Hizmet Meleği (Samsimail)

Y2J

Aktif Üye
Horoz ile terbii'nin farklı şekilleri var ustam. Bazısı eşeler, bazısı orada ölür. Ben baktığım kaynaklardan yazıyorum.

Kagıt uçurma, hardal ile terbii, yumurta ile terbii, nar çubukları yürütme, bıçagın üstüne ince bir ip yerleştiriyorsun mekanda yürüyorsun define olan yere gelince ip kesiliyor, tas ile terbii, el ile terbii (bir cin senin elinden tutup define olan yere götürüyor) bir çok farklı formül var.

Benim bu konuda bir tecrübem yok. Kaynaklarda olanı söylüyorum.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Horoz ile terbii'nin farklı şekilleri var ustam. Bazısı eşeler, bazısı orada ölür. Ben baktığım kaynaklardan yazıyorum.

Kagıt uçurma, hardal ile terbii, yumurta ile terbii, nar çubukları yürütme, bıçagın üstüne ince bir ip yerleştiriyorsun mekanda yürüyorsun define olan yere gelince ip kesiliyor, tas ile terbii, el ile terbii (bir cin senin elinden tutup define olan yere götürüyor) bir çok farklı formül var.

Benim bu konuda bir tecrübem yok. Kaynaklarda olanı söylüyorum.
kaynakların hepsı de düzmece demımde
doğru dıye bır kaıde yok
hic bır cın sanmam elınden tutup senı defın oln yere gotursun

kaynaklrdakılerın coğu uzerınde oynama ıle ekleme yapılarak sunum olmustur
bıraz oynama bırazda kendınden katma ortaya servıs edılıyor

murat5164

Bilgili Üye
Arkadaşlar, 1.si bir melek define işleriyle falan uğraşmaz,yani define bulma da sana yardımcı olmaz,sadece eğer Allah izin verirse seni oradaki tehlikelerden korur.2.si define işlerinde kullanılan horoz bembeyaz olmalı ve en az üç kez ayni yeri işaret etmeli,farzedinki defineyi buldunuz,horoz öyle bırakamazsınız,onu kesip kanıyla kazanacağınız yeri koruma altına almalı ve horozu da bir fukaraya vermelisiniz.bu arada size tavsiyem,ister horoz olsun ister ,kendi emeğimizle buldunuz diyelim,önce ise besmeleyle başlayın,işinizi halledip ayrılmadan önce bulduğunuz yeri birkaç metre geçtikten sonra o yere yönelip,bresmele ile buruc süresinin son üç ayetini okuyum öyle ayrılın,çünkü eğer o yerin ruhani sahipleri varsa,sizi takip edip size ve ailenize huzur vermez.
Son birşey daha ,bazıları sırf define bulmak için davet yapıyor,siz davet de yapsanız nasibinizde olmayan şeyi alamazsınız,öyle olsaydı,havasla uğraşanlar köşelik olurdu.en güzeli,once kendi işinize odaklanmak,sonra boş vakitlerde besmele ve temiz niyetle,araştırma ve bilgiyle bulmaya çalışmaktır
Benim kafama takilan define ugruna bir hayvani kesip kanını oraya akitmak şirk olmaz mi sonucta Allah'tan başkası icin kurban vermis oluyorsun

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Büyü insanı dinden çıkaran şeytanla ve kafir cinlerle yapılan işlerdir. Örneğin adet kanı, anlamı bilinmeyen şeylerin yazılması, küfür sözlerin söylenmesi, cenabet yapılan işlemler vs...

