Hizmet Meleği (Samsimail)

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu kerametli meleğin buyruğu ve kumandası altında 4 kumandan melîke bulunmaktadır. Bu kumandanllardan her birinin buyruğu altında 312 melâikeden oluşan 312 sıra Melâike bulunaktadır. Bu Melâikelerin tümü, Rabbin gözü yerinde olan fâni olacaklarla bâki kalacakların isbâtını koruyan melaklerdir. Bu adı çokca anan bir kimseye yukarda adı geçen hizmet meleği inerek yüksekçe bir makam veya rütbe vermiş olur.

Kehmi leonardo ustam yukarida yazdiginiz, fani olanlar tamamda baki kalacaklari aciklayabilirmisiniz, orasini pek anlayamadim. Hakkini helal et
Birde 4 kumandan melek ve 321 melaikenin, bunlarin bu sekilde olduklarinin varliklarini hangi kaynaktan bakabiliriz, yani boyle birsey varmi gercekten. Selametle kal

Y2J

Aktif Üye
Hee şey iyi güzel de
Bu terkibi şirke girmeden, noksansız kim yapıyor yada yapabiliyor. ?
Bu işlerde sakınca şudur. Birincisi yapılan işlemi görevli müvekkil melekten bilirsen bu şirk olur. Sonucu yaratan Allahu teala'dır. Melek aracıdır, vesiledir. Bazı insanlar Hocaya gidiyor. Hoca bir muska yapıyor. O insan sonucu muska'dan biliyor. Bu şirktir.

İkincisi işlemin İslama uygunluğu. Bakacaksın işlemde ayet Esma kullanıldıysa sıkıntı yok. Farklı anlamı bilinmeyen şeyler kullanılıyorsa uzak duracaksın. Kullanılan malzemeye bakacaksın, kan, atlet, saç, kıl, düğüm gibi işler varsa uzak duracaksın. Surelerin ayetlerin esmaların yazımı ve okumlarda sıkıntı olmaz.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar, 1.si bir melek define işleriyle falan uğraşmaz,yani define bulma da sana yardımcı olmaz,sadece eğer Allah izin verirse seni oradaki tehlikelerden korur.2.si define işlerinde kullanılan horoz bembeyaz olmalı ve en az üç kez ayni yeri işaret etmeli,farzedinki defineyi buldunuz,horoz öyle bırakamazsınız,onu kesip kanıyla kazanacağınız yeri koruma altına almalı ve horozu da bir fukaraya vermelisiniz.bu arada size tavsiyem,ister horoz olsun ister ,kendi emeğimizle buldunuz diyelim,önce ise besmeleyle başlayın,işinizi halledip ayrılmadan önce bulduğunuz yeri birkaç metre geçtikten sonra o yere yönelip,bresmele ile buruc süresinin son üç ayetini okuyum öyle ayrılın,çünkü eğer o yerin ruhani sahipleri varsa,sizi takip edip size ve ailenize huzur vermez.
Son birşey daha ,bazıları sırf define bulmak için davet yapıyor,siz davet de yapsanız nasibinizde olmayan şeyi alamazsınız,öyle olsaydı,havasla uğraşanlar köşelik olurdu.en güzeli,once kendi işinize odaklanmak,sonra boş vakitlerde besmele ve temiz niyetle,araştırma ve bilgiyle bulmaya çalışmaktır[/QUOTE canahmed değerli kardeşim.Buruç suresinin son üç ayetini bir paraf içinde yazsaydın daha açıklayıcı olurdu.ne dersin.
20. vellâhü miv verâihim müḥîá¹*.
21. bel hüve ḳur'ânüm mecîd.
22. fî levḥim maḥfûż.

Y2J

Aktif Üye
samsimail, ilk yazılmışı,,,,,,,,,,,,,semsemail, semsamail.,lütfen biraz dikkat.(okunuş ve yazılış şekli diye belirtilmesi gerekir.)
Farklı kaynaklarda farklı yazılışları var. Ama ben çogu kaynakta semsamail diye gördüm. Ayrıca bu melek celceletüyye'nin müvekkil dört meleğinden biridir.

