Enteresan isaretlerle dolu kaya.Yardim Lütfen sayin ustalar.

son_umut

Member

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ilginc isaretler kardesim yer guzel fakat sit alani. Hangi bolge bilmiyorum fakat medeniyeti ve buradaki d mezarlar hakkinda bilgi sahibimisiniz. Mezarlarda birseyler cikiyormu ona bakmak lazim. Ayrica dere ve yamacinida kontrol etmek lazim tunelli gecisleri ve odalari tesbit etmek icin. Cevreyi iyice inceleyip cevre resimlerinide yukleyebilirmisiniz. Selametle

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bu mekan hiç tekin bir yer değil. Eğer akşam ezanından sonraya kalırsan ne demek istediğimi çok net anlarsın. Burada vatandaş mezarlık alanın dışında yukarlarda kapalı mağara içindeki odalı mezarlık alanını bulman lazım. Önce tuzakları sonrada bekçiyi geçmen lazım sonrada papazın emanetlerine ulaşman lazım. Buraya gelen yabancılar varmı bir araştır ve yılın hangi zamanı geldiklerini öğren. Bu sana çok bilgi verecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 140186

S:W:A:T

Editör
dadas_25 abi varya öyle yorumlar yapıyorsu ki yemin ediyorum rüyalarıma girecek sonunda :D Yaşıyorum resmen sen anlatınca :D

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@S:W:A:T kardeşim çoğu zaman bazı şeyleri görerek bazı şeyleride hissederek tecrübe edersin. Madenci dağa bakar içinde olabilecek madeni görür sıradan vatandaş bakar taş toprak görür. Bu işte böyledir. Sen bakarken işaret görür mezarderim ben bakarken işareti görür mezar der bir başında bekçi hissederim uyarmak isterim. Herkez bir yere bakar ama herkes aynı şeyi görmez. Bu yüzden burada bir aile gibi gördümüz şeyleri birleştirip ortak bir noktada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.

ragıp

Uzman
@son_umut
gerçekten son umut burası mı?
umutların gerçek olsuın :)
kilise diyorsun, ermeni diyorsun
mezarlar aşikar
o vakit yapılacak olanlarda belli be ustam
tedbirini alıp, ya allah bismillah diyeceksin
bunun ötesi yok

selametle

KORBEY

Member
mezarlik alani ama dindar adami cokmus iyi bide bas papaz var. tasi ve etrafi bi resimle bolcana usta. sana iyide bir cubuk kullanan adam olursa 1 yillik is garanti var :20:. bol hac kolye madolyon yuzuk gozyasi sisesi vs ciakrirsin . belki sansina arada bi parada dusebilir. Isin rast gelsin..

S:W:A:T

Editör
@S:W:A:T kardeşim çoğu zaman bazı şeyleri görerek bazı şeyleride hissederek tecrübe edersin. Madenci dağa bakar içinde olabilecek madeni görür sıradan vatandaş bakar taş toprak görür. Bu işte böyledir. Sen bakarken işaret görür mezarderim ben bakarken işareti görür mezar der bir başında bekçi hissederim uyarmak isterim. Herkez bir yere bakar ama herkes aynı şeyi görmez. Bu yüzden burada bir aile gibi gördümüz şeyleri birleştirip ortak bir noktada birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Yanlış anlamadın dimi beni abi ? Ben güzel anlamda söyledim .. Olayın gerçekliği bize buraya geçiyor bakımından ...

son_umut

Member
Ilginc isaretler kardesim yer guzel fakat sit alani. Hangi bolge bilmiyorum fakat medeniyeti ve buradaki d mezarlar hakkinda bilgi sahibimisiniz. Mezarlarda birseyler cikiyormu ona bakmak lazim. Ayrica dere ve yamacinida kontrol etmek lazim tunelli gecisleri ve odalari tesbit etmek icin. Cevreyi iyice inceleyip cevre resimlerinide yukleyebilirmisiniz. Selametle
Allah razi olsun ustam,degerli yorumun icinde ayrica tesekkurler.Ustam kuş ucmaz kervan gecmez biryer burasi,o kadar sapa ve dik yamacta.Dogu anadolu ustam bolge.Acilan hic bir mezar yada yer yok.resimlerde goruldugu gibi kilise kucuk o kadar buyuk degil.Sanirim manastik,medeniyet olarak ermeni bolgesi sayin ustam.Dere alt kisimda 600 700 mt mesafede.Cevre resmi icin on bilgi aldiktan sonra nasip olursa gidip cekerim.Ha birde ustam yikilan cok eski ermeni evleride vardi kilise yakininda.