Hilal ve yıldız kayalık tepe

denizci17

Member
Ekli dosyayı görüntüle 187569
Ay ve yıldız sunak içinde 10 adet murç izi.Bilinen bir bölge.
Ekli dosyayı görüntüle 187570
Ay yıldızın arkası
Ekli dosyayı görüntüle 187571
tepesinde bir sunak daha var.
Ekli dosyayı görüntüle 187572
Ayyıldızın hemen önündeki çamı başka yere ektik.Yerli kaya çıktı.Üçgen pasta dilimi gibi yalnız.Çubuğun işaretlediği yerdi.Sonuç alınamadı.
Ekli dosyayı görüntüle 187573
Şu resimler mobilde neden böyle ters dönüyor anlamıyorum.Birinin sitede mobile el atması lazım.Burası baktığı yön ve muhteşem manzarası.Eşkiya olsam bankam yapar hipoteklerdim.
Ekli dosyayı görüntüle 187574
Kaplumbağ tırnağı gibi.Pençeye benzer işaret ya da doğal oluşum.
Ekli dosyayı görüntüle 187575
Yine yan çıktı.Karşıya gidip foto ekle diyenler olabilir.İstanbul’da tuzladan silivriye gitmek daha kolay.Araç geçmez.Ancak botla geçilebilir.Karşıdan sadece yürüyüşle mümkün patikasız yol.Minimum 1 saat.
Ekli dosyayı görüntüle 187577
Burda sanki merdiven var.
Ekli dosyayı görüntüle 187579
Yukardaki fotonun yakından çekilmişi.

Değerli ustalarım,
Epey zor bir arazi ve baya zengin bir arazi.eski dere yatağı yeni baraj(20 yıl) takribi.Bölgede rivayete göre 200 kişilik çete grubu soygunlar yapmış.Kuvayi milliye güçlerine karşı çıkmış.Bulgar asıllı eli silahlı soyguncular.İnternette bulamadım yazınca eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 1. Sezon full izle gibi saçmalıklar çıkıyor.
Ay yıldız yön veriyor.Haliyle tuzaklı olma ihtimali kaçınılmaz.
Hemen önündeki kısım çubukla emare verdi incelendi ve yerli kayaya rastlandı.
Yaklaşık 400 metre karşıda oturak taşına oturduğunda hilalin baktığı yön kayalık.Fotolarda karşıdan çekim.Suyun derinliği 20-30 metre diyolar.Dalmak için soğuk diye tahmin ediyorum.
Kaplumbağanın baktığı yönde bir mağara var ancak açık mağara.İşaret vs yok.Kurcalanmış birşey bulduklarını sanmıyorum.
tam bakış açısında kesik mağara işareti var.Fotoyu çektiğim yere denk geliyor.Her hangi birşey bulunamadı.Değerli yorumlarınız önemli.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@ragip ustam burasi senin yerin ilk iki resim farkettinmi

ragıp

Uzman
@denizci17 ustam, ay yıldızın önündeki çam ağacını başka yere dikmeniz, gerçekten güzel bir davranış. Tebrikler

keşke o yerli kaya olarak yorumladığınız taşı biraz daha açsaydınız.
üzerinde belli belirsiz sanki bir sunak mevcut. dikkatinizi çekti mi?

denizci17

Member
Ustam açıkçası yerli kaya gibi durumca irdelemedik o an.
Ama şimdi kurt düşürdünüz içime.O kaya ordan nasıl kalkar.İnsan gücü oynatır mı bilmiyorum.

ragıp

Uzman
Ustam açıkçası yerli kaya gibi durumca irdelemedik o an.
Ama şimdi kurt düşürdünüz içime.O kaya ordan nasıl kalkar.İnsan gücü oynatır mı bilmiyorum.
üzeri daha güzel temizlenip, ön kısmı da biraz aşağıya doğru inmiş olsaydın, taşın kalınlığı, daha aşağıya devam ediyormu görülürdü
en azından kafada soru işareti kalmazdı

Smokin

Moderatör
Moderatör
Usta hayırlı olsun . Güzel işaret Rabbim hayrını görmeyi nasip eder inşallah. O suya dalmak açıkçası hiç mantıklı değil ustam aman ha dikkat . Dibe çekme vakası yaşamayın.
Kaplumbağa baktığı yön gerçekten de önemli çünkü direk orayı işaret etmektedir. Bir de arkasını incele.
Yerli kaya çıkmış dediginiz kaya işlem yapmaya uygun mu ? Uygun ise emare içerde de olabilir altında da olabilir .

denizci17

Member
Smokin

sağolun ustam yorumunuz için.
Kaplumbağanın baktığı yön yine ayyıldızın tarafı arkasında kalıyor.Roma mezarları var.Soyulmuş.
Eşkiya işi olduğunu düşünüyorum.Kaplumbağanın tam alt hizasında suyun altına inen bir mağara var.girişin Orası olma olasılığı yüksek ama sular 20 metre yükselmiş.
2 oda biri kare,arka odası tuzaklı olabilir.
Yerli kayada insan gücüyle nasıl işlem yapılır kestiremiyorum.Kontrol edilen nokta orasıydı.
Murç izleri ve sunaklar ay yıldızın altını işaret ediyor ama dediğim gibi taşı kaldırmak ne denli mümkün.
Kaya kesilmiş bir pizza dilimi gibi de duruyor.El yapımıysa bu yönde incelemek mantıklı gibi.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Smokin

sağolun ustam yorumunuz için.
Kaplumbağanın baktığı yön yine ayyıldızın tarafı arkasında kalıyor.Roma mezarları var.Soyulmuş.
Eşkiya işi olduğunu düşünüyorum.Kaplumbağanın tam alt hizasında suyun altına inen bir mağara var.girişin Orası olma olasılığı yüksek ama sular 20 metre yükselmiş.
2 oda biri kare,arka odası tuzaklı olabilir.
Yerli kayada insan gücüyle nasıl işlem yapılır kestiremiyorum.Kontrol edilen nokta orasıydı.
Murç izleri ve sunaklar ay yıldızın altını işaret ediyor ama dediğim gibi taşı kaldırmak ne denli mümkün.
Kaya kesilmiş bir pizza dilimi gibi de duruyor.El yapımıysa bu yönde incelemek mantıklı gibi.
Kaplumbağanın bulunduğu kaya çok güzel lakin sular işlem yapmaya imkan verecek gibi değil . Kolay yada çalışma zaman dilimi çok olmayan yerler işleri dediginiz gibi soyulmuş.
Yerli kayanın üstü ragıp ustanın dediği gibi iyice temizlenmeli. Işaret olabilir .