GARMİN el tipi GPS ile define arama.

Barbelo

Yeni Üye
Sayın barbelo..elinizdeki cihazla bir çok kere ölçüm aldığınızı yazmışsınız..teorik bilgiler bir yere kadar..bizim işimiz gerçeğin ta kendisi..öyleyse kuralına göre oynayın..herkezciklerin yaptığı hataya düşmeyin..aldığınız her veriyi..mutlaka açınız bakınız..kazınız..endoğru ancak böyle anlaşılır..herkezler şurada burada oda buldum mahzen buldum..tünel buldum der..lakin açılmamış bakılmamış..geçip gidilmiştir..sohbet muhabbet hak getire...saygılar..
Ben bu konuyu bu alet çalışıyomu diye açmadım kaan bey nasıl daha iyi hale
getirirz kullanan varmı diye açtım siz aleti sorguluyosunuz
evet 1000 kere çekim aldım işledim kazdım kepçelerle katolarla
hepsinin videosunuda atarım inanmanız için
çalışmalarımızda şunu farkettik derinlik saptırıyor ve
açtığımız yerlerde mineralli taş kaya çıktı bunu nasıl çözebiliriz diyorum
işallah anlatabilmişimdir derdimi ama görüyorumki kullanan kimse yok
kendi işimi kendim çözücem ve çözücem de emin olun herkezde faydalansın diye
korkmadan videosunuda paylaşıcam saygılar.

weejas

Moderatör
Moderatör

Öncelikle tşk ederim araştırma yaptığınız ve ilginiz için bu yazıyı okumuştum hatta okulda bitirme tezi
gps üzerine olan bir arkadaşımlada görüşmüştüm emin olmak açısından
hemen hemen okuduğum şeyleri söyledi bana.

Dediğiniz gibi sinyaller sudan camdan ve pilastikten geçiyor
topraktanda geçer dedi ama çok az geçer ve biyerde tıkanır kayadan hiç geçmez ama oda tarzı bir yapı varsa
etrafından geçerek şeklini çıkarır zaten yukarıdada tümüsün şeklini yarım yamalak çıkarmış her nekadar
inanmasanda hocam o şekli resimdeki o tümülüsü bu alet çıkardı.

Radyo olayı aklımıza geldi bizim
ama radyo ile nasıl izlek alacağımızı bulamadık bir şekilde bu alete monta edemedik öyle birşey siz yaparsanız :)
yerin altının fotografını çekeriz surfer da yüzlerce çekim sonucu elde ettiğimiz çok güzel bir kombinasyon var
güçlerimizi birleştirelim abi :D :D
Radyo olayı farklı bir durum hocam bu cihazın çalışması ile radyo frekansları farklıdır yanı bu cihaza monte yada entegrasyon gibi bir durum olmaz. Sunu da ekleyeyim radyo frekansları ile çalışan cihazlarla arazide çalışmak demek orada radyo yayını yada gsm tarzı radyolink denilen cihazlardan olması lazım.
Kaan abi ve denizefe abimiz elektronik ve dedektor konusunda fazlasıyla iyiler. Yanlış anlama burada yeterince kişi ile uğraşmak zorunda kaldılar hala da kalıyorlar kısaca sana demek istedikleri elindeki gps cihazın çalışma prensibi ile yer altındaki değerli şeyleri görüntülemen imkansız. Belki 3 D goruntude seni aldatan bir durum var çünkü frekans bilgisi bu ic için değil. Garmin gps konusunda otomotiv sektöründe Mercedes ne ise garmin de sektöründe öyledir ama başka kulvarlara mümkünse çıkmasın ?

Güllübahçe

Aktif Üye
Araştırma her zaman iyidir hani şu penisilini bulan adam neydi adı hatırlamıyorum adam ne ararken penisilini keşfetmiş biz bile eski vhf televizyon antenleriyle bile az define aramadık bizim o zamanki ilkel uğraşlarımız şimdi geliştirilmiş millet satıp para kazanıyor hey gidi hey

Barbelo

Yeni Üye
Radyo olayı farklı bir durum hocam bu cihazın çalışması ile radyo frekansları farklıdır yanı bu cihaza monte yada entegrasyon gibi bir durum olmaz. Sunu da ekleyeyim radyo frekansları ile çalışan cihazlarla arazide çalışmak demek orada radyo yayını yada gsm tarzı radyolink denilen cihazlardan olması lazım.
Kaan abi ve denizefe abimiz elektronik ve dedektor konusunda fazlasıyla iyiler. Yanlış anlama burada yeterince kişi ile uğraşmak zorunda kaldılar hala da kalıyorlar kısaca sana demek istedikleri elindeki gps cihazın çalışma prensibi ile yer altındaki değerli şeyleri görüntülemen imkansız. Belki 3 D goruntude seni aldatan bir durum var çünkü frekans bilgisi bu ic için değil. Garmin gps konusunda otomotiv sektöründe Mercedes ne ise garmin de sektöründe öyledir ama başka kulvarlara mümkünse çıkmasın 😃

Yani sizin bilmediğiniz birşey olamaz dimi yok diyosanız olay bitmiştir peki ya kanıtlarsam?

