Enteresan isaretlerle dolu kaya.Yardim Lütfen sayin ustalar.

son_umut

Member
Son eklediginiz resimlerdeki 3. olan tam karsosondaki tepe ne ucu gozuken cok entrasan duruyor keske onuda fotolasaydiniz..burada ilk once varsa kuyuyu bulun yada bosluk tespitiyle tuneli bulup papaz amcayi ziyaret etmeniz lazim.ama bana sorarsan oncelik ufak mezarlsr icin cubuk kullan tespit edip ac ufak seyler cikar onlardan elde ettilerinle bi cihaz al hem burayi kontrol edersin hemde daha sonradanda cok isini gorur.once ufaktan basla buyuk isi baslamak istersen hem yapamazsin hemde harcadigin zaman ve emekle kalirsin.
Öle ustam zaten imkanda yok mırkut ustamin soledigi gibi cubuk yapacam kucuk yerlerden baslayacam,maliyeti az olan bu suan icin.Nasip olursa bu gidisimde bolca cevre resmi alacam inşAllah.ustam papaz odasini bulmak icin illa kuyuyumu bulmak lazim.30 40 mt çeşme var ama kuyu degil.

son_umut

Member
burası ermeni mezarlıgı kaç tane büyük haç var büyük haçların oldugu tarafa bak o mezarları bul digerleri fakir ugraştıgına degmez bu kadar çok mezar olduguna göre burda çok uzun süre yaşamışlar cihaz yardımı alırsan iyi olur
Allah razi olsun degerli yorum icin.Evet ustam uzun sure bi yaşanmışlık olmuş burda.Ermeni bölgesi.Büyük haclarin oldugu tarafta kaya cöküntü ne bakmam gerek ustam.

son_umut

Member
Ekli dosyayı görüntüle 140216 böyle iyimi .. evet orası toprağı 40.. 50 cm temizle ortaya çıkar
Evet ustam böyle yüklemek istiyorumda bende ters cıkıyor.Acaba telefondan yukledigim icinmi ole cikiyor yoksa benmi yanlis yukluyorum.inşAllah bu gidisimde oraya bakacam.Bide ustam kilisenin ici bu kadar genis resimlerde goruldugu alan sadece.Manastirmi acaba bura

timur964

konularim
not defterine iyi bak yön veren işaret bulmalısın . bu kadar secere tutulmuş

son_umut

Member
not defterine iyi bak yön veren işaret bulmalısın . bu kadar secere tutulmuş
Allah razi olsun cok tesekkur ederim degerli yorum icin.Ustam o kadar cok isaret varki bide acemi oldumu yon veren isaret nasil olur yada hangi işaret olur bulmak imkansiz.

timur964

konularim
yüklediğin resimlere bakınca eksikler belli eger yakınsa işaretin olduyeri ekrana mutlaka sığdır sonra bölum bölum yakın çek resimler yatay olmasın senin gördüklerini bizde aynı şekilde görelim hayırlısı olsun işallah ALLAHA emanetsin

son_umut

Member
yüklediğin resimlere bakınca eksikler belli eger yakınsa işaretin olduyeri ekrana mutlaka sığdır sonra bölum bölum yakın çek resimler yatay olmasın senin gördüklerini bizde aynı şekilde görelim hayırlısı olsun işallah ALLAHA emanetsin
Teşekkür ederim ustam.İnşAllah bu sefer gittigimde söyledigin gibi fotolarim.Evet bende anlamadim fotograflar bende yatay cikiyor.Telefondan yukledigim icin yatay cikiyor sanirim.Sende Allaha emanet ol ustam.Rabbim senden razi olsun.

deli firat

DOĞACI
Kardeş yerin güzel tabi bir şey kaldıysa kaldı varsayalım bu tecrube deneyim isteyen bir yer hepsi hesaplama ve tecrube ister sana tafsiyem ya işten anlayan biri yada iyi bir cihaz not.ücgenler çok önemli araştır selametlen

acemi 55

Bilgili Üye
Allah razi olsun degerli yorum icin.Evet ustam uzun sure bi yaşanmışlık olmuş burda.Ermeni bölgesi.Büyük haclarin oldugu tarafta kaya cöküntü ne bakmam gerek ustam.
burda amaç buyük haçların mezarlarını bulmak olmalı arazide tümsek çukur dikili taş gibi emarelere dikkat etmeniz lazım şişleme yönteminide uygulayabilirsiniz çubuk kullanıyorsanız çubuklarla boşluk bulabilirsiniz

çubuk en iyi boşluk bulur zaten cihaz varsa dahada iyi olur usta bir göz arazideki farklılıgı hemen farkeder

Smokin

Moderatör
Moderatör
Kardeşim bu mekan hiç tekin bir yer değil. Eğer akşam ezanından sonraya kalırsan ne demek istediğimi çok net anlarsın. Burada vatandaş mezarlık alanın dışında yukarlarda kapalı mağara içindeki odalı mezarlık alanını bulman lazım. Önce tuzakları sonrada bekçiyi geçmen lazım sonrada papazın emanetlerine ulaşman lazım. Buraya gelen yabancılar varmı bir araştır ve yılın hangi zamanı geldiklerini öğren. Bu sana çok bilgi verecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 140186
Kolları olmayan bir çocuk. Gerçi çocuğu pek andırmıyor. Değişik bir görüntüsü var

myalbatros

Aktif Üye
Kader ortağım son_umut kardeşim
öncelikle bende senin gibi bir yere sahibim bende senin gibi acemiyim bende senin bu konularda aynı tatlı heyecana sahibim bundandır ki seni en iyi ben anlarım
sana şunu söyleyim acemi biri olarak iyiki bu siteye gelmişsin bu konuda burada iyi niyetli işin erbabı gönlü zengin espirili karşılık beklemeden sana yardımcı olacak bir dünya üstat var
allah yardımcın olsun başına tatlı bir bela aldın ) Bende iki Aydır bu işlerle uğraşıyorum ve buradan saçok şey öğrendim

bu arada konu beni ilgilendirdiği için hem bana hem de en son umut kardeşime fayda olsun diye sormak istiyorum.
1- üstadlardan bir çoğu çubuk ve cihaz önermiş de hem boşluk tesbiti hemde değerli tesbiti yapabilen makinaların şöyle üç beş tanesinin adını sanını ve bütçesini yazanızda bizde biraz cihaz araştırsak en azından bu değerli ve boşluk tesbit eden cihazların diğer cihazlardan farkını öğrensek

Selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ustalar hemen hemen herseyi belirtmiş. Ayrıca yerin bakir duruyor . Taşı iyi incelemen gerekir . Güzel bir inceleme sonrası Ya Bismillah dersin inşallah :)