Y2J

Aktif Üye
Aslında çalışan bu ve buna benzer uygulamaların olması iyi olur. Yer tespitinde sıkıntı yaşıyoruz. Binlerce liralık makinelerle bile çogu zaman istediğimiz tespiti yapamıyoruz.

Horoz ile sadece yeri bulunmuyor. Büyü nün yerini tespit etmek içinde kullanılıyor. Horoz ile ilgili birden çok define arama terkibi var. Bazısında horoz define olan yerin üstüne geldiği zaman topragı eşeliyor, güçlü bir şekilde ötmeye başlıyor. Bazende yerin üstüne geldiği zaman orada can veriyor.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bu kerametli meleğin buyruğu ve kumandası altında 4 kumandan melîke bulunmaktadır. Bu kumandanllardan her birinin buyruğu altında 312 melâikeden oluşan 312 sıra Melâike bulunaktadır. Bu Melâikelerin tümü, Rabbin gözü yerinde olan fâni olacaklarla bâki kalacakların isbâtını koruyan melaklerdir. Bu adı çokca anan bir kimseye yukarda adı geçen hizmet meleği inerek yüksekçe bir makam veya rütbe vermiş olur.

Kehmi leonardo ustam yukarida yazdiginiz, fani olanlar tamamda baki kalacaklari aciklayabilirmisiniz, orasini pek anlayamadim. Hakkini helal et
Birde 4 kumandan melek ve 321 melaikenin, bunlarin bu sekilde olduklarinin varliklarini hangi kaynaktan bakabiliriz, yani boyle birsey varmi gercekten. Selametle kal
cok önceden arşivlemiştim bunu Mirkut ustm nerden aldıgımı hatırlamıyorum
bir wep sitesindendi güzel paylasımlar yapılan bır site bu sitede tesadufen buldugum bır siteydi
paylaşım altında cok gzel bılgılendırıcı yorumlarda vardı sorunuzun cevabıda vardı lakin şuan inan aklımda deyıl ne site nede sorunuzun cevabı ezber yazacakta deyılim
mazur gör beni ustam ama musait zman bır arastırırım :)

saftilki

Moderatör
Moderatör
Birşey de ben sorayım,

Bildiğiniz gibi şans oyunlarından kazanılan para hiç kimseye yaramamış buharlaşmıştır. hatta eksiye düşenlerde olmuştur,
bu kumarın kibar ismi şans oyunu, şans işte bana çıktı nasipmiş ki çıktı dersin ama yaramıyor,

peki definecilik nedir? buda bir çeşit hazıra konmak olmuyormu?
kölelik zamanında kölelerin yaz kış demeden dereden tepeden sinek b...ku gibi kırıntıların birikimini biz birkaç saatlik çalışma ile üzerine çökeceğiz ve de birçok kez üzerine çökülmüştür....

soru 1 şimdi bu ganimeti elde edenlere bu mal yaradımı?? yarayacakmı? yada yaradığına şahitlik ettinizmi?

benim bir bakıma kılıf uydurduğum belki doğru teşhis yorumum..,
onlar zaten abdestsiz namazsız cünüp gezen çalışanlardı :zuhaha: ve zaten öldüler

şimdi konuyu neden böyle bir mevzuya çektim...?
yukarıda tartışılan zikirdir horozdu melaikelerdir vb başvurmak ne kadar doğru yada yanlıştır?
definecilikle elde edilen ganimet yaramıyorsa hayrını göremeyen çoksa..!
horoz zikir vb ile haşaa bilgi sahibi değilim zelil olmaktan korkarım ebedi yurdumuzda,

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Aslında çalışan bu ve buna benzer uygulamaların olması iyi olur. Yer tespitinde sıkıntı yaşıyoruz. Binlerce liralık makinelerle bile çogu zaman istediğimiz tespiti yapamıyoruz.

