Frekanslı alan taramalar konusu

atasdibi

Bilgili Üye
Ya sen yalnış okudun kardeş yada ben yalnış yazdım. Ben hiç bir cihazı burada kullanmamışdan önce övmedim, Okt.yi hiç övmedim, aksine yakında onun nasıl cihaz olduğunu buraya yazacam dedim. Sanada senin bu cihazdan vallahi bir bilgin yok dedim. O kadar biliyorsan çubuk peşinde koşmazdın, bakıyorum tüm yazılarında hep çubuğu övüyosun frekansmış iyonmuş yazıyorsun güzel kardeşim, sorsam çubuk hangi mantıkla çalışıyor desem cevablayamassın. Aslında benim diyil senin beyenemediyin alan taramalarla çubuk aynı mantıkla çalışıyor, aralarında kı fark birinde sensörlü ekran var oradan frekans giriyorsun, çubukla o frekansı giremiyorsun çünki ekranı yok seni istediyi frekansa götürüyor sende kazıyorsun ya mineral buluyorsun yada çürümüş metal. Mantığı aynı olan iki sistemden birine iyi diyorsun birine çöp diyorsun, bende mantık tahsili aldığımdan aslında senin bu işden zerre anlamadığın kanatine geliyorum ve sana öyle yazıyorum biıgin olmadan yazma diye. Frekansdan görüntülü cihazlardan manyometreden anlamıyormuçum yazmışsın şüphen varsa beni görüntülü ara sana cihazlarımı göstereyim. Sattıklarımın içinde gpr de oldu bile sen kime neyi öreticen be kardeşim. Okt.yede gelince onun iş yaptığı ve yahud yapmadığını çöp olursa çöp olduğunu yazmazsam buraya namerdim. Ben zaten sifariş etdim aylar önce elime ulaşamadı hala sorunlar çıktı, ama er gec ulaşacak. İş yaparsa kalbinden geçen her üye kardeşime canlı görüntüyle arazide neler yapacağımı çekerim atarım, iş yapmazsada söylediğim gibi arkadaşlarımın para kayb etmesini önlerim.
Bir bardağa bir sürahi dolusu su doldurmaya çalışıyorum. Sana iyonların ve frekanslarınla mutluluklar :)

BMW-45

Aktif Üye
Bir bardağa bir sürahi dolusu su doldurmaya çalışıyorum. Sana iyonların ve frekanslarınla mutluluklar :)
Ne anlatıyorsun be birader ne bardağı ne suyu, ne frekansı ne iyonu, emeğe saygın olsun emeye, o cihazları ben yapmıyorum, soğan yememişsin ama için yanıyor.

Mehmetarkın

Member
Bmw kardeşim seni inan severim..
Seni yeni tanımıyorum bir kaç seneden beri bilirim.. Paranda var halin vaktinde iyi belli.. Kendinde iyi adamsın hoş güzel adamsın.. Temiz adamsın.. temizlikten kasıt herkezi kendin gibi biliyorsun.. Hinlik cinlik bilmiyorsun...Bir abi , bir dost olarak kabul et bizleri.. Muhtemelen yaş olarak büyüğüzdür..
Çubuklara birşey demem ..su bulur, boşluk bulur ehil kişilerin elinde.. mümkündür olabilir karşı değilim..
Çubuklarla altın, gümüş bulunur diyen vardır.. Bana göre bulunmaz ama çokta karşı değilim belki bulunur , belki ben yanılıyorumdur..Ben hiç rastlamadım.. tanıdığım mesaide bulunduğum o kadar insandada şahit olmadı.. Ama bu hiç olmayacak anlamina gelmez.. Bize rastlamadı demek..Özetle çubuğa eyvallahımız var..
Manyetometre , iki manyetometrenin üst üste birleşmesi gradyometredir.. Bu iki cihazla çok sınırlı şeyler yapılır.. uzun konu çok fazla birşey yazmayacam ama şunu bil asla çil çil altın gömü bulamazsin..bu iki cihaz için çok şeyler yazdım.. eski konularda vardır..
Elinde bu cihazlardan bir tane varsa ikincisi için, bu yeni marka , bu dahamı iyi gibi şeytani düşuncelere kapılma hepsi aynı.. aralarindaki fark senin paran ve paranın aldığı sana verdiği doyum..
okm nin rover 2 si vardi.. sonra exp 3000 exp 4000, exp5000 ve bazic ve pro modelleriyle 6 makina daha üretti ve hep üstüne 50 , 100 bin koydu.. halbuki hepsi roverc2'ydi..Sadece bir örnek yüzlerce örneği var piyasada her markada.. yazmakla bitmez sahtekarliklari..
Gelelim sana .. Güzel kardeşim bir türlü kendini kurtaramadın alan tarama ve türevlerinden... Paran var diye atlıyorsun yeni çıkan her marka ve modele... Bunu kendine yapma... uzak dur işte.. Bu zor olmasa gerek.. Bak burda işi bilen insanlar hobidaşlar az değil.. laa bi dinle daaa.. :)