Tabi burda horozun boynuna yazılacak şeylerin ayet yada Esma olması, söylenecek azimetin küfür yada İslama aykırı olmaması, kullanılacak malzemenin adet kanı vs gibi İslama aykırı malzeme olmaması lazım. Bu yüzden bu ilim ehli tarafından yapılması lazım.
Bence bu anlatilanlarin hepsi islama aykırı. Her ne kadar bazı arkadaşlar, bazı konulara vakit olmayan kişi bunları anlayamaz deselerde, islâm dini akıl dinidir. Sonuçta insanların yasam biçimlerini düzenler.
Şimdi ben define bulmak istiyorum. E tamam kalben istiyorum. Kötülüğü olmayan, kimseye zararı olmayan da biriyim. Kendimce ibadetimi de yapıyorum. Merhamet,adalet,cesaret ve ıbadet bünyem de mevcut olduğunu kabul edelim. Çabuktur, dedektördür, bilgi belge araştırıyorum. Yani çaba ve gayret gosteriyorum. Gayret , kadere aşıkmış derler..
Şimdi bunların hiçbiri Allah katında kabul olmayacak, muskamsi, buyumsu şeyler yazılıp horozdu şuydu buydu bunlarla hedefe ulasilacak öyle mi ?
Yani Allah'in normal koşullarda bana nasip kısmet etmediğini, havaş ilmiyle nasip olacak. Yaradan o zaman tamam diyecek yani ?
Sadece tebessüm ediyorum..

canahmed

Member
Dediğim gibi arkadaşlar,herşey kismettir,horoz işlemi ,bir ilim olan havasla ilgili birseydir,ama kısmetinde yoksa horoz da kessen,inek de kessen yine olmaz,kaldiki havas ilmi çok dikkatli olunması gereken,faydalı olduğu kadar tehlikeli de olan bir ilimdir

murat5164

Bilgili Üye
beklemedeyiz inan hiç bir bilgim yok
gelmesını dort gozle beklıyorum ben ona ınanıyorum er yada gec gelıp bana ulsacagını soylemıstı bakalım
İran devleti insallah sag saglim birakirsa gelir.üstadım irandaki arkadadiniz 3. Boyuta mi.veya telepat empat vs. Gibi özellikleri var mıydı daha once onla ilgili bi konuyu paylasmistiniz da

canahmed

Member
sor tilkicim sor sende sor :3:
1 incı sorun uzerıne konusulacak cok sey var
hem cıkartırdım hemde cıkarana şahitim yarayanıda var yarmynıda var
ama yaramayanlrdan cok yaraynlrı tnıyorum

yaramayanlardan 2 tanesı paket oldu
2 tanesı har vurup sarmn vurdu
daha fzlası ıcın elınde ne var ne yok satıp bır kere budum bır daha bulurum zıhnıyetı ıle
eskıden artıya artıdan eksıye dustugunu gordum
iyide oldu çunku kalplerı fesat ve hınlık doluydu

yaryanlara gelecek olursak
4 tanesı bana gelen işaretlerle yonledırmemle nasıplendırler
zekatını vermelerı ıcın soylenıp durdum verdıler temız ınsnlar allah var yukrda

bunun harıcınde benım kendı koylulerımden 4 kısı
biri mutait
bırı teksıl fırması bu koyun en fakırıydı bu arada sımdı firma oldu
altlarında audi ranger vs cenemızı yormayak zengının malıyla

2 tane esımın koylusu bunlardan bırısıne yıne ayrıca vesıle olanlardanım
sıf bu yuzden erzuruma gıderım ama o köye gıtmem

dahada var yanıı yok deyıl

şöyle bir söz vardır her zaman söylerım...!!!
Allah (c.c) bir verir sınar ...
birde alır sınar ....
Ustam daha önce başka bir konuda bahsetmiştim,bulunan definenin 5 te bir parasal karşılığı dağıtılır,sonra geri kalan senindir,dağıtmazsan hayır göremezsin,ha ilk başta görürsün belki ama bence ilerleyen zamanlarda göremezsin çünkü hem o mal özünde senin değil hem de o mal önceden hangi yollarla elde edilmiş bilmiyorsun,yani her ihtimale karşı şerli kısmını sadaka olarak vermelisin,sadaka insanı felaketlerden korur

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
cok önceden arşivlemiştim bunu Mirkut ustm nerden aldıgımı hatırlamıyorum
bir wep sitesindendi güzel paylasımlar yapılan bır site bu sitede tesadufen buldugum bır siteydi
paylaşım altında cok gzel bılgılendırıcı yorumlarda vardı sorunuzun cevabıda vardı lakin şuan inan aklımda deyıl ne site nede sorunuzun cevabı ezber yazacakta deyılim
mazur gör beni ustam ama musait zman bır arastırırım :)
Ezber yapip yapmaman beni baglamaz kardes. Bilgi edinmek icin sordum ve arastirdim kuran ve sunnette hicbir degerleri yok bu yazdiginizin. islami konularda kaynagindan emin olmadigim ve arastirmadigim hicbir bilgiyi ne yazdin nede konustum. Dunyada bana eferim desinler diyede ahiretimi karartmadim. Bu hususta dikkat ederse muslumanim diyenler yararlarina olur. ALLAH u teala sana selamet versin kal saglicakla.

Y2J

Aktif Üye
Bence bu anlatilanlarin hepsi islama aykırı. Her ne kadar bazı arkadaşlar, bazı konulara vakit olmayan kişi bunları anlayamaz deselerde, islâm dini akıl dinidir. Sonuçta insanların yasam biçimlerini düzenler.
Şimdi ben define bulmak istiyorum. E tamam kalben istiyorum. Kötülüğü olmayan, kimseye zararı olmayan da biriyim. Kendimce ibadetimi de yapıyorum. Merhamet,adalet,cesaret ve ıbadet bünyem de mevcut olduğunu kabul edelim. Çabuktur, dedektördür, bilgi belge araştırıyorum. Yani çaba ve gayret gosteriyorum. Gayret , kadere aşıkmış derler..
Şimdi bunların hiçbiri Allah katında kabul olmayacak, muskamsi, buyumsu şeyler yazılıp horozdu şuydu buydu bunlarla hedefe ulasilacak öyle mi ?
Yani Allah'in normal koşullarda bana nasip kısmet etmediğini, havaş ilmiyle nasip olacak. Yaradan o zaman tamam diyecek yani ?
Sadece tebessüm ediyorum..
Herkesin görüşüne saygım var. Havas ilmini neden bu kadar küçümsediniz anlamıyorum. İmamı Gazali, M. Arabi, Emir Buhari, İmamı Yafii gibi çok büyük makam sahibi insanların havas ilmi ile ilgili eserleri mevcut. Günümüzde havas diyince akla büyü celb cin vakaları akla geliyor. Ama havas ilmi daha derindir. Simya ilmi, feleklerin ilmi, vs kapsıyor. Bu ilim ile bazı yetki sahibi kişiler insanların hastalıklarını alıyor. Mesela Simya denilince akla altın yapmak akla gelir. Ben eski el yazması eserlerde ölü ile konuşma, deniz getirme vs gibi akıl almaz şeyler gördüm. Uyun el hakayik adlı kitapta Simya bölümünde yumurtanın içinden küçük insan çıkarma, vs gibi şeyler var. Havas büyük bir ilimdir ama maalesef günümüzde sınırlıdır. Gerçek havas alimleri çok çok azdır. Bu yazdıklarım size gerçekten çok garip gelecektir.

Emin ol havas ilmi ile define bulma işini herkesin yapabileceği bir iş değil. Kolay olsaydı medyumlarım cincilerin hepsi zengin olurdu. Nasip meselesi. Hani bir laf vardı. Nasipse gelir yemenden nasip değilse ne gelir elden

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gerçek havas bunlar değil de neyse mesele uzamasın, Bu arada bu tertipler için bişey demiyorum. Yalnızca dikkatli olun bilmediğiniz kalbinizin kanaat getirmediği işlere bulaşmayın. Ciddiye alanın yararına olur. Cümleten geceniz hayrolsun kıymetli ustalar :) Gülmek Sadakadır.

Son düzenleme:

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
merhaba de yerli formdaslarim
Biraz karıştırır ken karşıma daha önce nerden alıntı yaptığımı hatirlamadigim bu kaynağı görüp sizlerle paylaşmak istedim
Ilk okuduğumda benimde kafam karıştı
Buyurun istisareye...