Horoz ile sadece yeri bulunmuyor. Büyü nün yerini tespit etmek içinde kullanılıyor. Horoz ile ilgili birden çok define arama terkibi var. Bazısında horoz define olan yerin üstüne geldiği zaman topragı eşeliyor, güçlü bir şekilde ötmeye başlıyor. Bazende yerin üstüne geldiği zaman orada can veriyor.
bu yanlış bılgi yanılmıyorsam
tertip uygulanan horozun boynuna tertibin uygulandıgı muska seklındekı tertip horuzun boynuna takılıyor
tespit yapılacak alanda horoz serbest kalır
horoz sersem bır sekıde arge yapılacak noktayı tespit eder
işlem yapılacak noktaya çömelir ve sesi kısık derınden bır sekılde ötüşü olur
horozun sersemlemesı ve asalak bır sekıde yurumesındekı etken ise
muskadaki tertibin vermiş oldğu ağırlıktandır
kısaca musknın etkısıyle bir nevi hipnoz gibi birşey oluyor
ama ölmesi konusunda dha oncede durdum lakın bu bahsettıgım net bılgıdır

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Birşey de ben sorayım,

Bildiğiniz gibi şans oyunlarından kazanılan para hiç kimseye yaramamış buharlaşmıştır. hatta eksiye düşenlerde olmuştur,
bu kumarın kibar ismi şans oyunu, şans işte bana çıktı nasipmiş ki çıktı dersin ama yaramıyor,

peki definecilik nedir? buda bir çeşit hazıra konmak olmuyormu?
kölelik zamanında kölelerin yaz kış demeden dereden tepeden sinek b...ku gibi kırıntıların birikimini biz birkaç saatlik çalışma ile üzerine çökeceğiz ve de birçok kez üzerine çökülmüştür....

soru 1 şimdi bu ganimeti elde edenlere bu mal yaradımı?? yarayacakmı? yada yaradığına şahitlik ettinizmi?

benim bir bakıma kılıf uydurduğum belki doğru teşhis yorumum..,
onlar zaten abdestsiz namazsız cünüp gezen çalışanlardı :zuhaha: ve zaten öldüler

şimdi konuyu neden böyle bir mevzuya çektim...?
yukarıda tartışılan zikirdir horozdu melaikelerdir vb başvurmak ne kadar doğru yada yanlıştır?
definecilikle elde edilen ganimet yaramıyorsa hayrını göremeyen çoksa..!
horoz zikir vb ile haşaa bilgi sahibi değilim zelil olmaktan korkarım ebedi yurdumuzda,
sor tilkicim sor sende sor :3:
1 incı sorun uzerıne konusulacak cok sey var
hem cıkartırdım hemde cıkarana şahitim yarayanıda var yarmynıda var
ama yaramayanlrdan cok yaraynlrı tnıyorum

yaramayanlardan 2 tanesı paket oldu
2 tanesı har vurup sarmn vurdu
daha fzlası ıcın elınde ne var ne yok satıp bır kere budum bır daha bulurum zıhnıyetı ıle
eskıden artıya artıdan eksıye dustugunu gordum
iyide oldu çunku kalplerı fesat ve hınlık doluydu

yaryanlara gelecek olursak
4 tanesı bana gelen işaretlerle yonledırmemle nasıplendırler
zekatını vermelerı ıcın soylenıp durdum verdıler temız ınsnlar allah var yukrda

bunun harıcınde benım kendı koylulerımden 4 kısı
biri mutait
bırı teksıl fırması bu koyun en fakırıydı bu arada sımdı firma oldu
altlarında audi ranger vs cenemızı yormayak zengının malıyla

2 tane esımın koylusu bunlardan bırısıne yıne ayrıca vesıle olanlardanım
sıf bu yuzden erzuruma gıderım ama o köye gıtmem

dahada var yanıı yok deyıl

şöyle bir söz vardır her zaman söylerım...!!!
Allah (c.c) bir verir sınar ...
birde alır sınar ....