Gece Sohbeti

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor kardeşim içini dökmüşsün maşaallah. aradığını bulursun hem maddi hem de manevi inşaallah.

Bir düzeltme ihtiyacı hissettim. Şeytan Azazil ismini taşırken Allah cc rahmetinden kovulmadan önce ibadetleri sebebiyle melekut aleminde serbestçe dolaşır, meleklere dahi bilgiler verirdi. Ama melek değildi. Şeytan cin taifesindendir. İnsanoğlu yaratılmadan çok öncelerri yeryüzünde yaşamaya başlamışlardır. Dumansız ateşten yaratıldılar. Meleklee isr nurdan yaratıldı. İşte bunu sebep kılarak hz Ademe secde emrine uymayıp kibirlendi de ben ateşten o topraktan dedi. İçindeki ucbu açığa vurup kibirlendi. Sonrası malum düşman olarak onun soyu ve evanrleri ile yertüzündr yaşıyoruz. Allah cc ihlaslı kullarına onun tesiri olmaz. kuranda sabittir. Ama içimizdeki şeytan dediğin nefis şeytandan kişi için 70 derece tehlikelidir. İşte imanlıların asıl mücadelesi onunla. O yüzden denmiş “nefsini bilen rabbini bilir” diye... Allah şerleinden hepimizi korusun vesselam...
Eyvallah kardeşim acıkman icin söyledigin gibidir, biri ateş digeri nur !

Sedegor

Engellendi
Ben dedimki bu gece kardeşlerime en güzel define nedir onu anlatmaya çalışayım biride çıkar derki dogrusun haklısın kefenin cebi yok, senin dedigin defineyle gidilir ahirete. Altının gümüşün degeri neki !

Demekki uzun oldu kafa karıştırıcı oldu dilimiz dönmedi. Bu konu nereye gider bilmem.

Sedegor

Engellendi
Demekki Geçen ay boşuna vermediler menzil cemaat ine siz yapın define işlerini diye hepsinin kalp gözü açık :) ya bu rant gözü açık olanlar zehir gibi kafa var kime neyi vereceğini çok iyi biliyor.
Cevapta vermiyor Sayın Cumhur Reisimizmi verdiii )))) Daha yeni iyi bir iş yapmış elleri pamuk gibi çalışmıyorlardı fazla Mübarekler )))

Turko

Uzman
Cevapta vermiyor Sayın Cumhur Reisimizmi verdiii )))) Daha yeni iyi bir iş yapmış elleri pamuk gibi çalışmıyorlardı fazla Mübarekler )))
iş gücü :) en kalabalık onlar . Kazma kürek için bol adam lazım .

GERMO

Engellendi
Mal bulanındır Ustam goruyormusun bu Sedegor kardeşimin yaptığını, o kadar yazı yazmış bizde okuyoruz, sonunda ne diyor siz yazmayın, hep bahan hep bahan, varmı öyle bir dünya, :16::19:
Eyiymis yaw.sen geceleri gel uzuun uzun yaz icini dok desarj ol rahatla ondan sona alta bisey yazmayin de .yok oyle dunya 20. Sayfaya yayarim ben bunu kahkaha yadaa bize gorsel soleni cekersin kurtulursun guzin ablaa

GERMO

Engellendi
Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Mal bulanındır Ustam goruyormusun bu Sedegor kardeşimin yaptığını, o kadar yazı yazmış bizde okuyoruz, sonunda ne diyor siz yazmayın, hep bahan hep bahan, varmı öyle bir dünya, :16::19:
onuda Ahmet söyledi ))) konu bölünmesin diyeee )))) iki kişi yazınca karıştırıyorsunuz siz hangisi ne yazdı diye. Yazın yazın defter büyük )))

Sedegor

Engellendi

GERMO

Engellendi
@Sedegor Ustam her gönüle girebilirsin sevgin saygın kişiliğin ve iyiniyetinle, ama sözünle her kafaya her zekaya hitap edemezsin, bak cuma hutbesinde tv de o kadar hoca alimler profesörler konuşuyor o kadar az çok iyi kötü bir şeyler anlatıyorlar, kimse birşey anlamıyor, insanlar daha çok günahkar isyankar oluyor, Ustam her denileni herkes anlasa, bütün herşey idrak gücü insanın kapasitesine göredir,

Hazinenin definenin malın mülkün en güzeli duadir, mahçup bir yüzle, utangaç bir gönülle, zikirle temizlenen bir dille dua lazım hem bize hem karşımızdaki sevdiklerimize, Ya Rabbi bizler gunahkariz, bizler isyankariz, sen sonsuz güçlerin sahibisin, benim babamın anamin eşimin çocuklarımın kardeslerimin ve kıyamete kadar tüm zürriyetimizin, tüm ümmetin ve inananlarin, gelmiş geçmiş gelecek bütün gunahlarimizi affet Yarabbi,

dünyamız ve ahiretimizde, bizlerden merhametini rahmetini affini afiyetini, hayr bolluk bereketini şefaatini bizlerden mahrum etme Allahım, her türlü kötülük ve kötülerden, şeytanın şerrinden, büyük ve küçük bütün günahlardan sana sığınırız sen koru sen affet bizleri, bizleri çocuklarımızı ve kıyamete kadar olacak tüm zürriyetimizi senin razı olduğun imanli ve salih kullarından eyle bizleri, bizlere emanet ettiklerini, bizlerde sana emanet ediyoruz, çünkü sen sonsuz güçlerin sahibisin, senin herşeye gücün yeter, yanlışlar bizimdir, doğruyu söyleten sensin, SADAKALLAHÜL AZİM, AMİN.

Yok ben bu işi anlatırımda , anlayacak birini bulurmuyum bilmiyorum. Birinin anlattıgı ötekinin anladıgı kadardır hep. Ötesi boştur konuş konuştugun kadar )))

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Demekki Geçen ay boşuna vermediler menzil cemaat ine siz yapın define işlerini diye hepsinin kalp gözü açık :) ya bu rant gözü açık olanlar zehir gibi kafa var kime neyi vereceğini çok iyi biliyor.
Kardaşım,
Bu bilgi yanlış veya eksik veya birileri kendisine paye çıkarmak için sallamış da olabilir.
30 senedir hemhalim Menzille...
Böyle bir şey olsaydı; ilk duyanlardan birisi de ben olurdum.
Kaldı ki; sedegor ustanın dediği gibi, hakiki Allah cc dostları bu işlerle iştigal etmiyorlar, etmezler de.
Müridandan bu işle uğraşanlar var mı?
Olmaz mı, birisi şu anda bu yazıları yazıyor.:200: