Eve bak be

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Eski antep evi diye biliyorum çok eski ama bu evde 2 tane kuyu 1 tane ocaklik 2 tane de büyük avlu var odaların için geçişler var
hey eski antep evleri hey altında darphane mahsen olan antep evleri ve sizin burası el değmemiş gözüküyor ama resimleri çok dağınık atmışsınız bir toparlama yapsanız daha sağlıklı olur

Son düzenleme:

Gök27

Yeni Üye
Hiç el degmedi 10 yıl önce göz yaşı şişesi buldum suyu kumasa vurunca sapsarı oluyordu 1 buçuk metre esmistim; )

ragıp

Uzman
Ermeni evi desek olmaz mı?
araştırılması gereken pek çok yer olmalı
kuyular, bacalar, kapı eşikleri
zemindeki kapalı olan diğer oda

selametle

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Hiç el degmedi 10 yıl önce göz yaşı şişesi buldum suyu kumasa vurunca sapsarı oluyordu 1 buçuk metre esmistim; )
o göz yaşı şişesi değildir altın suyu olabilir geçen senelerde tarihi antep evlerinin altında bir çalışma yaptırdım belki duymuşsunuzdur yada kulağınıza gelmiş olabilir örs ve altın kalıpları çıktı kuyumcu konağının altında ve roma dönemi sütunları işçiliği çıktı çok şaşırmıştık ne alaka diye ama medeniyet heryerde şimdi siz bu bodrum katta bir temizlik yapın ve iyice resimleyin bakalım aradığımızı bulabilecekmiyiz

Gök27

Yeni Üye
Doğru diyorsun abi birde söyle bir durum anlatayım ben burada calismasi yaptığımda merdiven çıktı bayağı indim ama sonra üzeri ev olduğu için korktum çökme olur diye ve merdiveni nereye gittiğini bulamadım :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sen işi yarıda bırakmışın bence

Gök27

Yeni Üye
Şimdi çökme sıkıntısı olunca bıraktım ama şimdi içeride yeni bir ocaklik buldum ve sonradan kapatılmış yarın açınca orayinin resimlerini aticam

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Şimdi çökme sıkıntısı olunca bıraktım ama şimdi içeride yeni bir ocaklik buldum ve sonradan kapatılmış yarın açınca orayinin resimlerini aticam
Fırça ile temizleyin net olsun o yapılar çökecek olsa şimdiye çökerdi merak etmeyin çok sağlam dır toprağı temizleyin zaten yapı çıkacak karşınıza

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Merdivenin en alt basamağına kadar inecektin, sonra patlatacaktın türküyü: "Merdivene dayadım sırtımı..."

Sevgiler.

İhtiyar

Bilgili Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar Gök27 kardeşim eski antep evi veya eski ermeni evi
Aynı manaya gelir.
Bu yapılarda nerelerde araştırma yapılacağına dair sitemizde geniş çaplı açıklamalar mevcuttur.Çalışmalarına yardımcı olacaktır.
Yer tam neresi?
G.antep merkezmi?