oymak beyi

Bilgili Üye
ulkemjzde gradyometre yapan bmw ustamizinda tanidigi cihazını aldigi firmanin sahibi de bizzat " bu gradyometre saf altını gormez" diyor. boşluk görür kazanı görür kılıcı görür kalkanı görür tüneli görür eski yapilarin kalıntılarını gorur ama altını görmez diye bizzat adamin kendisi diyor yani... "Bu iki cihazla çok sınırlı şeyler yapılır.. uzun konu çok fazla birşey yazmayacam ama şunu bil asla çil çil altın gömü bulamazsin"" bu cumlede ifade ettiginiz olayi hususi olarak sormuştum. şöyle sordum açıkçası " yerin 3 metre altında bi oda var odanin da ortasinda açıkta külçe külçe bol miktarda altın var . bu gradyometre bana bu altını nasıl gösterir, bosluk icinde metal verisi mi yoksa metal ayri bosluk ayri mi verir " diye sordum. ben bosluk icinde metal diyecek diye beklerken adam ne dese begenirsiniz . " sadece bosluk gosterir altini açıkta ise goremezsin " dedi. şok oldum acikcasi. adam gayet net bi sekilde anlatti yani makinasini alayim diye turlu turlu sekillere girmedi acikcasi . tabi ozellikle vurguladigi bir sey vardi onun sizin deginmedigiz . o adam saf altından bahsediyordu ve sadece altın ,yaninda baska bir metalin olmasi durumu degistiriyor..

Mehmetarkın

Member
ulkemjzde gradyometre yapan bmw ustamizinda tanidigi cihazını aldigi firmanin sahibi de bizzat " bu gradyometre saf altını gormez" diyor. boşluk görür kazanı görür kılıcı görür kalkanı görür tüneli görür eski yapilarin kalıntılarını gorur ama altını görmez diye bizzat adamin kendisi diyor yani... "Bu iki cihazla çok sınırlı şeyler yapılır.. uzun konu çok fazla birşey yazmayacam ama şunu bil asla çil çil altın gömü bulamazsin"" bu cumlede ifade ettiginiz olayi hususi olarak sormuştum. şöyle sordum açıkçası " yerin 3 metre altında bi oda var odanin da ortasinda açıkta külçe külçe bol miktarda altın var . bu gradyometre bana bu altını nasıl gösterir, bosluk icinde metal verisi mi yoksa metal ayri bosluk ayri mi verir " diye sordum. ben bosluk icinde metal diyecek diye beklerken adam ne dese begenirsiniz . " sadece bosluk gosterir altini açıkta ise goremezsin " dedi. şok oldum acikcasi. adam gayet net bi sekilde anlatti yani makinasini alayim diye turlu turlu sekillere girmedi acikcasi . tabi ozellikle vurguladigi bir sey vardi onun sizin deginmedigiz . o adam saf altından bahsediyordu ve sadece altın ,yaninda baska bir metalin olmasi durumu degistiriyor..
Son cümlenizi doğrumu anladım bilmiyorum.. Eğer anlatilmak istenen aşağıdaki durumsa..
Bir boşluk var.. bu boşluğun içinde altın var.. yanında teneke var diyelim.. bu durumda manyetometre eğer boşluğu bulduysa burada boşluk var diyorsa kendi dilinde altını görmez , tenekeyide görmez..Bu durum yeraltı gerçek radar gpr adı altındaki cihazlar içinde geçerlidir..Ama yanlışın içinde bir yanlıs daha var manyetometreler boşluk bulmaz.. eğer iyi bir manyetometreyse yüzeyede birazda yakınsa kullanıcida iyiyse yani birazda profesyonelse çok deneyimliyse tenekeyi görebilir.. ama boşluğu görmeyecektir..
Aslında işin aslı şudur..
çok derin sismik cihazlarda dahil bütün yeraltı cihazlar yeraltında bir anomali var diyecektir.. burada bir büyük kütle var.. hatta ve hatta büyük bir petrol havzasını görse içinde petrol var diyemez.. orda birşey var.. bir benzetme yaparsak
ortada bir tencere var.. bu cihaz için anomali.. ama tencerenin içinde hava olabilir, su olabilir,petrol olabilir, altın olabilir, kuru fasulye olabilir, süt , yoğurt yada etli yahni yemeği.. işte bunu anlamanın bir yolu var tencerenin kapağını açacaksınız..yada bulduğunuz boşluğu açacaksınız.. BOŞLUK IĆINDE ŞU YADA BU VAR DIYEN HERKEZI EŞEK SUDAN GELENE KADAR DÖVÜN , DÖVEMIYORSANİZ SELAM VERMEYIN ÇEKİN GİDIN...

