Emeğimiz boşa gitmesin sevgili üstatlar..

yaner

Yeni Üye
Kıymetli arkadaşlar, basit bir kroki ve detaylı resimler ile şu an yaptığımız çalışmayı görmenizi istiyorum. Bir hata ya da yanlış ölçüm olmuş olacak ki çalıştığımız alandan yavaş yavaş ümidi kesiyoruz.Acaba bu işaretlerin doğru çalışma alanı neresidir? Biz neyi yanlış yapıyoruz? Fikir, görüş ve önerilerinizle bize yardımcı olmanızı rica ediyorum. Şimdiden bütün üstatlara teşekkür ediyorum. Allah'ım kimsenin emeğini boşa çıkarmasın inşallah..

akyol

Bilgili Üye
dostum resim yüklememişsin

yaner

Yeni Üye
Sevgili arkadaşlar, krokide belirttiğim iki adet kalp işareti ölçüleri ile birlikte çizmiş olduğum şekilde sırt sırta (5. resim). Küçük olan kalp sadece ışık gölge durumunda ve ıslatıldığında daha net görülebiliyor. Küçük kalbin sivri ucunun baktığı güneybatı yönünde 24 metrede büyük yan yatmış kayanın uç kısmında 5-5-6 ölçülerinde ikizkenar üçgeni bulduk (6 resim) Yine aynı kayanın düz kesilmiş ama yere bakan güney kısmında kuşa benzettiğimiz resim var (6.resim) Üçgenin olduğu kayanın hemen önünü 2*2 ölçülerinde kazdık. Yaklaşık 135 cm de alt kısmında büyük üçgen şekli olan bir kaya çıkardık ( 8-9. resimler) Çalışmaya devam ettikçe sağı solu ve zemini sert kayalardan oluşan bir çukur oluştu. Kayalar üzerindeki kireç benzeri tabaka sanki daha önce hiç ellenmemiş kadar doğal.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim hosgeldin.
Bu kalbi ben gorseydim ilgilenmezdim.
İsaret net olur. Estetik olur.
Net ve estetik olmayan isaretin yeri de net ve estetik olmaz. Genel kaidem budur.
İstisna olmasi icin ilave isaretler ve emareler olmasi lazim.
Burada dikkat cekici olan alttan 3ncu resim.
Lahitin uc kismi gibi guzel.
Burasi ile alakali resimler varsa yukleyiniz.

yaner

Yeni Üye
Üstadlarım, hepinizin görüş, fikir ve yönlendirmelerinize ihtiyacımız var. Yardımcı olmanızı çok rica ediyorum. Sorularınız olur ise elimden geldiği kadar açıklamaya çalışacağım

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
burası höyük benzeri bi yer yada mezarlık tepelik yerler varmı orda yığma

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Burada yapılan çalışmayı hangi ölçü ve tesbitlerde bulunarak yaptınız.çalışma yaptığınız yer ile işaretli yeri aynı resim karesinde göstererek fotoğraflayın, arazinin genel resimleri çekin

yaner

Yeni Üye
Karayel kardeşim, yamaç bir alan daha yüksek olan büyük bir dağa doğru tırmanılıyor. Arazi höyük için uygun olmasa da 300-400 metre yakınlarında 8-10 tane kazılmış mezar tespit ettik. Ayrıca mezar işaretleri de mevcut civarda. Son dönemlerinde ermeni yerleşim yerine yakın olması yanında çok eski medeniyetlerinde yaşadığına dair izler var. İpek yoluna bağlanan yan yol kalıntılarına yakın bir alan. bölge Kars ilinde.

Turko

Uzman
Kimse sormamış ben sorayım. Çubuk çektin mi alana ? Var mı boşluk altın gümüş Vs.