Ermenice , mem harfimi ?...

Esteban74

Editör
Kardeş bu tavuk dedigin yerde tavugun kuyrugu dan güneybati yönunde yani 3.25 yönüne 110 adım git yerde yatay bir kaya olacak bul devam edelim selametlen
Hocam , 3.25 yönünü güneydoğu yönü olarak biliyorum. Yanlışım olabilirmi...
Güneybatıda düz taşlar var, bir tanesi çok dikkatimi çekti . 2 ağacın ortasında bir kısmı toprağın içinde düz bir taş var . Bu taşın hemen önünden 20 _ 25 cm derinden çivi gibi bir demir parçası çıktı.
Tavuğun güneydoğusunda da üstte paylaştığım tek ağaç var.
Taşta aramam gereken belirli bir özellik varmı.
Selametle...

Polonez

Member
Kardes paylasimini okudum ustalarimiz cok guzel yorumlamislar burada yazanlari kagida yaz analiz et arazide olan sensin analize gore hareket sana sadece tasi kaldirmak kalir herhalde allah yardimcin olsun

deli firat

DOĞACI
Hocam , 3.25 yönünü güneydoğu yönü olarak biliyorum. Yanlışım olabilirmi...
Güneybatıda düz taşlar var, bir tanesi çok dikkatimi çekti . 2 ağacın ortasında bir kısmı toprağın içinde düz bir taş var . Bu taşın hemen önünden 20 _ 25 cm derinden çivi gibi bir demir parçası çıktı.
Tavuğun güneydoğusunda da üstte paylaştığım tek ağaç var.
Taşta aramam gereken belirli bir özellik varmı.
Selametle...
Kardeş sırtını kuyrugu verdiginde batı olması lazım saat 3.25 te dedigim mesafede Bu mesafe 50 adım veya 120 adım olur burda ana yer kaya olacak fotola ayrıntılı inşallah anlatabilmişimdir selametlen

Son düzenleme:

deli firat

DOĞACI
Ayrıca o iki agacın ortasında olan ana yer kayayı mutlak görmem lazım

Esteban74

Editör
Kardeş sırtını kuyrugu verdiginde batı olması lazım saat 3.25 te dedigim mesafede Bu mesafe 50 adım veya 120 adım olur burda ana yer kaya olacak fotola ayrıntılı inşallah anlatabilmişimdir selametlen
Hocam , sırtımı tavuğun kuyruğuna dayadım ve saat 3;25 yönüne gidiyorum.
Şimdi tavuğuğa sırtımı verdiğimde benim yönüm doğu oluyor. Ve SAAT 3.25 yönünde 30 metre gibi tek ağaç var...
Tekrar inceleyeceğim..
Selametle...

deli firat

DOĞACI
Kardeş bunu senin tabirinle küçük tavuk dedigin işaretemi oyguladın oysa o zaman senin işaret tavuk degil ayrıca o iki agaç arasındaki yerde yatay kayayı görmek lazım allah gönlÅ«ne göre versin inşallah selametlen

Esteban74

Editör
Kardeş bunu senin tabirinle küçük tavuk dedigin işaretemi oyguladın oysa o zaman senin işaret tavuk degil ayrıca o iki agaç arasındaki yerde yatay kayayı görmek lazım allah gönlÅ«ne göre versin inşallah selametlen
Büyük tavuğun olduğu yere uyguladım hocam...
Yatay kayanın fotolarını eklerim.
Saygılarımla...

Esteban74

Editör
İki ağaç arasındaki yatay kayanın fotoları..
Tavuk kayanın diğer tarafında olan delikten bakınca yine bu iki ağaç arasındaki taşı görürüz.

Saygılarımla

degirmenci

Aktif Üye
Yığma mezar olasılığı fazla fotolara göre duvarlar oval ise orta kısmından güney doğu tarafından bakılmalı

Esteban74

Editör
degirmenci ustam , teşekkür ederim.
Bu yığma mezarın , varsa hediyesini nasıl bulabiliriz, nelere dikkat etmeliyim.
Ve bu taş duvarların çevrelediği yerde , sizce değirmen mi varmış veya bir şapel mi ?
Saygılarımla

deli firat

DOĞACI
Kardeş o yatay kayada ufak bir mebla olmalı ya altında yada kayanın kendisinde artı yatay kayadan öndeki agaça kadar kaç adım ayrıca boşluk varmı iki agacın karşısındaki agaça kadar olan mesafede