Hilal Ve Sağ Ayak .

kabakburgiba

Operatör
bide buna bakın.bırakın ayak mayak işini.KARTAL mı, DEVE mi.ben kartalda eminimde,sizi bilmem.kartalın altındaki fotoda fakir mezarların var.koltuk var,kartalın üstündeki foto da çok acaip,emin olmadığım için yazmıyorum,@estaban ustam kusuruma bakma.hikayen çok geniş bir alanı kapsıyor.mazisi derin.fakiride var fukarasıda,ağalarda yukardan onları seyreder biliyorsun.

kabakburgiba

Operatör
kartal sırtından kurşunu yemiş.hemen solunu bi tık tık la.kabarık alan.dikkat et yuvasından çıkm aya ,uçmaya çalışıyor.ama nafile,yaralı çünkü.bak kafasınıda sağa bükmüş,neye b akıyo ki.sende yat üstüne aynen onun gibi bi bak.ne görecen.birşey göremedim dersen,valla kusura bakma,bende kalın gözlükler var onları sana gönderirim.

kabakburgiba

Operatör
deveye gelince(emin değilim)sırtıda çok yüklümü yüklüüüü.kervan yolumu var burada,hayvan çok yorulmuş,çökmüş dinleniyor.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hilal Hilal değil ayak işaretide ayak değil. Cok erki bir mezarlık. Değerli olan küçük bir mahzendir. Tepenin batı yönünde. Resimledigin Yer batı yönü ise kitabe gibi duran bir kaya vardı onun etrafında tespit yap.

Esteban74

Editör
kartal sırtından kurşunu yemiş.hemen solunu bi tık tık la.kabarık alan.dikkat et yuvasından çıkm aya ,uçmaya çalışıyor.ama nafile,yaralı çünkü.bak kafasınıda sağa bükmüş,neye b akıyo ki.sende yat üstüne aynen onun gibi bi bak.ne görecen.birşey göremedim dersen,valla kusura bakma,bende kalın gözlükler var onları sana gönderirim.
Sayın hocam, sizinde gördüğünüz gibi kartal net . Kartal deve diye belirttiğiniz kayaya bakıyor.
Aşağıda düzlükte basit mezarlar var.
Burda farklı bir durum daha var sayın hocam. Burdan eski köye yani ermeni köyüne geçilir. Alttan geçen derenin suyu dede mezarının (yatır da olabilir) yanındaki su gözesinden gelir.
Kervan yolu bu tepenin kuzey batısından güneydoğusuna doğru ilerler.
Bu tepenin batısında eski bir bina yeri var. Muhtemelen han gibi bir yerdi.
Hocam , burda kafam çok karıştı . Benim düşüncem , ilk olarak deve dediğiniz kayanın yanında tespit ettiğim iki odadan başlamak.
Siz ne dersiniz?
Saygılarımla

Esteban74

Editör
Hilal Hilal değil ayak işaretide ayak değil. Cok erki bir mezarlık. Değerli olan küçük bir mahzendir. Tepenin batı yönünde. Resimledigin Yer batı yönü ise kitabe gibi duran bir kaya vardı onun etrafında tespit yap.
Evet sayın ustam , bu kayalar tepenin batı yönünde.
Kitabe gibi kaya dediğiniz hangi kaya ?
Saygılarımla

Esteban74

Editör
Kardasim buyuk gecmis olsun.
Allah cc sifalar versin.
Sen once tam olarak iyilemene bak.
Buralari 2000 senedir beklemis, biraz daha beklesin.

Hilal hilal degil
Ayak da ayak isareti degil.
Burasi donem olarak pagan donemi.
Hilal dedigin kayada kasa varmis alinmis.
Hilal dedigin yerden dereye dogru inerken tam dereye inmeden derenin akis yonune dogru, hilal var dedigin kayayi gorecek sekilde yurumeye devam et. Onunde bir duzluge geleceksin. Bu duzlukte bosluk tespitiyle odayi bul. Hilal var dedigin kayanin yakinindaki mezarda yatanin mallari burada. 1/5 Zekatini bana gonder, senin adina ben uygun yere verecegim :))
Mezar bostur.
Odalari buldugun alanda metal tespiti yap ve benim dediklerimi teyit et insallah.
Allah razı olsun sayın ustam.
Vücut enerjim henüz yeterince toparlanmadı. Onun için konuyu açıp genel olarak değerlendirmek istedim.
Derenin akış istikametinde batıya doğru düzlük bir alan var. Bu alanda benim dikkatimi çeken yabani ahlat ağaçlarıydı. Ama boşluk bakmadım.
İnşallah en kısa zamanda bakacağım.
%20 sini size göndereceğim inşallah.
Saygılarımla

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sayın hocam, sizinde gördüğünüz gibi kartal net . Kartal deve diye belirttiğiniz kayaya bakıyor.
Aşağıda düzlükte basit mezarlar var.
Burda farklı bir durum daha var sayın hocam. Burdan eski köye yani ermeni köyüne geçilir. Alttan geçen derenin suyu dede mezarının (yatır da olabilir) yanındaki su gözesinden gelir.
Kervan yolu bu tepenin kuzey batısından güneydoğusuna doğru ilerler.
Bu tepenin batısında eski bir bina yeri var. Muhtemelen han gibi bir yerdi.
Hocam , burda kafam çok karıştı . Benim düşüncem , ilk olarak deve dediğiniz kayanın yanında tespit ettiğim iki odadan başlamak.
Siz ne dersiniz?
Saygılarımla
Su gözesi bataklık yapıyormu

kabakburgiba

Operatör
Hemen yazayım unutmadan, su gözdesi önemli, batakl
Ik önemli, amma bu su nereden geliyor, mesela bir kuyudan gelebilir, kuyuda odaya bağlı, kapalı kuyu ara, veya odaları bul, ordan kuyuyu rahat bulursun