güzel bir yer değil mi? üstatlar

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
resimlemeye ilk önce işçilik olan oturak gibi yontulmuş düztaşın oradan başlamalısın ki deliğin üstüne ve önüne doğru nasıl ve ne için işçilik vermişler sana söyleyebilelim burası antik yerleşim yeri olduğu görünüyor bazı nişler mezar yer leri çakılın altında kalmış olabilir baya bi çakıl yığılmış yada çalışma yapılıp açılıp çakıl ile örtme süsü verilmiş olabilir kayanın dibi ile üst kısımlarını iyice konturol etmelisin yada alt hizadan kayanın üstüne yukarıya çıkan merdive yapmışlardır merdiveni takip et mezarlara götürür seni kal selametlen

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Arkadaki duvar taslarla orulmus bu bariz belli...ne amacla yapildigi onemli su an..duvardaki isareti daha net cekip ekleyin bakalim bize ne anlatmak istiyor mezarmi basks biseymi.selalenin oldugu alanida kontrol edin mutlaka isaretler olmasi lazim ords
Pscyhe ustam istediğiniz resimleri attım bir daha görün bakalım

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
mezar bekçisi her zaman mezarın önündedir. araştırmayı arkasına doğru yap fakat bazende ordaki kişinin kudretini gücünü temsil eder. bu durumlarda çoğu zaman iki fügür olur sağlı ve sollu mezarı ortaya alacak şekilde. burada bence ragıp ustana kulak ver ve bu doğrultuda çalış.

Pscyhe

Engellendi
Valla kardesim anlatilanlara bakinca bazi seyler ic ice gecmis.kral mezarida olsa eskiya isede farketmez sonucta orda biseyler saklanmistir.eskiya isiyse zaten onceden orda mezar vardir morayi tespit edip kendi malzemelerini saklamislardir.simdi her iki olaydada mutlaka buraya tunelli giris olmali eger doldurulmadi orulmediyse oncelik tuneli tespit etmeye bakin tespit icinde cubuk demeyeyim kafanizda soru isaretleri kalabilir kaliteli bi cihazla tespit yapmaya bakin daha guzel olur..birde eklediginiz resimlerde bina kalintilari var gibi onlarin ne oldugu hakkinda bilginiz varmi acaba

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Valla kardesim anlatilanlara bakinca bazi seyler ic ice gecmis.kral mezarida olsa eskiya isede farketmez sonucta orda biseyler saklanmistir.eskiya isiyse zaten onceden orda mezar vardir morayi tespit edip kendi malzemelerini saklamislardir.simdi her iki olaydada mutlaka buraya tunelli giris olmali eger doldurulmadi orulmediyse oncelik tuneli tespit etmeye bakin tespit icinde cubuk demeyeyim kafanizda soru isaretleri kalabilir kaliteli bi cihazla tespit yapmaya bakin daha guzel olur..birde eklediginiz resimlerde bina kalintilari var gibi onlarin ne oldugu hakkinda bilginiz varmi acaba
@Pscyhe ustam işte orası bina kalıntısı değil yüklediğim en son 2 resmin olduğu yer; oraya diyorum eşkiya işi mi ? diye kayanın ağzı taşlarla kilit yapılarak kapatılmış; üzeri küçük mıcır gibi taşlarla örülmüş ve bir tarafı da komple duvarla örülmüş; duvar bariz, apaçık belli ilgine teşekkür ediyorum ustacığım....:207:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
resimlemeye ilk önce işçilik olan oturak gibi yontulmuş düztaşın oradan başlamalısın ki deliğin üstüne ve önüne doğru nasıl ve ne için işçilik vermişler sana söyleyebilelim burası antik yerleşim yeri olduğu görünüyor bazı nişler mezar yer leri çakılın altında kalmış olabilir baya bi çakıl yığılmış yada çalışma yapılıp açılıp çakıl ile örtme süsü verilmiş olabilir kayanın dibi ile üst kısımlarını iyice konturol etmelisin yada alt hizadan kayanın üstüne yukarıya çıkan merdive yapmışlardır merdiveni takip et mezarlara götürür seni kal selametlen
mucit ustam buradaki çakıllar şimdi yok; onu belediye dere yi ıslah etmek için alanda ki taşları kırdı ve kullandı; resmini de atıyorum şu anda tertemiz alan; yapma taş dediğiniz şelale mi?acaba başka yontulmuş taş yok, burası harika bir yer banaa da bayağı uzak şimdi ara sıra gidip kontrol ediyorum, her şey yerinde çok güzel bir yer ilgine teşekkürler,size de kolay gele........

1-1. ve 2. resim açık yer önü dere,
2- 3. resim aslan tam da açık yerin olduğu alana ve karşıdaki kapalı yere bakıyor
3- 4. resim ise şelale şu anda su yok ama daha
önce dolu akıyordu ben aktığını gördüm

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Şelale Bu Üstatlar

Yanlış anlaşılma olmasın abiler şelale bu resimde ki yer; kuraktan suyu şu anda akmıyor ancak buranın dolu aktığını ben gördüm ve çok güzeldi, full dolu akıyordu, bir de bu şelale insan ytapısı değil mi abiler? doğal olarak bu şekilde olması imkansız,hatta indiana jones üstadım burdaki küçük bir bağlantı taşı var ona ayı kafası dedi bilgilerinize, çok teşekkür ederim hepinize eyvallah

(2. resim indianajones üstadın çizim ve anlatımıdır bilginize)

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bütün arkadaşlarım gerekeni söylemiş benim kanaatim bu bir tünel girişi
kapadokya bölgesinde bu tür giriş ve tüneller çokca bulunmaktadır mübarek