gürgen ağacı yakınında

The Thing

C*
Süper Moderatör
İncik,boncuk ve bol bol küp kırığı olur ,değersizdir.

Sakaryali541

Member
Ekli dosyayı görüntüle 251782
Kazdığım yerin özeti bu normal toprak sonra tuğlalar altinda yanik toprak kırık küpler sonra kemik parçaları yanık toprak ve en altta yine tuğla katmanı ve normal toprak bu olay 1.5 metrede oldu sonrasi normal toprak

The Thing

C*
Süper Moderatör
O çıkan demir ne ben bıçağa benzettim ve o kazdigim yerin sağa solu önü ötüyor acaba devam mı etseydim demir çıkınca fakir mezarı diye bıraktım hatamı ettim acaba
Hata etmedin doğru yerde bıraktın, mineraldir ötenler.

Sakaryali541

Member
Hata etmedin doğru yerde bıraktın, mineraldir ötenler.
Ağacın sadece güneydoğu tarafı ötüyor başka tarafı değil ilginç peki o kemikler insan kemiğimi ve neden parça parça çıktı bütün çıkmadı ve vücudunun neresinin kemikleri o çıkanlar çözemedim ben ve kafası nerde acaba

Nasip34

Bilgili Üye
Sizin topraklar yaşam bölgesi belli ve yapacağınız en makul şey yüzeysek yani tek tek yapmak (40-50 cm en fazla), yoksa çok çok yorulur bıkarsınız, kısa zamanda hevesiniz kalmaz... Dedektörler burada çok yanılır. Pişmiş tuğlaya, küp parçalarına bile dedektörlerin çoğu öter. Kaldı ki demir parçası da varsa yüseysel bakmak akıllıca olur. Daha derinde kayda değer değerli var ise bunu (rastgele kazdığında bile küp, tuğla çıkan) o toprak yapısında hiçbir dedektör tespit edemez bence. Temiz toprakta bile en iyi cihazlar için 1,5 - 2 m çok ciddi derinliktir. O toprakta 1 kazan gibi ebatlı olacak ki tuğlaya, küp kırığına ötmesin diye hassasiyeti iyice düşürülmüş derinlik azalmış iyi cihaz belki görsün. Kısaca dedektörle 1 kg değerli gibi bir umudunuz olmasın. Her öttüğü yeri açar bakarsan 30-40 cm ler makul...
Ama ben olsam aklımda kalmasın diye usta birkaç çubukçuya baktırırdım. Eğer ustaysa küp kırığından, tuğladan sol eline alıp eleyecek biri lazım sana derim.