En faydalı olabilmek için bilgi paylaşımı

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 225915

çalışmalarımda küçük detaylar konuyu tam detyalı olarak yakında videolu anlatacağım
başarıların daim olsun arkadaşım.videonuda bekliyoruz..ayrıca
20cm-45cm
75cm-95cm
yani 20cmlik bir farkmı var..yoksa 20 cm kademeli olarak 95cm mi çıktı..bı sistemi herhangi bir cihaza monteleyebilirmuyuz yoksa bazı cihazlaramı.vlf pulse farkedermi.
kendi adıma konuşayım bir cihaz 1 metre mesafeden bileziği algılayabiliyorsa mükemmel ötesidir..

Elecron01

Yeni Üye
inş bu sistem sayesinde 1 metreden bilezik alacaksınız. .

Tek sorunum tekrarlayici devre onun test aşamasında sıkıntılarımi gidermeye çalışıyorum.

Arkadaşlar ustalarım bu sistem emin olun aşıkar olacağınız bir sistem olacak

Elecron01

Yeni Üye
Bu sistemi istediğiniz makina uyumlu hale getirebilir taşıması kolay Monttelemesi basit bir sistem tamamen frekans tamamlayıcı ve aktarıcı sistemdir..
Yani sistem derinlik stabil kodlama ve detaylı anlatılmıştır.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Bu sistemi istediğiniz makina uyumlu hale getirebilir taşıması kolay Monttelemesi basit bir sistem tamamen frekans tamamlayıcı ve aktarıcı sistemdir..
Yani sistem derinlik stabil kodlama ve detaylı anlatılmıştır.
peki başlık olarak boyut önemlimidir..yoksa 32 lik 40 lık başlık kafii gelecekmi.bu soruları sadece kendim adıma değil takıp eden arkadasların kafasındada bişeyler olusur diye soruyorum...

Elecron01

Yeni Üye
Her başlığın kendine has derinlik özelliğini arttırıcı devre sabit başlıklar değişken olabilir..şöyle düşün kardeşim küçük başlıkların indiği obje derinliği ile büyük başlıkların indiği obje değeri farklıdır bu sistem ikisinide derinlikte 20 25 cm katkı sağladığı gibi frekans ölçümü ayrılarak maddenin cinsini bize tam veriyor yani 75 cm bir metalik hangi element olduğunu ayrıştırmana kesin yanıt veriyor

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Elecron01 kardesim benim sorum su sekilde olacak..anladigim kadariyla tek tek olayinda kullanilacak bu sistem burdaki derinlik ve ayrim artirilmis..goruntuleme sistemindede calisma olabilirmi mesela..bunlar fikirlerim asil sorum alan taramada yani elektronik oldugunda frekans olayi kullaniliyor..bunun icinde bi sistem varmi kullanilabilirmi yada boyle bi proje yapabilirmisin acaba...???

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Elecron01 ustam sizin bu sistem yeni baştan kurulan bir sistemmi yoksa herhangi bir cihaza yapılacak modifiyemi? bunu tam anlamadım.

Elecron01

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 226233

Yapmış olduğum devrenin şematik çizimi alış veriş şeması.

şekilde olduğu gibi İlk cihazdan giden tepkime ardından başlık kartındaki okuma sonra eklemiş olduğum 3. devre yardımıyla derinlik ve net metal cinsi olarak sunmakta.

Kardeşlerim amaçıma ulaşmak an meselesi inş ulaştığımda budan sonra milyarlık makineler almanıza gerek kalmayacak.

benim vaadim asla daha kaliteli ve elverşli bi sistem yapıp sizlere sunmak.
bu sistemin amaçı tamamen belli.

sizlere asla boş vaadlerde bulunmadım yok 7 metre yok 10 metre görür demem ama bu sistem diğer makinalara nazaran daha seri daha derin olacak..