Bu ad Allah’ın azametli adlarından biridir. Hazine veya define gömülü bir yerde bu adı çokça anan bir kimseye, o hazineyi örtüp gizleyen veya görünmesine mâni olan bir gizlilik perdesi (Hicâb) kalkarak, hazine o kimseye görünmüş olur. Bu adın sayılarından yaratılan hizmet meleğinin adı (Samsımâil) dir. Bu kerametli meleğin buyruğu ve kumandası altında 4 kumandan melîke bulunmaktadır. Bu kumandanllardan her birinin buyruğu altında 312 melâikeden oluşan 312 sıra Melâike bulunaktadır. Bu Melâikelerin tümü, Rabbin gözü yerinde olan fâni olacaklarla bâki kalacakların isbâtını koruyan melaklerdir. Bu adı çokca anan bir kimseye yukarda adı geçen hizmet meleği inerek yüksekçe bir makam veya rütbe vermiş olur.

Defineyi Bulmak İçin
Ebced harflerinin ilk dört harfini, bu harflerin idmarları ile birlikte üç parça çamur levha üzerine yazdıktan sonra, bunları bir horozun boynuna asacak olursan, horoz saklı definenin bulunduğu yere gidip durmuş olur.Orayı kazdığın takdirde defineyi bulmuş olursun.

Ebced hesabın ilk dört harfi şeytanın ismidir.
Ve ilk 4 kelimede yine şeytanın ismidir bilgin olsun.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Herkesin görüşüne saygım var. Havas ilmini neden bu kadar küçümsediniz anlamıyorum. İmamı Gazali, M. Arabi, Emir Buhari, İmamı Yafii gibi çok büyük makam sahibi insanların havas ilmi ile ilgili eserleri mevcut. Günümüzde havas diyince akla büyü celb cin vakaları akla geliyor. Ama havas ilmi daha derindir. Simya ilmi, feleklerin ilmi, vs kapsıyor. Bu ilim ile bazı yetki sahibi kişiler insanların hastalıklarını alıyor. Mesela Simya denilince akla altın yapmak akla gelir. Ben eski el yazması eserlerde ölü ile konuşma, deniz getirme vs gibi akıl almaz şeyler gördüm. Uyun el hakayik adlı kitapta Simya bölümünde yumurtanın içinden küçük insan çıkarma, vs gibi şeyler var. Havas büyük bir ilimdir ama maalesef günümüzde sınırlıdır. Gerçek havas alimleri çok çok azdır. Bu yazdıklarım size gerçekten çok garip gelecektir.

Emin ol havas ilmi ile define bulma işini herkesin yapabileceği bir iş değil. Kolay olsaydı medyumlarım cincilerin hepsi zengin olurdu. Nasip meselesi. Hani bir laf vardı. Nasipse gelir yemenden nasip değilse ne gelir elden
Havas ilmini bu sitede duydum. Ve yazılanları okuduktan sonra hiçbir havas hocasıyım diyenle sohbet etmek istemem.
Benim gördüğüm, havas hocasıyım diyenler ya bulaşık telini okuyup ziplatiyor, ya horoza yazıp çiziyor, ya mısır koçanlarına takla attırıyor.
Ben size saygı duyuyorum. Kişiliğinize, şahsınıza. Ancak anlatılanlara ve de havas hocasıyım diyenlerin anlattiklarina yine hiçbir şekilde saygı duymuyorum.
Ilmi çok olsa gider toplar meralardan,dağlardan para yapacak şeyleri. Bozdurur nakte çevirir. Sonra o kaynak ile ne kadar ihtiyacı olan varsa ihtiyaç giderir. Açlari doyurur. Yaşlıyı yetimi kollar vs. Ha yok ben havas hocasıyım banane bunlardan diyorsa, madem koskoca havas hocası ne işin var senin horozla, tavukla, incikle boncukla.
Isim verdiklerinizle ilgilenmiyorum. Benim radarımda Yunus, Mevlâna, Şems gibi isimler vardır. Ilahi aşkı bulan, yaradana saf benliğiyle sığınanlar vardır.
Bu anlattıklarınız ile havas ilim olamaz. Olsa olsa insanların cahiliyyet dönemini hedef almış, din sömürüsü ile medet umduran üfürükçü hocadan öteye benim için gidemez.
Kul ile yaradan arasında, el açıp (teşbih) dua etmekten, ilâhi aşkı ariyorsa da elini tutan bir yoldastan başkası külliyen yalandır.
Yok başka şeylerde var deniyorsa, vardır, doğrudur ama sakat,karanlık, islama aykırı,sapkınlık doğuran fena şeylerdir..
Selamlar ..