Enteresan isaretlerle dolu kaya.Yardim Lütfen sayin ustalar.

son_umut

Member
benim düşüncem şu cevrede kilise ara diyecektim burası kilise papaz mezarlık alanı.. sen altın gibi yer bulmuşsun makina desteği al boş dönmezsin asıl resim bu herşeyi anlatıyor..

Rabbim tuttugunu altin etsin.Cok sagol var ol ustam degerli yorumun icin.Özür dilerim ustam makine yok acıkcası alacak güc ve imkanda yok şuan icin,baska bir onerin varmi ustam nasil bir yol izlemeliyim.Nerelere bakmam gerek.Gidilmesi o kadar zorki saatlerce tirmanmak durumunda kaliyoruz.Onun icin vereceginiz her bilgi cok ama cok onemli benim icin.şimdiden cok tesekkur ederim

Şirvan

Operatör
Her meftaya bir cızik atmışlar fukarada vardır değerli olanlarda. Kilise mezar alanı. Buta ellenmemis ise çok iş var burda. Kilseyi bulun papazin odasıni bularak başlayın

son_umut

Member
Bakir yada aluvminyum cubuk alip soyun 50 ser cmden sonla L sekline getirip bosluk uzerinde denem yapin kardesim tepki alirsaniz sitede onlarca paylasilan konular var cubuk hakkinda onlari arasitirn sormak istediginiz birseylerde olursa elimizden geleni yapariz ALLAH in c.c izniyle
Tamam ustam allah senden razi olsun.insallah suan icin imkan olmadigi icin en mantiklisi bu sanirim cubukla işe başlamam gerek,dediginiz gibi yapacam insallah.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kilisenin duvarinda yada tavana yakin illaki hediyeai olur kardesim cihaz yardimi almadan basarabilirmisiiz bilemem eger alinmadiysa. Mihrap kanal oymalar yoksa uclemelere dikkat edin. Imkaniniz varsa burada ve harebe olan evlerin oldugu bolgedede tektek icin kullanilan dedektorlerde isinizi gorur umuyorumki masrafinizi cikarir.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Rabbim tuttugunu altin etsin.Cok sagol var ol ustam degerli yorumun icin.Özür dilerim ustam makine yok acıkcası alacak güc ve imkanda yok şuan icin,baska bir onerin varmi ustam nasil bir yol izlemeliyim.Nerelere bakmam gerek.Gidilmesi o kadar zorki saatlerce tirmanmak durumunda kaliyoruz.Onun icin vereceginiz her bilgi cok ama cok onemli benim icin.şimdiden cok tesekkur ederim

burada 1- boşluk bulan cihaz olsa kilise yakınında kuyu olur bu kuyudan odaya geçiş olur hani tersten gitmek gibi düşün bir noktaya gelebilirdin.

2- zaten mezar yerleri belli oraya makina tutarak hangisi değerli onu açardın... bu arada eğer küp çıkarsa sakın kırma toz varmış diye atma bunların hepsi değerli şeyler..

son_umut

Member

Şirvan

Operatör
Gıriş kapısı batıda mihrap doğuda mihrabın önünde duz taş papazın esyalari olur guney tarafında kuyu büyük ihtimalle kapatılmıştır onu bul ordan kiliseye giriş olur papazin yattığı yer. Cihaz işinizi kolaylaştirır mihrabın önünde cihazla kontrol.ediniz.

son_umut

Member
burada 1- boşluk bulan cihaz olsa kilise yakınında kuyu olur bu kuyudan odaya geçiş olur hani tersten gitmek gibi düşün bir noktaya gelebilirdin.

2- zaten mezar yerleri belli oraya makina tutarak hangisi değerli onu açardın... bu arada eğer küp çıkarsa sakın kırma toz varmış diye atma bunların hepsi değerli şeyler..
Evet ustam 30 40 mt uzaginda çeşme var,acemi oldumu es geciliyor.Allah nasip ederse bu gidisimde çeşme ve etraf fotolarida bolca cekerim.Tesekkur ederim ustam degerli yorumun icin.

son_umut

Member
Gıriş kapısı batıda mihrap doğuda mihrabın önünde duz taş papazın esyalari olur guney tarafında kuyu büyük ihtimalle kapatılmıştır onu bul ordan kiliseye giriş olur papazin yattığı yer. Cihaz işinizi kolaylaştirır mihrabın önünde cihazla kontrol.ediniz.
Aynen öle ustam giriş batida,mihrap dedigin yer dogu tarafi pencere gibi olan yermi ustam.

Mihrap bumu ustam bu ise icerde mihrabin altnda duz tasmi bakayim.Bide ustam bu resimler neden ters yukleniyor bendemi sorun var cep telefonundan yukluyorum bundan olabilirmi.

Ekli dosyayı görüntüle 140215

Pscyhe

Engellendi
Son eklediginiz resimlerdeki 3. olan tam karsosondaki tepe ne ucu gozuken cok entrasan duruyor keske onuda fotolasaydiniz..burada ilk once varsa kuyuyu bulun yada bosluk tespitiyle tuneli bulup papaz amcayi ziyaret etmeniz lazim.ama bana sorarsan oncelik ufak mezarlsr icin cubuk kullan tespit edip ac ufak seyler cikar onlardan elde ettilerinle bi cihaz al hem burayi kontrol edersin hemde daha sonradanda cok isini gorur.once ufaktan basla buyuk isi baslamak istersen hem yapamazsin hemde harcadigin zaman ve emekle kalirsin.

acemi 55

Bilgili Üye
burası ermeni mezarlıgı kaç tane büyük haç var büyük haçların oldugu tarafa bak o mezarları bul digerleri fakir ugraştıgına degmez bu kadar çok mezar olduguna göre burda çok uzun süre yaşamışlar cihaz yardımı alırsan iyi olur