gürgen ağacı yakınında

Sakaryali541

Member
Ekli dosyayı görüntüle 250127
Ekli dosyayı görüntüle 250128
Ekli dosyayı görüntüle 250129
Ekli dosyayı görüntüle 250130
Ekli dosyayı görüntüle 250131

Değerli yorumcularım bu benim sakaryada evin bahçesinde yaklaşık 300 yıllık kara gürgen ağacı güneydoğu tarafina bakan kısımdan 7 adım sayip baktım bunlar çıktı ve buyuk bıçağa benzer demir çıktı toprakta 2 katman aşırı derecede tuğla parcalari bi zemine koyulmuş bide 30cm civari uste koyulmuş yani kapak yapılmış gibi ama define bulamadim bende geri kapattim sizce burda define varmıdır eski yaşantı halkı rum ve yunan köye yunanlılar halen gezmeye geliyor

Sakaryali541

Member
Ağaca doğru BAKMAYA devam ettikçe kemik,küp parçaları ve tugla katmani devam ediyor bıçağa benzer demir çıkınca bıraktım yaklaşık 1.5 m derinlikte sonrası tuğlanin alti normal toprak tuğlanın üstü yanik küllü toprak

Sakaryali541

Member
En alt zeminde tuğla sonra yanmış toprak küllü,kemik ve küp parcalari ve üstünede tekrar tuğla katmani var

The Thing

C*
Süper Moderatör
Dedektör tutuyormusun, elekten geçiriyormusun vs.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Tespit yapmadan yapılan rastgele kazı, size geçici heyecan verir..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Anlatım ve mekan samimi ve dürüst teşekkürler.ancak burayı uzak yakın 360 derece resimle yükle buraya.bicakdemir dediğin şey eski antik pulluk Şaban kırığı olabilir kemikler eski sahibi olabilir kırık küpler zemin altında depo oda tünel nekropol habercisi olabilir sen gel bir adım biz gelelim bin adım

Sakaryali541

Member
Birini çağırdım ucuz bi dedektör getirdi öttü demir olabilir dedi ama devam et dedi gitti bende ağaca doğru devam ettim bıçağa benzer demir cikinca bıraktım hemen üst tarafinada ötmüştü demir çıkınca biraktim

Sakaryali541

Member
Mal bulanındır değerli yorumcum kemikler hep parça parça bütün kemik çıkmadı evin bahçesinde tek ağaç o 100m aşağıda dere batiyor söylentiye göre dere ağacın altindan ilerliyor köye gidicem bu ay sonu daha detayli foto ceker atarım buraya

Sakaryali541

Member
The thing değerli yorumcum elekten gecirmedim gelen dedektör ucuz biseydi kazdigim yerin icinden asagi çekiyo ağaca doğru cekiyo yukari cekiyor bende ağaca doru ilerledim bıçağa benzer demir cikti

Sakaryali541

Member
Benim anlayamadığım toprak küllü birşeyler yakılmış belli kemik parçaları var aşırı derecede küp kırıkları var ve 30cm civari arayla en alta ve üste büyük kapak tuğla koyulmuş ama altin filan neden çıkmadı ve neden küpler hep kırık parça parça kırılıp atılmış ve bitane göz yaşı şişesinin alt kısmı çıktı gelen makinaci bu göz yaşı şişesinin altı dedi

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Benim anlayamadığım toprak küllü birşeyler yakılmış belli kemik parçaları var aşırı derecede küp kırıkları var ve 30cm civari arayla en alta ve üste büyük kapak tuğla koyulmuş ama altin filan neden çıkmadı ve neden küpler hep kırık parça parça kırılıp atılmış ve bitane göz yaşı şişesinin alt kısmı çıktı gelen makinaci bu göz yaşı şişesinin altı dedi
Kreamasyon uygulayan bir medeniyet yaşamıştır orda..ayrıca her gördüğün küp kırıkları vs altın var intibaasi doğurmaz. Bir heykel bulursun 5 kilo altın parası eder bide bu açıdan bak ve tarif ettiğim gibi resimler yükle gel konunun altına gunceldir yaz herturlu yürüruz.bu haliyle.bukadar fikir olur