Gorseldir isaretler

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
16tolga16 isaret dedigin boyle arkadasim.tilsim olayini sormusun,bildihim kadariyla el isareti kullanilma amaclarindan biri sudur buraya el basarimki yemin ederimki burda mal var,ermeni isaretidir ve tilsim vardir..tuzakli olan isaretinde var..el isaretinde bas parmak iatikametinde bas parmagin olcusu kadar gidip isaret aramani tavsiye ederim son ve yön isareti olmali.

16tolga16

Aktif Üye
16tolga16 isaret dedigin boyle arkadasim.tilsim olayini sormusun,bildihim kadariyla el isareti kullanilma amaclarindan biri sudur buraya el basarimki yemin ederimki burda mal var,ermeni isaretidir ve tilsim vardir..tuzakli olan isaretinde var..el isaretinde bas parmak iatikametinde bas parmagin olcusu kadar gidip isaret aramani tavsiye ederim son ve yön isareti olmali.
Mhmt82 ustam alani ben gormedim irtibata gecersem oraya gidip gerekli keşfi yapicam detayli bir sekilde.İsaretlerin genelone baktigimizda degerli bir yer olduğu fakat bi o kadar da sikintili bir yer olduğunu duşunuyorum kendimce.Hayirlisi Saygilar..

Pirana

Bilgili Üye
Super gorseller mis hepsi bir arada birde gelmezki bize boyle yer denk��bolge neresi usta

16tolga16

Aktif Üye
Ali ile Veli var iki arkadaş.Ali biraz pimpirikli Veli ongoru sahibi, birgun dogada gezerken bu isaretleri farkediyorlar ve diyorlar ki bunlar da ne boyle nicin yapilmis tabi en sonunda burada boyle tenha bir yerde bunlar olsa olsa define isaretir diyorlar fakat bu islerden anladiklari yok.Bilir kisi lazim,buluyorlarda ondan gerekli bilgileri alyorlar bunlari aliyomu bi heycan ne yapsak ne etsek:)veli diyor ki bilirkisiyi buraya getirelim baksin iyice bize yardimci olsun zarar gelmez ondan,ali pimpirikli tabi ya bize kazik atarsa diye vesveseye kapilip veli nin bu onerisini reddediyor.Bilirkiside daha sonrasinda bu durumu veliden ogreniyor lakin boyleyse durum bu isten hayir gelmez diyerek bu ise bulasmayacagini ve bu kafanin ya kafasini tasa vuracagini yada birilerinin bu kafayi taşa vuracağini soyleyip ya aliden uzak dur yada bolgeden uzak dur diye veli yi iyice tembihliyor.O zamandan bu zamana ne ali'den nede veli'den haber yok:)Gerçek bir olaydan esinlenerek size kusa ve oz bir bicimde aktarilmistir::))Saygilar..

ragıp

Uzman
kıskandım. :) görsellerin işaretlerin hepsi çok güzel . hayırlı uğurlu olsun.

selametle

kabakburgiba

Operatör
yeminli yer.el işareti.ben olsam ehlini bulmadan buraya el atmazdım.bilgim yoksa,tecrüb em yoksa uzak dururdum.benim tahminim bazı defineler gibi dünya var oldukça alınamayacak define yerlerinden bir tanesi.burda ana mala kimsenin ulaşacağını sanmıyorum.ehli bilir.

kabakburgiba

Operatör
yer sahibinin 16tolga16 kardeşimzin yazdıklarını iyi okumsını isterim.kızım ana söylüyorum, gelinim sen anla.............????????

DİVANE

Moderatör
Moderatör
16tolga16 kardeşim ustamında dediği gibi el işareti zordur yapan kişi sayısına göre derinlik artar birinci resimde yıldıza benzeyen yerin yanındaki küçük kapalı yeri aç şansına üç beş bişeyler vardır diğer işaretlerle ilgilen kolay gelsin

kabakburgiba

Operatör
yer çok enteresan.burda mal yoksa her yer boştur.tabiki dönem soygunu göz ardı edilmemeli.bura adamın başına bela açar be kardeşim.

16tolga16

Aktif Üye
16tolga16 kardeşim ustamında dediği gibi el işareti zordur yapan kişi sayısına göre derinlik artar birinci resimde yıldıza benzeyen yerin yanındaki küçük kapalı yeri aç şansına üç beş bişeyler vardır diğer işaretlerle ilgilen kolay gelsin
DİVANE ustam araziyi anlatan arkadastan edindiğim izlenim, yer eşkiya yerleşimine müsait bir alan.Ve etrafta normal yerleşim yeri olmaması bu ihtimali guclendiriyor.