Halka işareti

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben daha çok tamga ya benzettim.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Erhan48

Sevgili kardeşim merhaba. Değerli Ustamız
BulursamKader25 inde belirtiği gibi burada bşka şeylerde görünüyor. Lakin uzun yılların verdiği yorgunluk bu işaretede yansımış. Burada sanki bir dikdörtken içnde halka veya bir güneş ifadesi var . Ve resme bakınca sağ taraftaki X gibi duran şayet kayanın kendi imajı değil ise tabiki bazı şeyler anlatabilir. Ve tabiki yukarıdaki iki küçük oyma. İşaretten net bir şey çıkarmak ancak sevgili ustamızın dediği gibi yapmanız ve tekrar resimlemeniz. Ekli dosyayı görüntüle 264526

Erhan48

Aktif Üye
Verdiğiniz önerileri uygulayıp tekrar bu başlığı hortlatacağım .deneme yanılma yöntemi ile sonucu muhakkak paylaşacagım. Bu işaretin sebepsiz yapılacagını sanmıyorum.zaten işaret cıplak gözle zor görülüyor .sanki yapan kendının anlayıp görebileceği şekılde yapmış .çok bilindik bir yeri belirtecek olsa cok belırgın yapardı .bn böyle düşündüm.

Erhan48

Aktif Üye
Ustalar kıymetli yorumlarınız için sağolun .bu işaretin malı 50 yıl önce gerçekleşen cok şiddetli bir yağmurda toprak kayması sonucu bulunmuş .bize nasip değilmiş .
Malın cinsi sarıkız ve bayağı yüklü meblağdaymış.5 litrelik su şişeyi boylarında testiymiş.
İşaretin 15-20 metre sağ paralelinde ayyuka cıkmış.böyle işaretleri olanlara umurım yardımcı olur.

yorgunum

Aktif Üye
@kaynak ustam bendede bir daire +M + haç var işaretin olduğu kısım düz burda dediğin gibi işarete 52 mt güney doğuda tarla içinde 1 tane kaya var ama orası tepe gibi taşta tam tepede bu işaretin önünden boşluk aldım güney doğuya tünel ile ulaşılan odalar tesbit ettim senin dediklerine uyuyor ama orda kayalık yok tarla şu an doğru yerdemiyim acaba

yorgunum

Aktif Üye
@kaynak ustam bendede bir daire +M + haç var işaretin olduğu kısım düz burda dediğin gibi işarete 52 mt güney doğuda tarla içinde 1 tane kaya var ama orası tepe gibi taşta tam tepede bu işaretin önünden boşluk aldım güney doğuya tünel ile ulaşılan odalar tesbit ettim senin dediklerine uyuyor ama orda kayalık yok tarla şu an doğru yerdemiyim acaba işaret doğuya bakıyo unada belirteyim

yorgunum

Aktif Üye
Ustam buralarda zemin altı kaya mezarları var tünelli bir şekilde açılmış olanı gördüm burdan aldığım boşluk zeminde giriş kuzeye bakıyor 1mt girince güney doğuya dönüyor tünel yani L şeklinde 10 mt falan tünel sonra odalar ne diyon doğrumu