Eşkiya belgelerinin ortaya çıkması

radikal55

Member
Bu insanları hafife almamak gerek,neticede bu insanların çoğu,ya devlet adamı veya paşa, osmanlı kolay kolay adamı paşa yapmaz,bunlar akıllı cesur devleti aliye ye yararlılıklar göstermiş kendilerini ispatlamış zeki insanlar, bugünkü bütün teknolejik gelişime rağmen, bunların gömdüklerini bulmaktan aciz kalmıştır, osmanlı tarihine baktığımız zaman devleti paşaların yönettiğini görüyoruz, israil savunma bakanın, şöyle bir beyanını hatırlıyorum, çok dikkat çekiciydi, Osmanlının bir çavuşla yönettiği filistini biz ordularla yönetemiyor,huzur ortamını bir türlü sağlıyamıyruz,bunlar neyin göstergesidir,peki bugün bütün üstün zekamıza rağmen huzur ortamı sağlana bilmişmidir,haberleri takib edersek bunun cevabını orda görürüz,Kristof, üstad sana cevaben yazmıyorum,yanlış anlamazsınız inşallah, benimkisi sadece bir tesbit,bilakis, katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum,

radikal55

Member
Tabii insanın aklına takılıyor o zaman bu hainlik de ne osmanlının hazinelerini boşaltmak,bu hainler her zaman çıkmıştır dünde vardır bugünde vardır, bu insanın karekteriyle ilgili,bir şey,bunu teşhis etmek zordur,bununla birlikte ben bu eşkiyaların,vatikanla işbirliği içinde olduğuna yani eski haçlılarla.tapınakçılarla,devlet kurma niyetlerininde olduğunu sanmıyorum,kurdukları devlet bir km lik alanda osmanlının minyetürünü kurmuşlar kırk yılınıda burda geçirmişler,başka bir tabirle ömürlerini,hain olmalarına rağmen osmanlıya olan özlemini böyle tatmin etmişler,bunun gerekçelerini daha sonra açıklıyıcam inşallah,

radikal55

Member
adamların yerlerin bulamıyorlarki işaretlerini bulsunlar,bana göre yerlerini bulmak allahın yardımına kalmış.kime dilerse ona buldurur,şöyleki adamlar o zaman doğaya uydurmuşlar,aradan geçmiş yaklaşık ikiyüz sene şimdi olmuştur tam doğa,acizane şunuda sölüyeyim.diyelim yeri buldular,hazineleri bulmak daha zor,kaba saba işaretlerle hazineye gitmen mümkün değil,adamı dolap beygiri gibi koşuşturmaktan bitap düşürürler,ancak krokileri bulacaksın o zaman hazineye gidersin.onları çıkarmaya ,çalkaya ustanın dediği gibi ğüç ister,kazmayla kürekle olacak şey değil,adamların yüz kişiyle gömdüğü bir şeyi dört beş kişiyle çıkarmak mümkünmü,usta makina var dozeri, kırıcısı var diye sesler hissediyorum,bunları oraya indire bilirsen çalıştırım deniyorsa o başka tabii,

mayhem

Co Admin
Co Admin
bana kalırsa belgelerin bir aslı varsa bunu araştırmak gerek belge ve işaret olmadan bu konu bir yüzyıl daha devam eder çözmek için elimizde koca bir 0 var büyük hazineleri bulmak şanstanda öte bana kalırsa bir çok derindedir bulunmasındiye işaretide yoktur kendi düşüncem genelde bulunan malzeme mezarlarda daha sonra gelir alırım diye işaret koyanlar ama ömrü yetmiyipte bizim bulduklarımız birçokta mezar var hala gün yüzüne çıkmayan ve herzaman şait olmuşumdur birebir olmasada çıkaranlar duyuyoruz birazda kısmet işi adamlar ozamanlar kuvvetli kardeş kazdılarmı en az 15 metre senin benim makinem bu hazineyi nerden görecek ilerde daha derini gösteren cihazlar çıkar ozamanada biz yetişirmiyiz bilemem :)

