Eşkiya belgelerinin ortaya çıkması

radikal55

Member
üstadlar, eşkiya belgelerini birçokyerde çeşitli isimlerden okuduk nerdeyse ezberledik diye bilirim, eşkiya belgesi denince ali ağanın orta asya diye başladığ,39 yıl11 ay29 gün geçirdikleri.niye düz kırk yıl yazmamış onuda meraketmiyor değilim,muhtemelen oda birşeye işarettir,eşkiya belgesinden bahs ediyorum.bunlar piyasaya nasıl çıktı nerden yani hangi şehirden çıktı kim tercüme ettirdi orjinali hangidildeydibu adamların kökeni nedir,kendileri niye bulmadılarda internet ortamına aktardılar,burdaki amaçları nedir, bununla ilgili birçok soru sorulabilir,bunların cevabın hiçbir yerde toplu olarak görmedim, enazından bengöremedim açıkçası bunları merak ediyorum eminim benim gibi birçok kişide merak ediyordur,bu vesileyle kafamızdaki birçok soruya cevap bulacağımızı umuyorum,bu konuda bilgi sahibi üstad lardan cevap bekliyorum,selamlar.

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
en son bu belgeler manukyan ve volçan belgeleeri eskişehirden çıktığını iyi biliyorum...

MendereS

Bilgili Üye
internet ortamındaki çeviriler gerçek belgelerin tam karşılığı değil özellikle volçan belgeleri burada ne kadar popülerse buldaristandada o kadar popüler onlara göre paranın bir kısmı çıkarıldı bize göre hepsi duruyo esas önemlisi para bulgar tarafındamı bizden taraftamı.

D

deniz_efe

Misafir
internet ortamındaki çeviriler gerçek belgelerin tam karşılığı değil özellikle volçan belgeleri burada ne kadar popülerse buldaristandada o kadar popüler onlara göre paranın bir kısmı çıkarıldı bize göre hepsi duruyo esas önemlisi para bulgar tarafındamı bizden taraftamı.
Tam orta yerde, sınırda olduğunu söyleyenler de var.
:D

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
eşkiya belgelerinin ortaya çıkışı bu millete atılan enbüyük kazıklardan biri bunada bizim insanımız balıklama atlamıştır ermeni diasporasının işinden başkası değildir kasıtlı olarak adresleri yazılmamış açıklamaları verilmemiş bizim insanımızda yıllardır kara tepe alibey emin ağa bal kayası vezirtepe arar hiç akıllarına gelmez nedense adresi yokmu bu yerlerin yıllardır dilimde tüybitti adres yoksa okumayın aramayın diye örnek vereyim karatepesi olmayan ilçe varmı türkiyede yotur ama deseki falan il filan ilçe şu muhit rahat bulunur zaman aşımından ufak tefek kaymalar hatalar olur ama bulunur ikinci durum denen yerin en az 5 sayfa açıklaması işaretlerin vede bölgenin en ince ayrıntısına kadar bilgisi vardır kaç heykel kac altın nekadar derinde tuzak nerede hepsi yazar şimdi desemki belgelerde geçen DERSAADET neresidir diye hemen istanbul diye atlayacaklar ama orası olmadığını kaç kişi biliyor sanırım yok gibi evet istanbulun eski adıdır ama bizim belgelerdeki yer değildir bir örnek vereyim alibey değirmeni gerçekten değirmenmidir yoksa bu adı bir kaya bloğuna onlarmı bu adı koymuştur biz suyla çalışan değirmen ararken onlarda kıs kıs gülüyorlar tarihin enbüyük soygunlarının yapıldığı paraların saklandığı yerler gözümüzün önünde duruyor sadece maddi durumu çok iyi kişilerin altından kalkabileceği işler var

teeery

Member
Arkadaş lar bu belgelerdeki pek çok şey gerçek. Yanlız bazı bilgiler özellikle yanlış verilmiş. Çünkü bu yerlerin kimse tarafindan bulunmasını istemediler. Bir yazida diyorki..eminagayi gönderdim ve adamlarima dedimki bu işaret leri öyle yapın ki eminağa geldiğinde bunları farketmesin...böyle diyorsa eminağa fark edemezse biz nasıl fark edeceğiz.yanliz ben bu işaretlerin 40 kadarını çeşitli olayların birleşme si sonucu buldum.

