Ermenice , mem harfimi ?...

deli firat

DOĞACI
Kardeş daha önce özelden yazdıklarımı oygula bakalım ayrıca o magara olayınıda mutlaka araştır olumlu birşey olursa devam edelim selametlen

kabakburgiba

Operatör
herşey güzelde bu vatandaşlar burada ne yediler ne içtiler.ne dere var,ne su var,ne kuyu var.illa açacaksan bi yer.o ağacın altını taşların olduğu yeri aç gardaş.önce nefsini bi körelt.free takılma istersen.yokmu güvenebileceğin sırdaşın. şu su olayını bi araştır istersen.ağacın azilerisindekii büyük taş tam tünelinüstüne denk geliyorsa altında tuzak vardır.o alan fakir mezarlık alanın.bu alan mezarlık 3 gen mi.3 gense renkli taşı niye bulmuyorsun.artezyeni araştır.neyse kafanı karıştırdım. su olayını incele kardeşim emi.

kabakburgiba

Operatör
@estaban74 kardeşim deli fırat ustamız en son foto kırmızı oklu olan.okun üstündeki siyahlık pençe işareti olamazmı.

Esteban74

Editör
kabakburgiba ustam hoşgeldiniz...
Su var ustam. Tepenin diğer tarafında dağdan kuru dere var( taşlı dere) doğudan uzak mesafeden gelen ve buranın 300 metre önünden geçen bi dere daha var. Su için Artezyen kuyusu var. Birde benim olduğunu düşündüğüm sularda var, mesela burasının önü sazlı veya sarı gölmüş. Ağacın ordaki kayanın diğer ucundan kayanın altından su çıkmış görüntüsü var. Aynı şekilde mağaranın içindeki vajinanın içinden akan bir su daha varmış gibi . Yani iki tane pınar varmış gibi.
Üçgen mezarlık alanı hiç aklımdan geçmedi. Neresi ustam, hemen incelemeye başlıyorum.
Teşekkürler
Saygılarımla

Esteban74

Editör
kabakburgiba ustam deli fırat ustamın işaretlediği okun üstündeki siyahlık gibi olan yerden aynı özellikte bir tane daha var. Bunların ikiside düz bir zemin üzerinde damga gibi , yani ne oyma var ne de kabartı.

Saygılarımla

Esteban74

Editör
kabakburgiba

Ustam Mağara var. Ok yönünde yoda var dere de . Deredeki şelale değilde şarlak. Diğer ok tarafı düzlük alan. Boşluk bakmadım .
Maşallahın var ustam.
Saygılarımla

deli firat

DOĞACI
Kardeş biraz ölcum yapalım o işaretledigim yeri yani parmak izi gibi oyuk dedigin yeri ölç ve o yöne dogru adımla durdugun yerde saga dogru tam 12.30 yönunde 7 adım git en az ikiyeiki daire içine al ve araştır bakalım selametlen