Enteresan isaretlerle dolu kaya.Yardim Lütfen sayin ustalar.

son_umut

Member
Boşuna uğraşma burada kardeşim terk edilmiş klise işaretli kayanın yanına git dört tarafa yöne bak daha yüksek bir dağ yada tepe olmalı ormanlık olacak. Orman dediğim ağaçlar olacak ne sık nede seyrek ve oraya gidince ana kaya bulmalısın bütün emanetleri oraya taşımış lardir. Mezarlar seni yormaktan Başka birşey vermez klise dediğinde bu tarz bir hakim noktada gizli saklı olur buranın gizliliği bitince kaçmış lar.
Allah razi olsun tesekkür ederim degerli yorumun için.Dedigin gibi güney tarafında ormanlik degilde ama cok buyuk ceviz agacları var.Konuştugum bir yaşlı amca bunlar ermeni zamaninda kalan agaclar.Baya bi yaşanmışlik olmuş burda söledigine göre.Bu agaclarin nesine dikkat etmek gerek sayın ustam.

son_umut

Member
Kardeşim daha önce böyle işaretler olan birkaç kaya görmüştüm ve bilgisine güvendiğim bir abim bunların bir nevi kendinden sonra yaşayacak insanlara mektup niteliğinde olduğunu soyledi bunların etrafında micirli alan ve bazı balta gibi keskin ve sivri kayalar bulunması gerekirmiş sende bir bak istersen.
Mıcırlı alan yok ama sivri kayalara dikkat etmedim ustam.Ama nasip olursa bu gidisimde bakacam.

son_umut

Member
Bu işaretler olan kaya yerlimi yoksa sonradanmı buraya getirilmiş. Etrafta böyle büyük kaya parçası varmı. etrafını bi aç bakalım usdam. Nedir ne değildir.
Allah razi olsun,sag ol var ol degerli yorum icin.Taş yerinden oynatilmayacak büyüklükte,etrafta bole buyuk taşlar yok ustam.Sonradan getirmiş olabilir aslinda cünkü yakindan baktimi kaya sanki parca parca birlestirilmis gibi.Etrafta ama buyuk ceviz agaclari bolca var

son_umut

Member
Bu resimler neden yamuk cıkıyor sayın ustalarim cep telefonundan yukledigim icinmi acaba.

jeolog

Co Admin
Co Admin
8 den fazla odası olan ve çiçek ve yaprakları gibi yerleşmiş çoklu oda sistemini barındırabilecek geniş bir yer bulman gerekiyor. ve çoklu odalar alta doğru kat yapıyor. Bu bölgede yeraltı şehri vs hikayeleri varmı?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu resimler neden yamuk cıkıyor sayın ustalarim cep telefonundan yukledigim icinmi acaba.
Resimleri çekerken kullandığın en x boy ebatları site yazılımında kısıtlı sanırım ve senin cektiğin resimleri o yuzden yatay atıyor. Yani senin resmin boyu uzun geldiğinden onu en olarak atıyor.

ragıp

Uzman

yılan değil
ay'dır
işaret Ermeni işaretidir
ikisi bir araya geldiğinde ise
ibadethane olur
bu işaret tam olarak konunun neresinde
hele birde onu bilsek

selametle

ragıp

Uzman
çok güzel yaa
gözlerimi alamadım
baktıkça bakasım geliyor
papazın mezarı, kilisenin az önünde
önemli bir kilise,
kilise girişine yüzünü döndüğünde
sol tarafında mezarlar mevcut
ah be ustan
şunu güzelce ıslatıp öyle fotoğraflasaydın
ben bu gece içmeden, resme bakarak serhoş olurdum

selametle

son_umut

Member
8 den fazla odası olan ve çiçek ve yaprakları gibi yerleşmiş çoklu oda sistemini barındırabilecek geniş bir yer bulman gerekiyor. ve çoklu odalar alta doğru kat yapıyor. Bu bölgede yeraltı şehri vs hikayeleri varmı?
Teşekkür ederim ustam yorum için.Allah razi olsun.Yer altı şehri hikayesi yok ustam.Ama büyüklerden ogrendigim kadariyla cok uzun bir sure yasamislar burda.Yer çok sapa ve kuytu bir yerde oldugu icin gidilmesi de cok zor oldugundan fazla bir bilgiye sahip degiller.Yer alti sehri icin musait olabilecek yerler var ama.Bu gidisimde bolca resim alirim insAllah.

son_umut

Member

yılan değil
ay'dır
işaret Ermeni işaretidir
ikisi bir araya geldiğinde ise
ibadethane olur
bu işaret tam olarak konunun neresinde
hele birde onu bilsek

selametle
Coklu işaret olan kaya üstünde ustam.Batı tarafinda kaliyor.