olarak baştan yanlış bir konu
bu şekilde çubuk ya da elektronik görünümlü devrelerle alan taramak mümkün değil

diğer konu standart FM radyolar zaten 88-108 Mhz arası çalışıyor
60-88 Mhz. arası bantta özel bir durum mu mevcut ki 60-108 Mhz. olayına girdiniz ?
neyse o bantta da çalışan alıcı mutlaka vardır ve o fiyatlarda olduğunu sanmıyorum
yine de bi bakayım
Sinyal vericilerin değil sinyal alıcıların daha doğru bir çözüm olacağına inanıyorum. Bu yüzden radyo alıcısına dirdim. Çok eski bir radyo ile 68 MHz ile bulanlar olduğunu söyleyenler yazanlar var. Aklımda kalmaması için denemek istiyorum.

Şimdiye kadar frekans olarak 600 boşluk frekansından başlayıp en fazla 9000 e kadar çeşitli frekans denemeleri hep başarısız. Bu frekanslara yakın çok sayıda mineral mevcut. Belki yüksek mhz lerde
Mineral olmayacağını da düşünüyorum.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör

Metin777

Aktif Üye
işine yarayacaksa sevindim doğrusu
fiyat da makul 5 küsur dolar
ikinci satırdaki FM radyo Alıcısı 60-108 MHz yazan yer ürün linki tıklarsan neyse tekrar yazayım

FM radyo Alıcısı 60-108 MHz
Çok teşekkürler ustam. Ben hep 64-108 tam bant radyo diye arattırdığım için bulamadım sanırım. Yarın şipariş vereyim denemelere başlayım. Şüphelendiğim yerlere tektek frekans denemesi yapacağız artık

Mckaraşeytan

Member
Bak bu cihaz hoşuma gitti on numara yapmışsın sonuçlarını bana iletirsen memnun olurum kardeşim

Mckaraşeytan

Member
Kardeşim senin bu dediğin şeyi ruslar 15 yıl önce yaptı askeri birimi için icad edilen cihaz yerin altında yapılan savaç sığınaklarında kaç kişi mevcut ve içerideki savaş aletlerin kadar bilgi verecek nitelikte ki insan oğlunun yapamayacağı hiç bir şey yok unutmaki dünyadaki en tehlikeli varlık insanoğludur.