Eve bak be

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Rica ederim kardesim ne demek görüpte söylememek olmaz :) Hep birlikte ordayız sizinle .
Ters u dediğiniz yer örmenin iç tarafı mı boşlukta kalan yermi ?Birde burası fırın gibi bir yer olabilir fırının içinde bu yukarıya yada yanlara açılan bacalara açılan yer yoksa sonradan kapatılmış olabilir .İçininde resimleri olsaymış keşke demi .Bakınca zaten her taşın altında arkasında her şey olabilr tamamen el yapımı örme yer ustaca yapılmış .Ben resimde gördüklerimi ve olabilcek görünen ihtimalleri dile döktüm kardesim incelemesi çözmesi sizden ,görsel olarakta heryerini görmek isteriz Şansınız bol olsun .

Stavroz

Member
Gök27 ermeni evlerinde cin tılsım olmaz olsa o evdekiler akıllı bir şekilde sistemli ganimet gömme noktaları yapamaz cin tılsım işi dini mabetler ve çok üst seviye insanların mezarlarında kale gibi yerlerin kendisine yapılır sen keyfine bak ustalar herşeyi demiş bende birşeyler ekliyeyim nacizane evin dışardan avluya girilen kapının eşiğinde ilk içeri adım attığın yeri avludan eve girilen ilk kapının üst tarafını ve zemini kontrol et ocak demişsin ocagın ateş yakılan tabanına mahseni bulursan duvarında pencere varsa içi boş diyip bırakma pencereyi kır arkasına mutlaka bak selametle.

Son düzenleme:

Gök27

Yeni Üye
Tamam abi yarın 30 yakın acısı güzel resim cekicem doğru diyorsun bahçede çok büyük bitane incir agaci da var bence biyerlere yaklaşıyoruz

Gök27

Yeni Üye
Stavroz abi dış kapıdan girince tavanı sonradan yapılmış :(

Gök27

Yeni Üye
Bu evi satin aldık biraz rahatım araştırma konusunda resim çok çekerim bazı yerler sonradan yapılmış belli yani ama bu ev 1975 ten beri bizde ilk kez biz kazık ve kazıda döner inilen merdiven ve merdiveni n başı mermer gibi ve yanında tepsi içine konulmuş yarım kapuz gibi kaya vardı yarım karpuz gibi olan taş çek temizdi

Gök27

Yeni Üye
Davlunbazin içi mantıklı bence orda büyük bir boşluk ola bilir :)

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
nerelere bakılması gerektiğine dair internette de bir çok yazı var abi çıktısını al teker teker rahat rahat incele derim :)

Gök27

Yeni Üye
Telefon olduğu için düzenleme yapamıyorum kusura bakmayın