Frekanslı alan taramalar konusu

satkatimu

Yeni Üye
yanlıs anlama cok guzel acıkladın ama birseyi unuttun sana ulasamazsam sana yakın olanlara ulasırım bi sekilde benim seni aradıgımı yakınından ögrenirsin :) bu yeterince acıklayıcı olmustur sanırım aradıgın frekans eger yoksa o bölgede seni yakınına göturuyor ondan emin ol kardes deneme yapacaksanız zor corafya sartlarında yapmanızı öneririm mesela en guzel yer sakladıgını isaret koy ama sonra bulamazsın :) nehir veya derede denemelerinizi yapınız. kolay gelsin.

satkatimu

Yeni Üye
arkadaslar benden sonra konusan olmamıs bugun alan taramamı tamamladım size sunu soylemek istiyorum sabit frekans yok arkadaslar dk bası frekans degisiyor altının dolayısıyla alan taramalar yalan . en iyi alan tarama kendiniz yaptıgınız alan taramasıdır.degismesine gelince sanırım vucut frekansımım degisiminden kaynaklanıyor yada doganın kanunudan dolayı sabit kalmıyor ama sıkıntı degil benim için frekansını bulup oyle alan tarama yapıyorum simdi gelelim piyasada satılan frekanslı veya degil hazneye koymalı veya degil sakın almayınız bu arada mineralmis kömur mus falan filen hepsi hikaye arkadaslar o an cözum oluyor veya kendisine ertesi gun hatalar veriyor %100 bulmuyor hiç birsey bugun bunu gördum.butun cabanın sansınızı yukseltmek oluyor baska birsey degil herkeze kolay gelsin.

0248sadullah

Yeni Üye
Videolarını izledim kardeşim, test videolarının hepsini izledim, burada siteyi yönetenlerin benim fikrimi sorarsan bir cihazın iyidir yada kötüdür diye bir derdi yok diye düşünüyorum, yıllardır bu siteden kaynaklandım, yanılmadım. Okt.yi çok beyenmişdim onay gelemediyi için almakdan vaz geçdim. Burada olan bazı arkadaşlar benim yurt dişinda Azerbaycanda yaşadığımı biliyorlar, ve benim oraya gelib test etme şansım şimdlik yoktur. Ben sifarişle cihaz aldım bir kaç kere, okt.yi de oyle sifariş edecekdim, şimdi yeni bir sistem var aynı okt gibi ve ondanda daha üstün diye bilirim, henuz satışa sunulmadı o cihazı takipe aldım. Piyasaya sunulmayı bekliyorum, onuda piyasaya sunsunlar sonra gelecem ikisinide test yapcam, kararaımı öyle vericem kardeşim. Allah razı olsun iyi bir cevap için

0248sadullah

Yeni Üye
Videolarını izledim kardeşim, test videolarının hepsini izledim, burada siteyi yönetenlerin benim fikrimi sorarsan bir cihazın iyidir yada kötüdür diye bir derdi yok diye düşünüyorum, yıllardır bu siteden kaynaklandım, yanılmadım. Okt.yi çok beyenmişdim onay gelemediyi için almakdan vaz geçdim. Burada olan bazı arkadaşlar benim yurt dişinda Azerbaycanda yaşadığımı biliyorlar, ve benim oraya gelib test etme şansım şimdlik yoktur. Ben sifarişle cihaz aldım bir kaç kere, okt.yi de oyle sifariş edecekdim, şimdi yeni bir sistem var aynı okt gibi ve ondanda daha üstün diye bilirim, henuz satışa sunulmadı o cihazı takipe aldım. Piyasaya sunulmayı bekliyorum, onuda piyasaya sunsunlar sonra gelecem ikisinide test yapcam, kararaımı öyle vericem kardeşim. Allah razı olsun iyi bir cevap için
Sakın okt almayın.. bir tane alındı... ne altın a çalıyor ne gümüşe...en sonunda irtibata geçildi. Adam şunu iddia etti: HEMEN ALTIN İ BULMAZ.. peki videoları nda altına nasıl çalıyor, diye sordum: ÖNCE ALTIN İ LEPTOP ÜZERİNDE BİR İKİ HAFTA BEKLETİYOR UM..İYONLASİYOR.. SONRA ÇEKİYOR.. dedi... kısaca yalan dalavere hep... alacaksanız sözleşme yapın ve bu çekimleri noter huzurunda yapsın görelim okt efendiyi...ben ne cihaz satıyorum ne alan tarama satıyorum...yaziksiniz yazık..

atasdibi

Bilgili Üye
Sakın okt almayın.. bir tane alındı... ne altın a çalıyor ne gümüşe...en sonunda irtibata geçildi. Adam şunu iddia etti: HEMEN ALTIN İ BULMAZ.. peki videoları nda altına nasıl çalıyor, diye sordum: ÖNCE ALTIN İ LEPTOP ÜZERİNDE BİR İKİ HAFTA BEKLETİYOR UM..İYONLASİYOR.. SONRA ÇEKİYOR.. dedi... kısaca yalan dalavere hep... alacaksanız sözleşme yapın ve bu çekimleri noter huzurunda yapsın görelim okt efendiyi...ben ne cihaz satıyorum ne alan tarama satıyorum...yaziksiniz yazık..
Biz söyledik inanmadılar, belki senin yazdığının faydası olur :)

BMW-45

Aktif Üye
Tamam kardeşim, yazmışsın güzel yazmışsın teşekkür ederim. Aldığlnız Okt iş yapmıyorsa bana sata bilirmisiniz? Satın alırım sizden.

sirus

Yeni Üye
Kim nereden ve kimden cihaz alırsa alsın bu kendi tercihleri. Bir musibet bin nasihatan iyidir demişler.
Ama herkeste cihaz yapamayacağını göre bu ihtiyacını karşılayabilmek içinde satın alması gerekiyor. Cihaz satın alırken görseline bakarak veya düdüklüsüne bakarak cihaz alanlar bu işe 1 sıfır başlamışlardır.
Hele hele kimileride arazide şöyle yanar dönerli albenisi olan adına cihaz denilen bir şeyler taşımak içinde gözünü kırpmadan paralarını çöpe atarlar.
Ama yinede birlilerine faydası dokunacak diye bir iki şey yazayım.
1. İyonik ve biyonik cihazlarla küp içinde altın gümüş sikke bulamazsınız
2. Manyometre veya kimine göre görüntüleme cihazlarıyla. Küp içinde altın gümüş bronz sikkeler bulamazsınız. Bu tür cihazlar daha çok büyük boşlukları madden damarlarının toprak katmanalarını tespit etmek için kullanılır. Yani bunlarla araziye çıkıp şahıs gömülerini altın gümüş bulamazsınız
3. Her şeye rağmen defineci için en uygun cihaz iyi bir dedektör. Doğru şekilde ve tecrübeyle kullanabildiği çubuklardır.

Mehmetarkın

Member
Bu frekanslı alan taramalar konusu dikkatimi çok çekti. Şimdi youtuba girdiyimde neredeyse alan taramaların hepsi frekanslı olmuş. Dahada yenileri var ionik manyetik ve radyo frekanslı alan taramalar. Anlaşıldığı gibi aynı kutuda 3 ayri arama modu. Hem ionik hem frekansla hemde manyetik olarak ariyorsun. İsimde vere bilirim, 3 tane ayri ayri Türk firmamı diyeyim mühendismi diyeyim üretmiş olduğu alan taramalar, youtube kanalının altındakı yorumları okuyorum alan memnun satan memnun, hatta müşteri videoıarıda koymuşlar. Neyse. Türk mühendislerinin sahiden böyle başarılı bir cihaz üretmesi çok güzeldir ama iş yapsa. Doğrusu birini almak test yapmak araziye çıkmak niyetindeyim, bizim azeri parasıyla çok ucuza satiyorlar. Test edib sonuçlarını buraya yazacam.
Aynı kutuda hem iyonik, hem frekans hemde manyetik arama yapıyor kısmını okurken aklıma eskilerden birşey geldi..
Biraz gülelim..
Bundan belki 15 yıl önce belki 20 yıl önce Türk Telekom bayileri açılmıştı her şehirde , her kasabada mantar gibi..Çok modaydı o yıllarda..
Her şehirde kendi ićinde 1 nolu ... 8 nolu...45. nolu gibi..sırayla..
Ama hiçbir bayi gerçek numarasini yazmaz..
Biri 1 nolu bayi yazmiştir
Diğeri 1 nolu başbayi..
Diğeri 1 nolu ana bayi
Diğeri 1 nolu ana baş bayi..
1 nolu yazmaya utananlar bölge ana bayi
Diğeri bölge baş bayi
Diğeri bölge ana baş bayi..
Bizim içimizde var galiba aynı kutuda herşey..
Bmw 45 kardeşim tenkit etmedim yazinizi bilakis destek..
Sağlıcakla kalın

BMW-45

Aktif Üye
V
Biz söyledik inanmadılar, belki senin yazdığının faydası olur :)
Vallahi kardeşim senin bu konuda vir bilgin yok, olsa böyle yazmazsın, yakında sana isbat edicem okt konusunda bir
Kardeşim bekliyorum satiyormusun cihazını? İş yapamıyorsa satmayı düşünürsün diye düşünüyorum. Bakıyorum bugün üye olmuşsun, yazdığın ilk mesajda hemen saldırmışsın. Mesala ben cihaz alsam kazık yesem, asla aldığım cihazı kötülmem aksine elden çıkarmam için kötülemem param çöpe gitmesin diye. Oktayı tanımıyorum kardeşimde diyil, ben Azerbaycanda yaşıyorum. Burada eline çubukdan başka bir şey alamayanlar hemen kara atıyorlar.bilmedikleri cihazlara, bu doğru diyil. Burada bir moderatör dostum var o bilir yakında Okt.nin nasıl bir cihaz olduğunu söyıiycem hepinize az sabır edin. Kötüyse kötü iyiyse iyi, benim için fark etmez firması üreteni insanlar yanılmasın parası çöpe gitmesin önemli olan benim için bu.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Yeni üye arkadaş gerçekten çamur atmış, bunu anlamayan nerdeyse yoktur. :) Uyaran üye ve moderatör arkadaşlar tamamen iyi niyetle ve mağduriyet olmasın diye haklı uyarılarda bulunmuşlar, ben hepsine teşekkür ediyorum. @BMW-45 ustam buranın en eskilerindendir kendisini tanırım cihazi satan firmanın sahibi yada komisyoncusu olmadığına ben kefilim. :) Bu gardaşimizda kendince haklı. Düşüncelerdeki farklılıklar ihtilaf zenginliğe sebep oluyor. :) hepiniz sağolun varolun.

atasdibi

Bilgili Üye
Vallahi kardeşim senin bu konuda vir bilgin yok, olsa böyle yazmazsın, yakında sana isbat edicem okt konusunda bir
Alan tarama konusunda bilgimin zekatını sana versem yarın alan tarama yapmaya başlarsın.
Daha öncede yazmıştım iyon nedir, nasıl oluşur nasıl tespit edilir diye, İyonu bilmezsin, frekansı bilmezsin, manyetometre nasıl çalışır bilmezsin burada bize cihaz övüyorsun, satıcı olmayabilirsin ama şu söylediklerimi araştırmak yerine burada beni veya bizi bilgisizlikle suçluyorsun. Yahu mübarek bir araştır şunları nette dünya kadar kaynak var. O frekans dediğin şey bırak övdüğün aleti her bilim labaratuvarında bile test edilemeyecek bir şeydir. Bari söylediğin niteliklerin birini yapacak bir alet olsun övdüğün. Neymiş altının frekansı 5 miş, 500 müş , bir tane bilimsel yazı gösterin bana bulanın elini öpeyim. Dedektörcülerin bir taraflarından uydurduğu frekansın, iyonun peşinde millet telef oldu. Ben beğendim denemek istiyorum desen bir şey demeyeceğim uyduruk aleti övmene gerek yok.

BMW-45

Aktif Üye
Alan tarama konusunda bilgimin zekatını sana versem yarın alan tarama yapmaya başlarsın.
Daha öncede yazmıştım iyon nedir, nasıl oluşur nasıl tespit edilir diye, İyonu bilmezsin, frekansı bilmezsin, manyetometre nasıl çalışır bilmezsin burada bize cihaz övüyorsun, satıcı olmayabilirsin ama şu söylediklerimi araştırmak yerine burada beni veya bizi bilgisizlikle suçluyorsun. Yahu mübarek bir araştır şunları nette dünya kadar kaynak var. O frekans dediğin şey bırak övdüğün aleti her bilim labaratuvarında bile test edilemeyecek bir şeydir. Bari söylediğin niteliklerin birini yapacak bir alet olsun övdüğün. Neymiş altının frekansı 5 miş, 500 müş , bir tane bilimsel yazı gösterin bana bulanın elini öpeyim. Dedektörcülerin bir taraflarından uydurduğu frekansın, iyonun peşinde millet telef oldu. Ben beğendim denemek istiyorum desen bir şey demeyeceğim uyduruk aleti övmene gerek yok.
Ya sen yalnış okudun kardeş yada ben yalnış yazdım. Ben hiç bir cihazı burada kullanmamışdan önce övmedim, Okt.yi hiç övmedim, aksine yakında onun nasıl cihaz olduğunu buraya yazacam dedim. Sanada senin bu cihazdan vallahi bir bilgin yok dedim. O kadar biliyorsan çubuk peşinde koşmazdın, bakıyorum tüm yazılarında hep çubuğu övüyosun frekansmış iyonmuş yazıyorsun güzel kardeşim, sorsam çubuk hangi mantıkla çalışıyor desem cevablayamassın. Aslında benim diyil senin beyenemediyin alan taramalarla çubuk aynı mantıkla çalışıyor, aralarında kı fark birinde sensörlü ekran var oradan frekans giriyorsun, çubukla o frekansı giremiyorsun çünki ekranı yok seni istediyi frekansa götürüyor sende kazıyorsun ya mineral buluyorsun yada çürümüş metal. Mantığı aynı olan iki sistemden birine iyi diyorsun birine çöp diyorsun, bende mantık tahsili aldığımdan aslında senin bu işden zerre anlamadığın kanatine geliyorum ve sana öyle yazıyorum biıgin olmadan yazma diye. Frekansdan görüntülü cihazlardan manyometreden anlamıyormuçum yazmışsın şüphen varsa beni görüntülü ara sana cihazlarımı göstereyim. Sattıklarımın içinde gpr de oldu bile sen kime neyi öreticen be kardeşim. Okt.yede gelince onun iş yaptığı ve yahud yapmadığını çöp olursa çöp olduğunu yazmazsam buraya namerdim. Ben zaten sifariş etdim aylar önce elime ulaşamadı hala sorunlar çıktı, ama er gec ulaşacak. İş yaparsa kalbinden geçen her üye kardeşime canlı görüntüyle arazide neler yapacağımı çekerim atarım, iş yapmazsada söylediğim gibi arkadaşlarımın para kayb etmesini önlerim.