Gördüklerinizi söyleyin

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şimdilik hepsi bukadar arkadaşlar .. durun 1 san sizinde gözden kaçırdığınızı düşündüğüm 1 kaya şekli var onu yaklaştırıp zuumliyayım belli olsun ..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 ustam tünel tespitlerini sana bırakıyorum... ben gördüğüm olası yerleri işaretlemedim ... alan çok geniş olduğu için süreyi yetiştirme anlamında direkt olası yerler de tespit yapmak istiyorum ...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli uçmuş ustam,
Cok emek vererek baslamisiniz fotograflamaya.
Emeklerinize saglik.
İnsallah Rabbim bu emeklerinizin karsiligini yemek nasip eder.

Fotograflamanin ne kadar oneme haiz oldugunu birkez daha gostermis oldunuz bizlere.
7 saat ugrasmisiniz.
7 adet resim cekemeyen kardaslarimizin kulaklari cinlasin.

Bu kadar fotograf olmasaydi burayi anlamak mumkun olmazdi. Zira burasi klasik define ve defin isaretlerinin olmadigi bir alan. Lakin tamamen gomu sistemlerinin uygulandigi bir yer.
Burasini tek medeniyet kullanmamis.
Burada birkac veya daha fazla medeniyetin kiymetli mezarlari var. Hatta iş hazinenin gomulmesine kadar gidebilir.

Bu resimlerde goremedim veya kacirdim;
En az 2 adet Tosbag da olmasi lazimdi. Kumkayasindan da olabilir veya horasan harcindan dokulme de olabilir. Tosbagnin hemen yaninda yuvarlatilmis bir sal kaya, kayanin altinda kafa buyuklugunde taslar, taslarin arasinda finansmana fayda saglayacak birseyler bulursun. Odalari da hemen yanindadir...

Yer cok.
Benim tercihim asagidaki yer olurdu:
(PC olmadigindan, cepten ayarlayabildigim kadar ayarlayip sonra yukleyecegim insallah)

Hocam,
Kartalin kafasinda sağ tarafta dairel bir bombe var.
Bu yoklanacak. İcinde birseyler olmali.
Ayrica ayaklarina dogru bir islem yapilacak gogusunun altindan. Burasi da bos olmaz, nasibine.
Kartalin onunde ve baktigi kayaliga dogru bosluk bakilacak. İsaretledigim alan ozellikle cevrilmis. Bu sunu ifade ediyor: Asagiya dogru ayni ailenin baska mezar odalari da mevcut.

Ekli dosyayı görüntüle 251410

Ekli dosyayı görüntüle 251411

Asagidaki kayanin asagisina dogru bakilip tunel bulunacak. Yan tarafta tunelin isareti vardir. Mezar ve malzeme odasi solundaki kayaligin altindadir.!

Ekli dosyayı görüntüle 251412

Son düzenleme:

28karayel28

Moderatör
Moderatör
uçmuş ustam, hava alanı gibi maşallah, uçmayada müsait bir çok yerler gözüküyor, ağır işçilikli yerler bol olsa gerek, beden gücü az olan yerlere yönelmeni tavsiye ederim, şöyle diyebilirim zemin altı değil de sadece kaya içi yüzeye yakın noktalar var gibi sende fark etmişsindir, oralara tesbitler yapılabilir. Saygılar sevgiler

Metalicvoice

Operatör

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Gördüklerimin özeti; Allah yardımcın olsun :))

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam Allh muvaffak etsin inşallah. Çok güzel bir sunum olmuş.

Bu mekanda kim çalışmış ise dinamit bile kullanmış hissiyatı verdi. Bazı yerlerinde açıldığı kanısı vardım. Bunların dışında aşağıdaki yerleri kontrol etmekte ayda var.

İlk önce aşağıdaki taşın içinde kasa yada mezar bakmanı öneririm. Çok yumuşak görünsede çok sağlam bir yapıdır ve balyoz geri sekebilecek bir yapıdadır. Açılmış örneklerini bir kaçdefa gördüm.

Aşağıdaki resmin altını kontrol etmende fayda var. Tüneli çok uzun olur ama oda altında ve derinde olması lazım.

Alttaki resimde tam anlam veremediğim sanki üstü kapatılmaya çalışılmış yılan işareti ve yanında civciv gibi bir oyma var sanki mümkün olunca kontrol etmekte fayda var ustam.
Ekli dosyayı görüntüle 251500

Alttaki resimde de gözüme çarpan yerleri işaretledim.

Ekli dosyayı görüntüle 251501

Tabi birde alttaki türbe örüntüsü olan yer var.

Ekli dosyayı görüntüle 251504

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ekli dosyayı görüntüle 251513Hepside dogal olusumdur....diyenin agzina kurekle vururlar.kahkaha..
Ustam be olsam bu bindirme kapamayi acmakla siftahi yapardim ayir bu bombeli kayayi devir yanlara tabandaki duz kaoak tasinida kaldir .iki oda bi salon eviniz hazir.
Ben olsam 3000 sene once oda mezar yapardim bu bombeli birlestirme kayayla sol aciktaki kaya arasindaki zemine....ve yapmislardirdaa..bol nasipler allah muaffak etsin kolay gelsin.