gırısı bulamadık yardım

kertenkele

Editör
Uçmuş ustam semerin karşısı düz tarla kullanılıyor yani

kertenkele

Editör
Ustam dediğin yerlere bakıcam ilk işaretli binek yeri olan kayanın altı mihrap merdivenli kaya yukarda dağ var mezarlık bir yer yeni açılmış yerde var orada o merdivenli kaya dikkatimi çekti tek resim var ustam o kayanın pek önemsemedim

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
o merdivenli kayanında etrafını geniş açılı fotosunu yükle o kayada 1 tuhaflık var orada anlayamadığım şeyi çözeyim .... 1 de semer semere otur .. gözünün alabildiği yerekadar ileriye bak ve fotolandır ...

kertenkele

Editör
Dağda toprak altına taş ve harçla örülü oda çıkmış odanın uzerinde ve toprağın 1mt altında bir karış harç taş örümünde kullanılan harç katman şeklinde odanın üzerine yapmışlar foto çekmedim orasının dediğim şekil 4 mt falandı derinlik kepçe ile açmışlar

kertenkele

Editör
Ustam buralarda çalışmayan ekip yokki çalışan varmı desen

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben senin ekip den bahsetmiştim ... biz başkalarına çalışmayalım sizlere yardımcı olalım istiyoruz ...

ragıp

Uzman
9 ve 10 resim baska yerde buyuk kare oyma var yaninda dikdortgen cubukla baktim beni baya uzak bi mesafede 60 veya 70 mt uzaginda bi kayaliga geldim ve burda giriste oda ve odada bolmeli uc mezar yani ic sedir arada duvar var ve bu odadan tunel ile baska odaya tunel 10mt var bu odadanda baska odaya 8 mt falan tunel ile bagli ve bu odalar tarla icinde ve odalarin oldugu yerlerde yere gomulu kayalar var bu kisimlari kullanamiyor ciftci diger yerler ekiliyor ilk odanin uzerinde disarda bi kaya var uc adet kanal mevcut dikey sekilde benim gorusum alttaki odada uc olu var diyor gibime geldi birde kare oyma ici derin derinlik aldim odanin abi 14 mt geliyor cubukla arkadas inanmiyor 14 mt olamaz dedi 2 veya 3 mt dedir diyor 14 mt olabilirmi bu mezar cidden girelim dediler ben girmiyorum mezara ulasamayiz diye onlar uc mt diye girecek fazlasina girmezler bosa kurek sallamayim diyorum
Ustam, veriler, resimler çok güzel bir medeniyet işi
oda mezarların muhakkak bir koridoru vardır
hiç bir odaya tepeden giremezsin
şu yukarıda tesbit ettiğin 14m lik odaların koridorlarını bir kontrol etsen iyi edersin.
girişi muhakkak suretle toprak yüzeyine yakındır

ilk bahsettiğin yer ile ilgili çatlak var dediğin yeri göremedim
ilk yerde, bu kayanın altında oda mezar olmalı
yine bunun girişi olmalı
tünel giriştir
anladığım kadarı ile çubuk kullanıyorsun.
farklı zamanlarda, aklın fikrin boş, yorgun olmadığın zamanlarda bir daha çubuk tut

selametle

kertenkele

Editör
(@)ragıp ustam çubukla baktım ustam nasıl baktım 14 mt derinlik olan yere ustam odayı buldum girişi buldum girişte dik bi kaya kayanın bir buçuk mt boyu 2mt eni var kalınlığı 1mt falan bu kayanın önunde mihrap var arka tarafı odanın üzeri kısa tünel ile ulaşılıyor tünel 2mt falan mihrap tarım arazisinin kıyında arkataraf el rabası büklüğünde ve küçük kayalarla odanın üzerinde bulunuyor o üzerindeki kayanın biri hafif yatık yazıt gibi üstünde üç kanal var alttaki odada üç tane başta anlattım ceset var neyse sonra tek çubukla duvar üstünden gittim bu odadan tünel ile uzun bi tünel tarım arazisinden gidiyo tünel taşlık bi yer ilk odadaki gibi kullanılamayan etrafı tarım arazisi olan bi yere geldim tek çubukla devam ettim bu odadan bi tünel ile yine hemen yan tarafta başka bi tarım arazisi uzun tünel ile buna bağlı o adamda orayı kullanamamış o kısımdada kayalat var yere gömülü ustam derinligi de duvardan tuttum yana doğru gittim çubuk kapalı gittim 14mt çubuk çarpı yaptı

kertenkele

Editör
Ustam burda toprak yüzeyine yakın girişi nasıl bulurum başka girişmi var dersi arkadaşlar ille gidelim dedi ben yok ben gelmem siz gidin dedim giriş yerini gösterdim ustam zaten 3 mt kazacak bunlar ordan sonuç alırlarmı dersin gitsemmi acaba