radikal55

Member
Derinde olma görüşüne katılmakla beraber.işaret olmaması eşkiya belgelerinin ruhuna ters,bilakis adamlar okumuş dünya görmüş yanlarında mühendisi mimarı taş ustaları barındıran insanlar,define işaretlerini bütün medeniyetlerden almışlar harmanlamışlar,yuğurmuşlar kendi işlerinde kullanmışlar,beynelmiel bir hale getirmişler, bugün trafik işaretleri dünyada nasıl algılanıyor kulanılıyorsa define işaretlerindede eşkiya belgeleri bir ekol olmuş piysada kullanılan işaretlerin yüzde doksanı eşkiya belgeleri referanslıdır,menderes usta başta olmak üzere bu işaretleri çok güzel tasnif edip herkesin anlayacağı dilde güncelleyip yorumlamışlar,Bizim işaretleri bulamama sebebimiz yeri bulamadığımızdan kaynaklanıyor,yeri niye bulamıyoruz,birincisi yukarıda saydığımız sebepler artık yer doğal hale gelmiş belki birçoğumuz yanından geçip fark edemiyoruz,yoksa türkiyede girilmedik yermi kaldı,ikincisi belgeleri elinde tutanlar, perdeleme yapıyor,hazinelerin başkaları tarafından bulunmasını istemiyorlar,doğal olarak, bundan dolayı kısıtlı, eksik ve yanlış bilgi veriyorlar, bu hazineleri bulamasalar bile, bulabilacekeri, kurdukları ağlarla, kendilerine bir çok hazinenin bigisi ve belgesi geliyor,çalkaya ustanın,bahsettiği ermeni diesporsı kazığı da bu olsa gerek,yerin üstündekileri değil yerin altındakileri anlatıyorlar örneğin değirmenin içindeki tavuk civciv yada kapalı mağaradaki öküzleri çeken çocuk, değirmen dediğin nedir,koskoca eşkiyalar beş tane değirmenle yüzde on hakla, köylünün ununumu öğütüyor,nerde bu değirmenler, değirmen diye birşey yok,olsa şimdiye kadar bir bilen bir gören olurdu, bu başka birşey,bunun gibi birçok muamma sayılabilir ,karar vericiler böyle uygun görmüşler,şimdilik bununla yetinin diyorlar, tabi asıl olan kararları tüm kararların üstünde olan allah cc ne karar verecek,gün ola harman ola,

Son düzenleme:

radikal55

Member
volçanın, söylenin aksine devlet kurma düşüncesinin işin başından beri olmadığı yönünündedir,bu kanate nerden varıyoruz, maddeler halinde sıralayalım.1,bulgar devleti kurmak isteyen,volçan doğu karadeniz yerine batı karadenize, hazineleri saklar, o zaman belgelerin başlama noktası orta asya yerine, orta avrupa olurdu,bununla hem halkının hem avrupanın desteğin alır hemde hazineleri kullanma imkanı olurdu,oysa hazineleri yemeye bile ömrü yetmemiş hemde hazineler osmanlı tarafında kalmıştır.2,hazineler ali ağanın söylemiyle üç yedi yirmibir hissesine göre bölüşülmüş,yani hazine üçe bölünüyor,üç ortaklar, volçanın hazineler üzerinde tek başına tassarruf hakkı yok,o zaman şöyle düşünülecek olursak,üçüde aynı düşüncede,yani devletkurma, o zaman niye bölüşüyorlar,kendi hakkını kullansa diğerlerini açık edecek bunada diğerleri izin vermez, bunun böylede olduğunu görüyoruz.3,bu adamların osmanlıya karşı kırkyılboyunca hiç bir taaruzlarını görmüyoruz sürekli savunmadalar ne bir karakoluna, nahyesine, vilayetine karşı saldırıları görünmüyor,oysa bugün devlet kurmak istiyenleri görüyorsunuz nasıl mücadele ediyorlar,işin garibi bu adamların osmanlının hazinelerini soyan kişiler olduğunuda bilmiyorlar,bunu bilselerdi onları o meşhur kudret kalelerine gömerdi,osmanlı ne kalelere girmişte kendi topraklarındaki yerleremi giremeyecek,onların osmanlıya verdiği rahatsızlık yol kesip kervan soymak yani asayişle ilgili,