D

deniz_efe

Misafir
Yani sizin bilmediğiniz birşey olamaz dimi yok diyosanız olay bitmiştir peki ya kanıtlarsam?
Bence konuyu iddaalaşmaya götürmeyelim.
Bilimsel veri olarak elinde ne varsa paylaş görelim ( sakıncası yoksa ).
Varsa üzerine artı olarak eklemek isteyen, onlar da ekler ve daha iyiye gider proje.
Ben gayet ciddiyim,
hadi Bismillah !!!

bermina

Aktif Üye
Kardes sen kendi.isine bak. Sana kimse inanmiyorr sanki dussuncelerini curutmeye calisiyorlar. Mfd yi monte et buna minerale gider isaretli yerlerde dene. Mc 307 2 gun once bir parcadan bahsetti minerali eliyor tamamiyle dedi bende siparisi verdim geliyor. Bir deneme yaparim umarim kesin cozumdur

Barbelo

Yeni Üye
Bence konuyu iddaalaşmaya götürmeyelim.
Bilimsel veri olarak elinde ne varsa paylaş görelim ( sakıncası yoksa ).
Varsa üzerine artı olarak eklemek isteyen, onlar da ekler ve daha iyiye gider proje.
Ben gayet ciddiyim,
hadi Bismillah !!!
Abicim allah aşkına bütün çalışmaları bir kenara bırakalım ben kendi gömdüğüm
metali 50 kere çekim yapıp aynı kordinatı aldım vallahide buluyo billahide
ama eksikleri var işte ben elimdeki bilgileri paylaşırım ama kullanan yok karışık
eminim hiç birşey anlamicaksınız ben dedim hani kullanan varsa bilgi alış verişi yaparız
yok çıkmadı kimse.

Barbelo

Yeni Üye
Kardes sen kendi.isine bak. Sana kimse inanmiyorr sanki dussuncelerini curutmeye calisiyorlar. Mfd yi monte et buna minerale gider isaretli yerlerde dene. Mc 307 2 gun once bir parcadan bahsetti minerali eliyor tamamiyle dedi bende siparisi verdim geliyor. Bir deneme yaparim umarim kesin cozumdur
Eyvallah saolasın öyle yapıcam void finder 2 den bahsediyosun galiba valla konuştum ben elimde yok dedi bende bekliyorum işlh işe yarar bir şekilde çözücem sizde tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.

weejas

Moderatör
Moderatör
Hocam yanlış anlama biz biliyoruz sen yanlış biliyorsun demiyorum. Sadece cihazların işleyiş tarzı farklı biz bundan dolayı ister istemez sasiriyoruz. Çamaşır makinası ile tost yapmak gibi geliyor senin söylediğin.

D

deniz_efe

Misafir
Abicim allah aşkına bütün çalışmaları bir kenara bırakalım ben kendi gömdüğüm
metali 50 kere çekim yapıp aynı kordinatı aldım vallahide buluyo billahide
ama eksikleri var işte ben elimdeki bilgileri paylaşırım ama kullanan yok karışık
eminim hiç birşey anlamicaksınız ben dedim hani kullanan varsa bilgi alış verişi yaparız
yok çıkmadı kimse.
Arkadaşım ama hala bir türlü aynı frekansa gelemedik gitti yani.
Ben çalışmalarınızdan örnekler diyorum sen hala Allah kitap yeminle gidiyorsun.

Soru gayet basit:
Diyorum ki; o grafiği oluşturabilmek için gerekli olan sayısal değerleri nereden nasıl alıyorsun ?

Ha diyorsan ki işin teknik yönünde başka birileri çalışıyor, ben senin dediğinden bir şey anlamıyorum
o zaman o birileri gelsin ve sorularımıza cevap versin bence.
Yoksa ortaya bir proje koyup, işin teknik kısmından hiç bahsetmemek benim için bir anlam ifade etmiyor.

Barbelo

Yeni Üye
Arkadaşım ama hala bir türlü aynı frekansa gelemedik gitti yani.
Ben çalışmalarınızdan örnekler diyorum sen hala Allah kitap yeminle gidiyorsun.

Soru gayet basit:
Diyorum ki; o grafiği oluşturabilmek için gerekli olan sayısal değerleri nereden nasıl alıyorsun ?

Ha diyorsan ki işin teknik yönünde başka birileri çalışıyor, ben senin dediğinden bir şey anlamıyorum
o zaman o birileri gelsin ve sorularımıza cevap versin bence.
Yoksa ortaya bir proje koyup, işin teknik kısmından hiç bahsetmemek benim için bir anlam ifade etmiyor.
Deniz abi benim kızdığım nokta şu direk olmaz diyosunuz oluyo abi bilmediğiniz birşey var bu işte ofise geçiyim açıklicam istesen şunuda yaparız sen exrex 20 alınca bi araziye metal göm etrex 20 ile o gömdüğün yerde alan hesabı al o izleği bana at ben sana metali nereye gömdüysen kordinatını vericem abi bunada varım ben.

Şuan evdeyim ofise geçip açıklamasını yapıcam abi saygılar.

Barbelo

Yeni Üye
weejas Garmin zaten alın bununla define arayın demiyoki
şöyle düşün evimizde gıda sarmak için kullandığımız folyo
istediğimiz zaman anten de olabilir ama folyoyu biz anten
yapalım diye yapmadılar.
deniz abiye gerekli açıklamayı yaptım saygılar