Harita hakkında ?

definecix

Member
Bi ara sahte bir harita görmüştüm evet. En bariz belirtisi üzerindeki çizim/yazı gibi betimlemelerin birden fazla kalem,renk,elyazısı tipi içermesiydi. Başka detaylarda vardı tabi ama şuan hatırlamıyorum. Bu benim tecrübemdi, daha iyi yorumlar alabilirsin. Daha yakından fotoğraflayabilirsen iyi olur.

ergin24

Yeni Üye
eskiden haritalar deriye işlenirdi sahte bu dostum yakın zamanda kağıda çizilmiş bu inandırıclığı yok

D

deniz_efe

Misafir
Sahte bu harita kardeşim,
böylesini de ilk defa görüyorum.
Işığın suda kırılma indisine kadar not düşmüş,
adamda ne sağlam bilgi varmış kardeşim maaşallah ...

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
arkadaşlar osmanlı zamanında kağıt yokmu idi.????

Dadas25

Aktif Üye
Bu haritanin asli değil fotokopi çekmisler

deafdead

Yeni Üye
arkadaslar saten bu fotokopi kendim bizzat çektirdim aslını sorarsanız ihtiyat vermem de vermem diyor zorla aldık elinden fotokopiyi adam aslını ne yapacak bilmem

Dadas25

Aktif Üye
Bu harita çizim olarak cok basit geldi bana nasil diyecek olursan soyle izah edeyim sana. Bu harita da yerlesim yerinin yakinlarinda bir kilise resmedilmis ve bu sehrin yakinlarinda zirve bir tepede agaç ücelemesi ve günesin batma esnasinda son ışıklarinin suya vurmasiyla dagin yamacindaki agac üclemeye vuran isik yansimasini gosteriyor yani ne varsa orda var bu kadar açik anlatiyor olmasi bana basir geldi . Yazilar arapca sanirim fotokopi oldugu icin cok silik cikmis okunmuyor arapca bilen biri bunu okuyabilir. Bende okurumda cevirmede sikinti var :)

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
zaten mantık yürütecek olursak haritayı yapan kişi malı kendisi gömüp daha sonra bulmak için yapıyor. haritayı çizerken o anda bulunduğu yeri geldiği yeri ve malı gömerken oluşan olayları resmediyor. ama sadece kendisi için yapıyor bu haritayı. yerini de tam tespit edilecek şekilde koyuyor haritaya. daha sonra gelip almak için. miras bıraktı desek yer mevki önemli ki mirascilari yeri bilsin haritayı uysun malı alsın. harita nin açık olmasının sebebi bu olsa gerek.

neden-war

Yeni Üye
bence hiç bir define haritasi böyle bir kağıda çizilmez deri olmalı yada bir taş kaya üzerine çizilir .. bir örnek vardı bende ama resmi bulamadim taş üzerine çizilmiş bir harita .. çözemedik o ayri bir dava :DDD ve bu kağıdın fotokopi olduğu %1000 belli

deafdead

Yeni Üye
yaptıgım yorumu okumadıgın bariz belli kilise yeri tam olarak biliniyor fakat mal nerede nasıl işlem yapılmalı