Sır

Member
üstadlar, eşkiya belgelerini birçokyerde çeşitli isimlerden okuduk nerdeyse ezberledik diye bilirim, eşkiya belgesi denince ali ağanın orta asya diye başladığ,39 yıl11 ay29 gün geçirdikleri.niye düz kırk yıl yazmamış onuda meraketmiyor değilim,muhtemelen oda birşeye işarettir,eşkiya belgesinden bahs ediyorum.bunlar piyasaya nasıl çıktı nerden yani hangi şehirden çıktı kim tercüme ettirdi orjinali hangidildeydibu adamların kökeni nedir,kendileri niye bulmadılarda internet ortamına aktardılar,burdaki amaçları nedir, bununla ilgili birçok soru sorulabilir,bunların cevabın hiçbir yerde toplu olarak görmedim, enazından bengöremedim açıkçası bunları merak ediyorum eminim benim gibi birçok kişide merak ediyordur,bu vesileyle kafamızdaki birçok soruya cevap bulacağımızı umuyorum,bu konuda bilgi sahibi üstad lardan cevap bekliyorum,selamlar.
39 yıl dediğin zaten 1 yıl doğrusunu diyor zaten. bunlar hep doğru uygulama yanlış.çünkü bunlar hep şifredir

radikal55

Member
maşşallah eşkiya belgelerinin ağır topları burdalar,menmun oldum,sizlerden daha çok bilgi alıcaz inşaallah,çalkaya usta bu belgelerin senin memleketten yayıldığı görüşü ağır basıyor bölge olarakda doğu karadenizi işaret edenler de var ne dersiniz,

radikal55

Member
Arkadaş lar bu belgelerdeki pek çok şey gerçek. Yanlız bazı bilgiler özellikle yanlış verilmiş. Çünkü bu yerlerin kimse tarafindan bulunmasını istemediler. Bir yazida diyorki..eminagayi gönderdim ve adamlarima dedimki bu işaret leri öyle yapın ki eminağa geldiğinde bunları farketmesin...böyle diyorsa eminağa fark edemezse biz nasıl fark edeceğiz.yanliz ben bu işaretlerin 40 kadarını çeşitli olayların birleşme si sonucu buldum.
bunların bir mahsuru yoksa aça bilirmisin,doğrusu bu adamlara ait somut bir işarete internet ortamında, şimdiye kadar rastlamadım,

Son düzenleme:
D

deniz_efe

Misafir
Aslında bulmaca gibi değil gayet net.
Bulgaristan-Türkiye sınırında bir bölgeden sıkça söz edilir.
Ve oradaki mağaralardan her iki tarafa da rahatça geçilebildiği söylenir...

teeery

Member
bundan yaklaşık 8 yıl önce yaşlı bir gayrı müslüm benim bulunduğum ilin bir ilçesine gelip buradaki bir köyün muhtarını sormuş. muhtar o gün ilçeye gitmediği için o köyden biri ile görüşüyor.bu yaşlı adam bu şahsa bunların köyde Şedat ın gözesini soruyor bu şahısta öyle bir gözenin yaylada olduğunu söylüyor.adam buna bir kaplumbağa taş olması gerektiğini ve oraya gidebilirlerse bunu hemen yarımsaat içinde bir barkaç para vereceğini söylüyor.adam 85 yaşında imiş.bu da adama mevsimin kış olduğunu ve en az o mevkide 2 mt kar olduğunu gidemeyeceklerini yazın gelirse götürebileceklerini söylüyor.adam mecbur gidiyor.istanbula. yaz oluyor yaşlı adam gelmiyor .bunlarda 2 yıl boyunca bu bahsettiği kaplumbagayı arıyorlar.ama bunlar küçük bir taş veya normal ebatlarda bir kaplumbağa arıyorlar.tabii bulamıyorlar.2010 yılında başka bir mevzu için o bölgeye gittik tesadüf eseri yaşlı adamın bahsettiği kaplumbağa taşı bulduk.bir otomobil büyüklüğünde .ve ben bu resimleri çektim ve inceledim.kaplumbağanın baktıği yönde topal ayı ,ve ayıyı seyreden 3 kadını ,ayının önün de domuzu buldum.o zaman pek önemsemedim.2014 yılında araştırmaya tekrar başladım.internetten topal ayı ve ayıyı seyreden üç kadın ile ilgili bilgi edinmek istedim .manukyanın çalınan belgesindeki topal ayı ile ilgili yerden başlayarak 40 ı aşkın işareti yazılarda söylenildiği gibi buldum.buraya ulaşılması oldukça zor.çoğu resimleri çekmek için 16 kere gittim.eşkiyanın yazdıgı gibi pek çok işaret su dökülmemiş bellı olmuyor veye resimleri bilgisayarda inceleyip ancak bulabiliyorsunuz. bu işaretlerin veya malların bulunamamasının sebebide bu.şimdi size bu kaplumbağanın ilk çekilmiş foto larını atıyorum
.Ekli dosyayı görüntüle 90944Ekli dosyayı görüntüle 90945Ekli dosyayı görüntüle 90946Ekli dosyayı görüntüle 90947daha sonra diğer resimlerden açıklamalı olarak atacağım..

Son düzenleme: