GARMİN el tipi GPS ile define arama.

erol

Member

Kıdemli Üye
DurumuÇevrimdışı
Üyelik tarihiJan 2015
Mesajlar146
Tecrübe Puanı11
Rep Derecesi: **

[h=2]
GARMİN el tipi GPS ile define arama.[/h]
Selamın aleyküm abiler kardeşler bu konuyu açmamdaki neden
ben bu cihazı kullanıp geliştirmekteyim ve bu sistemi kullanan çok az insan var ve amacım
bu forumda kullanan varsa bilgi alışverişi yapmak birbirimizin eksiklerini tamamlamak.

Eksiklerim derinlik saptamada sıkıntı var birde baş belası olan minarelli kayalar.

Biraz cihazdan bahsedeyim cihaz tahmin edeceğiniz gibi uydu ile çalışmakta
ve sporcuların balıkcıların doğa gezisini seven insanların kullandığı bir cihaz gps in içinde alan hesabı var
şüphelendiğimiz noktada alan hesabı alıp bunu excel de (dat) formatına çevirip surfer ve voxler de işliyoruz
yakında güçlü bir anten alıp çıtayı yükseltmeyi düşünüyorum onun dışında bir kaç pilanım daha var umarım kullanan vardır
aşşağıda örnek bir çekimim var herkeze iy

[h=2]
GARMİN el tipi GPS ile define arama.[/h]
Selamın aleyküm abiler kardeşler bu konuyu açmamdaki neden
ben bu cihazı kullanıp geliştirmekteyim ve bu sistemi kullanan çok az insan var ve amacım
bu forumda kullanan varsa bilgi alışverişi yapmak birbirimizin eksiklerini tamamlamak.

Eksiklerim derinlik saptamada sıkıntı var birde baş belası olan minarelli kayalar.

Biraz cihazdan bahsedeyim cihaz tahmin edeceğiniz gibi uydu ile çalışmakta
ve sporcuların balıkcıların doğa gezisini seven insanların kullandığı bir cihaz gps in içinde alan hesabı var
şüphelendiğimiz noktada alan hesabı alıp bunu excel de (dat) formatına çevirip surfer ve voxler de işliyoruz
yakında güçlü bir anten alıp çıtayı yükseltmeyi düşünüyorum onun dışında bir kaç pilanım daha var umarım kullanan vardır
aşşağıda örnek bir çekimim var herkeze iyi forumlar. .......BARBELO BENDE UYDU ÜZERİNDEN ÇALIŞMA YAPIYORUM MESAJ AT DEFİNECİ.1921@GMAİL.COM ADRESİNE SANA YARDIIMCI OLAYIM VE KENDİMİZİ GELİŞTİRELİM

kanije

Bilgili Üye
ne merak ediyorsan sor.bu işe yıllarını vermiş birisi var.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar haritalardan bu tip sayısal verilerin çakildiğini biliyorum ama gps cihazının konfigürasyonu ile oynamadan nasıl yapıyorsunuz bunu merak ediyorum. Farklı bir örnek verecek olursam Skystar2 diye bir tv kartı var bilgisayara takılarak uydu üzerinden tv izlenmeye olanak tanıyor. Biz arkadaşlarla bu kart üzerinden uydudan geçen verileri ve dosyaları çalıyorduk. Üreten adam bu kartı üretirken kendisi bile bu özelliğin farkında olmadığını basın açıklaması ile söylemişti. Tek fark bu kartın yanında 2 farklı program kullanıp frekans değişikliği yapıyorduk. Gönderme yapamıyorduk ama inanılmaz bir hızla indirme yapıyorduk.

Şimdi bu tür cihazlarda da konffigürasyon değişikliği yapılmadan nasıl oluyorda toprak verisini kendi haızasına alıyor onu özemedim. Bu işi biraz araştırdım ArcGİS diye bir program buldum eklentileri ile 3GB yer kaplıyor. Haritayı uydudan toprak katmanlarıyla inceliyor ve her katmanı farklı renklendiriyor. Tabi toprağın içindeki mineral, metal ve boşluğu farklı olarak gösteriyor. Ama çok karmaşık olduğu için hala çözemedim. Ama birgün bu işide çözdükmü dünyanın vay geldi haline. Geçenlerde ünide proje gördüm uydudan oltu taşı rezerv kontrolü yazıyordu. Bunu Üni yapıyorsa bizler hayli hayli yaparız ve yapanlarda kesinlikle var. Tek ümidim inşallah öğrenebilirim. :) Çünkü ben görsel olarak öğrenebiliyorum okumak bana göre değil.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Günümüzde bu akıllı telefonların çeşitli uygulamalara ile bu işleri yapması mümkünmüdür ? Çok aradım ama içerisinde haratiları bulunan bir uygulama bulamadım ama bu işe uygun olabileceğini düşündüğüm aşağıdaki programlarlla bu işi yapmak mümkünmüdür ?
[h=1]DroidTopography
[/h][h=1] GeoNotepad Ranger
Gaia GPS: Topo Maps and Trails

BackCountry Navigator TOPO GPS

[/h]

Asicocuk52

Yeni Üye
Barbelo selamun aleykum,
Senin ugrastigin konuda bende kendimi gelistirmek istiyorum fakat turkiyedeki forumlar yetersiz kalır. Bence sen turkiyede bulunan yabanci kaynaklı maden araştımasi firmalarına bak. Uydudan topraga sinyal aktarimi yapman lazim. Onlardan bu işin tuyosunu bulabilirsin belki. Adamlar 3 kazik cakarak iş bitiriyor. Basarilarindan haberdar olmak isterim. Ayrica bilgilerinide degerlendirme imkani verirsen memnun olurum.

Asicocuk52

Yeni Üye
Guzel calismalar ve araştirmalar, herşey insanin dusunup deneme ve araştirma azmine bağli.elektrik ve ampul tek seferde mi bulundu değil mi? ArcGIS programiyla ilgili yardimci olabilirmisin.

pergamon45

Yeni Üye
hikaye bence bu tip işler iyi çalışır bir yeraltı görüntüleme şart gerisi yalan