Hilal Ve Sağ Ayak .

kabakburgiba

Operatör
Önce şu fakir mezarlığına Bi bak 3 gen mi, sivri tarafını incele farklı ne var mesela renkli dikili taş duruyomu

Esteban74

Editör
Hemen yazayım unutmadan, su gözdesi önemli, batakl
Ik önemli, amma bu su nereden geliyor, mesela bir kuyudan gelebilir, kuyuda odaya bağlı, kapalı kuyu ara, veya odaları bul, ordan kuyuyu rahat bulursun
Zamanında birisi dede mezarının çevresinde kuyu aramış , sondajlarla falan, ama bulamamış. (40 -50 yıl önce)
Bu su gözesi toprak seviyesinin 2-3metre altından topraktan mihrap gibi cep gibi biryerden çıkıyor.
Kapalı kuyu arayacağım , ve söylediğiniz bilgilerle bulabilirim diye düşünüyorum.

Esteban74

Editör
Önce şu fakir mezarlığına Bi bak 3 gen mi, sivri tarafını incele farklı ne var mesela renkli dikili taş duruyomu
Hocam bu dede mezarı üçgen tarlanın içinde , dede mezarının 21 metre güneyinde su gözdesi var. Üçgen tarlanın içinde asırlık 3 tane sakız ağacı var. Üçgen tarlanın batısında mezarlık var. Mezarlık ve üçgen tarla arasından kuru dere geçer. Mezarlık şimdi üçgen değil , eskiler mezarlıkta düzenleme yapmış ve dikdörtgen olmuş, ama eskilerden öğrendiğim kadarıyla eski şekli üçgenmiş. Mezarlıkta oyuk kayalı ve üçgen kayalı mezarlar var.
Mezarlığın kuzey batı köşesinde suyu güzel namlı bir çeşme ve birde hamamlık var. (Sivri köşe) dikili taş çeşme olabilirmi?
Üçgen tarlanın sivri köşesinde üzerinde 3 oyma olan yerle bir seviyede kaya var.

Karabulut

Operatör
buna yakın bir ayakta sağ ayak bende var.kaya aynı kaya fakat benim ayak tam tersi,yukarı doğru gider vaziyette.(çarık).hani derler ya sağ ayaksa sağ tarafa bak.bende baktım.yok.bu sefer ayağı ölçtüm.30 cm.parmak net değil.önce 3 metre gittim,elde var sıfır.sonra 5,7 ,21 yine sıfır.taakkkkki 49 m ye kadar.sayısalcı arkadaşlar iş başına.47 mi 49 mu.
Her zaman 49 ?

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ustam merhaba, öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin.
Ayak dediğin şekil doğal, hilal dediğin de doğala yakın.
Velev ki oyma olsun, çok bir anlam ifade etmez, ilgilenmeye değmez.
Çok kafanıza takılıyorsa metal dedektörle kontrol edin, içiniz rahat etsin.
Şekil benzetmelerine ve ölçülere fazla takılmayın, reele gelin, zaman kıymetlidir, selametle.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam bölge rum pontus bölgesimi,onagöre sana özelde bazı bilgiler verecem.