Gerçekten işe yarayan alan tarama çubuğu var mı?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kuzey alan tarama ;)

H. Y. Ş

Member
Kuzey alantarama, yalantaramanın başıdır. 9 volt pil bağlanmış bildiğimiz pirinç çubuktur. Az kazdırmadı, hayattan bezdirme garantisi vardır.

Temha

Yeni Üye
Kardeşim buraya girip yalan konuşmakla bir yere varamayacagimi biliyorum bilgi ve sohbet amaçlı konuşuyoruz. Böyle bir şeyin olduğunu görmesem iddia etmem Ragıp Bey'in dedikleri mantıklı benim bu konuyu açmam aynı şekilde çalışan başka çubukların olmadığını merak etmem.

Temha

Yeni Üye
500 metre değil belki daha fazlaydı tarlada çubukları tutan kişiler olmadan 100 grma yakın altını sakladılar yaklaşık 50-60 cm derinlikte bu çubuklar bulmuştu tam 10 sene felan oldu ben kulaktan duymadım bunları bu mantıkla bu şekilde çalışıyor bu konularda gerek sahtecilik olsun gerek efsaneler olsun haddinden fazla

poseidon2023

Uzman
Oyy oyyyy gercekten iş yapan

Her makina kendine göre iş yapar yapılma amacı budur ennn basit cubuk kullana biliyorsan iş yapar makinalarda kullana biliyorsan iş yapar cubuk kiminin elinde en kıral alet olur kiminde çöp cubuk bu sen kullanmayı bilcen

Turko

Uzman
İster altın kaplama ister başka bir kaplama

Benim yazım konu sahibine idi sizde 500 geçelim

100 metreden tespit yapabiliyorsanız nediyim

Ben geri kalmışım :)
Tarzını sevdim kardeş ateş ediyorsun , Seninle istişare edelim alan tarama işini , misal 62 mt den boş fişek çeken alan tarama bende çalışmıyor , bendeki alan tarama katmanları 30 mt eleyip derinliği ekledikten sonra veriyor , fişek bulan eleman da çalışmıyor , farklı cihazlar ama değişip deneyince çalışmıyor . Bu konuya eğilmek şart , müsait olunca yapıştır, ben katılırım görünce .