GARMİN el tipi GPS ile define arama.

D

deniz_efe

Misafir
... bi araziye metal göm etrex 20 ile o gömdüğün yerde alan hesabı al o izleği bana at ben sana metali nereye gömdüysen kordinatını vericem abi ...
İşte bak alan hesabı ve alınan izlek üzerinden diyorsun, tamam bu iyi.
Hadi bekliyorum ...

yuans

Aktif Üye
S.a Cümleten..

Herkesin yorumunu güzelce okudum, @Barbelo kardeşimiz bu sistemin çalıştığı konusunda ikna olmuş. @deniz_efe ustamız kendi işi gereği ikna olmadığını gördüm.
Bu yüzden bir açıklama yapmak istedim,

GPS sistemler uydu sinyalleri ile çalışan bir sistemdir. NSA'in kendi uydusuna bağlanmadığınız sürece sadece yer bildirimini haritaya döker. Ekstra olarak çevre etkenlerini son yazılımlar ile gösterdikleri görülmüştür. Yani GPS sisteminde bu şekilde bir data elde etmek çok düşük ihtimaldir.
Void finder - MFD sistem ise çok farklı çalışan bir olaydır,
Örnek her maddenin bir tabanı vardır,
Bilgisayar (0110011100111...),
Demir,Gümüş, Altın,Alüminyum,Bakır maddelerine aynı çubuk ile vurduğunuz da farklı ses alırsınız.

Bir tepeye çıkıp her yöne bağırdığınız da bile sesinizin frekansının değiştiğini görürsünüz.
Void Finder sistemi de bu şekilde çalışır,
Gönderilen Frekans ===>>Frekans a ait madde bulundu.Sonra geri cevap===>>> Gösterge..
Şimdi bu şekilde bir cihaz ile uğraşmayı düşünüyorsanız,
Void Finder sistemi yapın, aradığınız malzeme ya da cismin elinizde örnekler ile kaç mhz'a geldiğini bulun. Sonra araziye çıkıp arayın. :)

Selametle..

Barbelo

Yeni Üye
S.a Cümleten..

Herkesin yorumunu güzelce okudum, @Barbelo kardeşimiz bu sistemin çalıştığı konusunda ikna olmuş. @deniz_efe ustamız kendi işi gereği ikna olmadığını gördüm.
Bu yüzden bir açıklama yapmak istedim,

GPS sistemler uydu sinyalleri ile çalışan bir sistemdir. NSA'in kendi uydusuna bağlanmadığınız sürece sadece yer bildirimini haritaya döker. Ekstra olarak çevre etkenlerini son yazılımlar ile gösterdikleri görülmüştür. Yani GPS sisteminde bu şekilde bir data elde etmek çok düşük ihtimaldir.
Void finder - MFD sistem ise çok farklı çalışan bir olaydır,
Örnek her maddenin bir tabanı vardır,
Bilgisayar (0110011100111...),
Demir,Gümüş, Altın,Alüminyum,Bakır maddelerine aynı çubuk ile vurduğunuz da farklı ses alırsınız.

Bir tepeye çıkıp her yöne bağırdığınız da bile sesinizin frekansının değiştiğini görürsünüz.
Void Finder sistemi de bu şekilde çalışır,
Gönderilen Frekans ===>>Frekans a ait madde bulundu.Sonra geri cevap===>>> Gösterge..
Şimdi bu şekilde bir cihaz ile uğraşmayı düşünüyorsanız,
Void Finder sistemi yapın, aradığınız malzeme ya da cismin elinizde örnekler ile kaç mhz'a geldiğini bulun. Sonra araziye çıkıp arayın. :)

Selametle..
Tamam çalışmıyor.

erol

Member
barbelo ben erol sanırım sana yardımcı olabilirim [email protected] bende senin sisteminle çalışıyorum ama biraz farklı bu e postaya mesaj at konuşalım derinlik sorunu basit

erol

Member
barbelo haklı uydu sistemi var bennde aynı çalışmayı yapıyorum ve en sağlıklı çalışmadır öte yandan çoğu dedektörler boş öüyor

10kaf

Engellendi
ece07 galiba senle ben gec kaldık,barbelo arkadaşı anlayabilen olmamış üzüldüm,pc de google maps,la bile insanlar bu işlerden istifade edebiliyorken birileri kalkıp şunu isteriz bunu isteriz yerine bu meseleyi bilmiyoruz amma yapabileceğimiz bişe varsa seve seve yaparız deyip onure etseydik en azından morel olurdu arkadaşa,işe yarar bi teknik cıkarsa bizde istifade ederdik,ama ben inanıyorum olduğuna,kayıp define avcıları filimlerini izleyin bakın varmı yokmu bu uygulama,daha evvel gece seyrettim adam laptop gibi bişeyle bi sinyal yolladı ekranda yeraltı şehri boşluğu çüzelgesi cıktı ortaya,elindeki kücük bi gps büyüklüğünde cihazlanda kapıyı buldular,bu tür cihazlar define adı altında piyasaya cıksa 15 bin dolardan aşa satılmaz,bu yüzden barbelo kardeşimizi tebrik ediyorum calışmalarında başarılar diliyorum,ha siz bana menfaatlenmek için yazmışsın diyebilirsiniz,haklısınız,bende değişik kulvarda bu işlerle uğraşıyorum gaus metre den tut emf ve ghost metreye kadar bu işlerde işe yaricanı düşünüyorum,siparişlerinide verdim,Currency Detecting With Led Microscope for Jewelery Circuits bu cihazdan bile istifade edebilcemi düşündüm,mesela altında maden olan toprakla maden olmayan toprak elbette aynı görünmicek microscopede! bunlar benim teorim kimseye laf atmıyorum,onuda sipariş verdim,daha istifade edilebilcek süper cihazlar da buldum almanya,da ama parası biraz gücümün dışına çıkıyo,şimdilik minelab golden hawk ve relic hawkla idare etmekle yetiniyorum.barbelo arkadaş daha fazlasını aramasına bile gerek yok,zate saklı işe yarar definelerin saklandığı yerler boşlukta olur,normal topraktaki metalide buluyosa merdiven altı dedektörlerden on kat daha verimli olur,şimdi işi başka boyutlara getirmekte istemiyorum,yerli kazansın dedik demir kürek altın oldu,yabancıdan alıp dışarılara gitmesin dedik,dedikçe onlarda uctular mübarekler,ben 6-7 sene evvel pulse dedektör yaptırdım,maliyet 450 tl işçilik ve parca hepsi içinde,hadi şimdi 1000 tl olsun,ve 1 tl yi 60 cm den rahat alıyordu,ayrımı yoktu sadece o kadar,hadi ayrımlı 1.500 tl olsun,5-6-7 binleri buldu pulseler,kullanılmış stinger2 yi yeni diye utanmadan sattı bana o zamanki izmirli beyenfendi,neden aldın dersiniz şimdi,onu minelab euroka gold la değişip hollandaya gidip land craft aldım,land craf,tı görünce anladım stingerin kullanılmış olduğunu,ayrıca burda içinide actırdım ekran panalinde lehimler falan ellenmişti,neyse ben türkiyede hic bir dedektörün iş yapcak şekilde piyasa satılcana inanmıyorum,yabancılarında içeri girerken tırtıklandınada eminim,bi arkadaşım satıcı bulgaristandan dedektör süpariş verdi 10 tame gelmesi uzun sürdü,karayoluyla geliyormuş,hapı yuttun dedim,kesin gümrükte işlem görcek bunlar,veeee gelince ne kadar sattıysa hepsi arzadan geri geldi,dedektör alan arkadaşlara tavsiyem,iyi bi güvelir bu işlerden anlayanlara actırıp güzel bi kontrolden gecirmeleri tavsiye ederim,minelab 4500 veya 5000 fşyatına bakın ebay,dan avustralya patentli ürün malesyada üretiiliyo üretilen yer ve avrupa bizden daha pahalı fiyatlar,her şeyde en pahalı olan türkiye neden bu işde ucuz olabiliyo merak ediyorum,bilen biri acıklarsa sevinirim,ha efendim afrika cıkış olursa gümrük ucuzmuşda,arabistan,a çalışıyomuş minelab gpx serilerideee inananlar alsın,bu sahtekarlık yüzünden millet perişan,alana kadar her işi gören cihaz iş başına gidince sacmalamaktan başka bişeye yaramıyo.şimdilik bu kadar,hic bir kişi ve kurum hedef alınmamıştır,sadece kanaatim ve ufak tefek tecrübelerimi anlattım,

