• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Harita hakkında ?

deafdead

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Harita.jpgBu harita üzerinde bir çok kafa yoran oldu ama bi de sizin görüşünüzü almak isterim...

definecix

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bi ara sahte bir harita görmüştüm evet. En bariz belirtisi üzerindeki çizim/yazı gibi betimlemelerin birden fazla kalem,renk,elyazısı tipi içermesiydi. Başka detaylarda vardı tabi ama şuan hatırlamıyorum. Bu benim tecrübemdi, daha iyi yorumlar alabilirsin. Daha yakından fotoğraflayabilirsen iyi olur.

ergin24

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eskiden haritalar deriye işlenirdi sahte bu dostum yakın zamanda kağıda çizilmiş bu inandırıclığı yok

D

deniz_efe

Guest
Sahte bu harita kardeşim,
böylesini de ilk defa görüyorum.
Işığın suda kırılma indisine kadar not düşmüş,
adamda ne sağlam bilgi varmış kardeşim maaşallah ...

Dadas25

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu haritanin asli değil fotokopi çekmisler

deafdead

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaslar saten bu fotokopi kendim bizzat çektirdim aslını sorarsanız ihtiyat vermem de vermem diyor zorla aldık elinden fotokopiyi adam aslını ne yapacak bilmem

Dadas25

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu harita çizim olarak cok basit geldi bana nasil diyecek olursan soyle izah edeyim sana. Bu harita da yerlesim yerinin yakinlarinda bir kilise resmedilmis ve bu sehrin yakinlarinda zirve bir tepede agaç ücelemesi ve günesin batma esnasinda son ışıklarinin suya vurmasiyla dagin yamacindaki agac üclemeye vuran isik yansimasini gosteriyor yani ne varsa orda var bu kadar açik anlatiyor olmasi bana basir geldi . Yazilar arapca sanirim fotokopi oldugu icin cok silik cikmis okunmuyor arapca bilen biri bunu okuyabilir. Bende okurumda cevirmede sikinti var :)

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
zaten mantık yürütecek olursak haritayı yapan kişi malı kendisi gömüp daha sonra bulmak için yapıyor. haritayı çizerken o anda bulunduğu yeri geldiği yeri ve malı gömerken oluşan olayları resmediyor. ama sadece kendisi için yapıyor bu haritayı. yerini de tam tespit edilecek şekilde koyuyor haritaya. daha sonra gelip almak için. miras bıraktı desek yer mevki önemli ki mirascilari yeri bilsin haritayı uysun malı alsın. harita nin açık olmasının sebebi bu olsa gerek.

neden-war

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bence hiç bir define haritasi böyle bir kağıda çizilmez deri olmalı yada bir taş kaya üzerine çizilir .. bir örnek vardı bende ama resmi bulamadim taş üzerine çizilmiş bir harita .. çözemedik o ayri bir dava :DDD ve bu kağıdın fotokopi olduğu %1000 belli

deafdead

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yaptıgım yorumu okumadıgın bariz belli kilise yeri tam olarak biliniyor fakat mal nerede nasıl işlem yapılmalı

alaçamlı

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kardeş orada güneş kursu çizilmiş.iki yer var.harita kiliseden başlıyor.saat 06 da gündoğumuyla tepedeki kayadan aşan ilk ışık noktaya vuruyor..bide 16 da ilk bulduğun noktadan yansıyan ışık ikinci noktayı veriyor.mezarlık yakınında.mevkiyi bilirsen bulmak çok basit.burada göstermen anlamsız olmuş.sadece mevkisini öğrenmen yeterli.eski osmanlıca yazı.arapça değil.osmanlıca bilen birini bulmalısın.çok kapsamlı bir harita çözülecek bir esrarı da yok.dediğim gibi osmanlıca bilen birine tercüme ettirmen yeterli

40lar

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kardeş orada güneş kursu çizilmiş.iki yer var.harita kiliseden başlıyor.saat 06 da gündoğumuyla tepedeki kayadan aşan ilk ışık noktaya vuruyor..bide 16 da ilk bulduğun noktadan yansıyan ışık ikinci noktayı veriyor.mezarlık yakınında.mevkiyi bilirsen bulmak çok basit.burada göstermen anlamsız olmuş.sadece mevkisini öğrenmen yeterli.eski osmanlıca yazı.arapça değil.osmanlıca bilen birini bulmalısın.çok kapsamlı bir harita çözülecek bir esrarı da yok.dediğim gibi osmanlıca bilen birine tercüme ettirmen yeterli
tarih var mı haritada tarihte önemli güneş hep aynı tarihte aynı yerde olur kışın yatay yazın dikey vurur bunuda göz önüne al kardeş kolay gelsin