oymak beyi

Bilgili Üye
Son cümlenizi doğrumu anladım bilmiyorum.. Eğer anlatilmak istenen aşağıdaki durumsa.. burdan öte yazdıklarınız benim anlattiklarimla aynı degil ustam . son cümleyi birsz acmam gerek sanırım. cihaz gradyometre . boslugun içinde altın var yaninda da teneke var dediniz.. bu durumda altın saf ve teneke ile bağı yoksa cihsz boşluk içinde teneke görecek altını görmeyecek.

Mehmetarkın

Member
Son cümlenizi doğrumu anladım bilmiyorum.. Eğer anlatilmak istenen aşağıdaki durumsa.. burdan öte yazdıklarınız benim anlattiklarimla aynı degil ustam . son cümleyi birsz acmam gerek sanırım. cihaz gradyometre . boslugun içinde altın var yaninda da teneke var dediniz.. bu durumda altın saf ve teneke ile bağı yoksa cihsz boşluk içinde teneke görecek altını görmeyecek.
yok tenekeyide görmeyecek usta.. göremez... Hiçbir cihaz göremez.. yukarda yazdim..Faraday kafesi
Bu arada bir dip not olsun.. gradyometrelerin derinlikleri 2 metreyi geçmez.. Şimdi çok iyi gradyometrelerin ki bunlar piyasa malı değildir 3 metreye kadar inmişler.. bu çok iyi bir derinlik.. hatta inanılması güç varın gerisini siz düşünün..

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bahsettiğin firmanın altını görmez dediği konuıyu bizim arkadaşlar çürüttü ve çıkan veriyi paylaşarak bulunduğunu kanıtladı. Firmanın bu cümleyi kurmasındaki kasıtta olurda kullanıcı yorumlamayı yanlış yaparsa suçu bize atar diye üstündeki yükü atmaktı. Nede olsa türkiyede ürtim yapıp satış yapıyor ve bu işle uğraşan akılsız insanlarında olduğunu bildiği için başına bela almak istememesidir. :) Nede olsa herkez akıllı olmak zorunda değil.

oymak beyi

Bilgili Üye
kıymetli ustalarım. bilmedigim konu hakkinda konusmam. bu gradyometre şöyledir manyetometredir boyledir şudur budur teknik terim kullanmadim kullanmam kulanamam çünkü gerçekten bilmem anlamam. adamla görüştüğümü aktardim sadece ne dediyse o . üretici gayet açık şekilde görmez demesi bilmiyorum bende guven kazandirdi. e o zmn test etmekten başka seçenek kalmıyor. çalıştığım iş yerinde yerin 2 metre altında 60cm genişliğinde 100 metre uzunlugunda içinden su geçen bi boru hattı var . @Mehmetarkın ustamiza göre bunu gormemesi lazım. @dadas_25 ustamiza göre kacirmamasj lazım. diger ustalarimizda yazdi zaten . ben yetkili arkdasla gorusucem. almaya karar vermistim ben aslında ama bu durumu anlaticam test etmek istedigimi soylicem. bahsettigim test alanı sizin icin uygun mu ? bu test aydinlatirmi bu konuyu ?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Manyetik alan oluşturan tüm boşlukları görür. İçinde olan birçok metal de anomali olarak görünür. Yok görünmez diye idda edenler neye göre idda ediyor anlamış değilim. Ortada bulunmuş somut ürünler, kanıtlar var bildiğim. Aslında konuya dahil olmak istemiyordum, lakin ben bu işin piriyim şöyle bilgim var böyle bu işin ciğeri sokerim bilirim tarzı bir hava ile konusulunca konuya kendimi dahil etmeden duramadim... Ha şunu da biliyorum karşı tezde bulunan arkadaşlar da birşeyler soyliycek hatta en son iş somut videoya kadar gider, ve çıkmaza girer. :) Olsun siz nasıl bildiğinizi söylüyorsaniz bizde gördüğümüzü yaşadığımızı başımızı ağritmiycak şekilde söyleyelim...

oymak beyi

Bilgili Üye
test dışında bu tartışmanın iddiaların sonu gelmez ustam. şeffaf ve tarafsız bi test uretici makinayi verirse tarafimca yapılır 😊