Son düzenleme:

radikal55

Member
bu adamlar eşkiyalığı zanaat haline getirmişler,ömürlerinide bu yolda bitirmişler,yol kesmek kervan soymak hatta korsanlık yapmak soyduklarını gömmek işaretlemek ,ismini sayamayacağımız kadar taş yontmak,otuz dokuz eşkiya çetesiyle mücadele etmek,bunları belgelere kıyıt etmek,öyle manukyanların anlattığı gibi hasta ve yaşlı birinin hapiste yazacağı şeyler değil bunlar,sen hem iosmanlı hazinelerini soyacan hem devrin padişahını katl edeceksin hemde osmanlı zaptiyesi seni besleyecek sende orda anılarını yazacan,bu mümkünmü,böyle bir adamı yakalayanı saraya paşa yaparlar.ali ağayıda suçmahaline götürür, o hazinelerin yerini tektek ötürürler kendinide çoksevdikleri kudret kalasindeki utuziki genarelin yanına gömerlerdi,böylemi olmuş hazineler bulunamadığına göre,alı ağayı ele ölü geçirmişler,belgeleride istanbula göndermişler,bunu ilerde açıklayacam inşşallah.

radikal55

Member
adamların kurduğu tek devlet belgelerde bahsi geçen minyetür osmanlı devleti, yıllarca bununla avutmuşlar kendilerini,sonra, volçanla, papaz,geberince, ali ağaya yol gözükmüş,en son geride kimse bırakmamak için taş ustalarıyla birlikte güvenmediği herkesi katl edip yaktıktan sonra,taş ustalarının kellerine emeğe binaen bir ayrıcalık yapıp diğerlerinden ayırıp kudert kalesinde bir masaya bıraktıktan sonra kapıları kapayıp,yanında birmiktar harçlıkla birlikte,eşkiya belgelerini de yanına alarak,geldiği yer olan,ruscuğa doğru yola çıktı,daha önce yazdığımız gibi ruscuk bulgaristan romanya sınırında bir şehir.

radikal55

Member
Yine ruscuklu olan alemdar mustafa paşanın tahta çıkardığı ikinci mahmudu yine elebaşılığını rucukluların yaptığı ruscuk yarenleri ikinci mahmud tan alemder mustafa paşanın intikamınımı aldılar,zira tarihçiler çok kudretli olan sadrazam alemdar mustafa paşa ikinci mahmudu gölgede bırakmış genç padişahta bundan rahatsızdı, bundan dolayı yeniçerilerin alemdarmustafa paşanın katline göz yumduğu kanatindeler, isterseniz arkadaşlar konuyu daha iyi anlama adına elinizin altındaki bilgisayardan,osmanlı tarihi üçüncü selim ikinci mahmut dönemini okursak bu konuyla ilgili daha geniş bilgi sahibi oşuruz inşallah,ruscuk yarenleri kim daha iyitanırız.

mayhem

Co Admin
Co Admin
radikal55 konun güzel fikrimi belirtmiştim burda ben istanbul vize diye bilinen yerlerde sıkıştım kaldım madem bu kadar araştırıcaksın bu konu üzerinde durucaksın bir araştır bakalaım bu yer hakkında neler bulucaz sanada güzel bir örnek yer olmuş olur .

radikal55

Member
muhterem şu işin içinden hayırlısıyıla bir çıkayım,

mayhem

Co Admin
Co Admin
yeri araştır derken sana yardımı olucak bu yerin o yüzden yer belirtdim senin aradığın belgedeki mekilerin hepsi urda var dönüp dolaşıp dediğime gelirsin hadi kolay gelsin arkadaş.