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
herzaman bu işi yapanlara söylemişim dir yine söylüyorum define ararken dedektör kullanmayın makinanın imalatcısına ben gömüyü buldum tam noktasıda burası gelin alın demiş oluyosunuz

haa bu arada buda benden size kıyak olsun inşaatta çalışmaya gideceğiniz zaman yanınıza kesinlikle cep telefonu almayın hele hele dedektörle arayıp bulmuşsanız

yüzde 2500 basılacaksınız .. hadi geçmiş olsun ... şimdiki ceptelefonları cebimizde taşıdığımız gavur ajanlarıdır ... rast gelsin .... defineci uyanıktır .. defineci zeki dir ... defineci çalışkandır ...

10kaf

Engellendi
herzaman bu işi yapanlara söylemişim dir yine söylüyorum define ararken dedektör kullanmayın makinanın imalatcısına ben gömüyü buldum tam noktasıda burası gelin alın demiş oluyosunuz

haa bu arada buda benden size kıyak olsun inşaatta çalışmaya gideceğiniz zaman yanınıza kesinlikle cep telefonu almayın hele hele dedektörle arayıp bulmuşsanız

yüzde 2500 basılacaksınız .. hadi geçmiş olsun ... şimdiki ceptelefonları cebimizde taşıdığımız gavur ajanlarıdır ... rast gelsin .... defineci uyanıktır .. defineci zeki dir ... defineci çalışkandır ...
işte bu,bildiklerimizi paylaştıkca daha işe yarar neticeler olması mümkün hale geliyor,cep telefonuna tamam,fakat dedektörle bulma işinde imalatcısına ben burdayım demişsiniz,bunu kabul edersek avustralya amerika gibi uzak ülke yapımları olan cihazlar bulursa türkiyedeki resmi makamlaramı bildiyor o zaman,yoksa türkiyede üretilen dedektörleremi gecerli,veya bundan emin olabileceğimiz bir tedbir varmı,kendini ele vermeyen dedektör olabilirmi bu durumda?ha bu soruyu sormak zorundayız çünkü define ararken dedektör kullanmayın demişsiniz,dedektörsüz nası olcak bu iş,heralde anlatmak istediğin bişe var daha açık yazarsanız memnun oluruz.

saygılar.

Son düzenleme:

N@KKoZ

Aktif Üye

nickin gibi sende uçmuşun :)

erol

Member
ben bu cihazı kullanmamışım onun için bilmiyorum bu cihaz hakkında bilgim yok ben genellikle garmin etrex ve garmin enroit programları üzerinde çalışma yürütüyorum

10kaf

Engellendi
mrb erol efendi,barbelo arkadaşımız nası kullandını yazmış ama tam çözemedim,siz onun anlattığını anlayabildiyseniz lütfen biraz daha konuyu benim anlayabilceğim şekilde izah ederseniz çok makbule gecer,mesela(gps in içinde alan hesabı var
şüphelendiğimiz noktada alan hesabı alıp bunu excel de (dat) formatına çevirip surfer ve voxler de işliyoruz ) bu terim benim için önemli olan,bu terimi anlayan biri biraz daha acarsa çok işimize yaricak,yevmi cuma,nızı tebrik ederim cimleten.