hoca işleri

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu hassas ve ince dusuncenizden dolayi tesekkur ederim ustam. Saglicakla kal

saftilki

Moderatör
Moderatör
crysannche cinnilere diyor yalancı diye doğruda söylüyor yalanı çok severler

crysannche

Member
Bu yazdiginizi cinci hocalar icin yazdiginizi dusunuyorum kardesim. Konuya bir aciklik getirebilirmisiniz kafamizda soru isareti kalmasin. Mesajlariniza baktim genele soylemis olmaniz mumkun degil. Hakkiniza girdiysem helal ediniz. Selametle kalin.

Hocalara değil kardeşim. Cİnler icin yazdım bu sözleri.
O Alemdekilerin en durustunun bile söylemlerinin buyuk bolumu yalan manasında.
Yanlıs anlasıldıysam özür dierim Hakkınızı helal edin.

crysannche

Member
@odin Arabistanda vehhabi zihniyeti yüzünden tarikat ve cemaatlere karşılar benim tavsiyem tarikat deyince aklınıza islam dışı birşey gelmesin

İslam içi birtarikat söyleyebilirmisiniz?
Bugun tarikatlerin seyhlerine ve seyhe yakın olanlarına bakınca hepsi saray gibi evlerde son model jeeplere binip geziyorlar.
Sadece Turkiye'de değil İslam cografyasının nerede ise tamamına yakınında bu durum gözlemlenebilir.
Sadece muslumanlıkda da değil. Diğer dinlerde de tarikatlerin liderleri Dunyada cenneti yasamaktadırlar.
En buyuk tarikat bana göre Papaşıltır ki.
Papaların Yeryuzundeki gucleri nerede ise sınırsıza yakındır.
O Nedenle siz degerli kardeşlerime tavsiyelerim Dinimizi ögrenmenin en kolay yolu. Kuranı Kerimi Turkce okuyalım. Ne denmek istedigini iyice anlayalım. Resululah (SAV) hayatını da okuyup onun yasantısına gore yasamaya calısalım.
Hepsi ile çelişir durumda kalırsak da vicdan ve akıl süzgecimizi aynı anda kullanıp neyin dogru neyin yanlıs olabilecegine kanaat getirip ona göre davranalım.
Seyhlere ve tarikat liderlerine prim vermekden uzak duralım....
Hele ki bir dönem çok yaygın olan. Şeyhimin şefaati olmasa cennete giremem sözünden uzak durun.
Peygamberimiz (SAV) Kendisine en çok benzeyen.
Anam diye hitap ettiği
Allahın Aslanı Hz. Ali'nin biricik eşi.
Hasan ile Huseyinin değerli anneleri.
Cennet hanımlarının sultanı Hz. Fatıma annemize bile.
Kızım Fatıma sakın ha benim kızım oldugunu dusunerek cennete girecegine guvenme, namazını dogru kıl hadisini hatırlatmakda fayda var.
Allahın Resulunun göz bebegi bile boyle bir sözle karsı karsıya iken. Hangi seyh cennetinden emin olup ustune bir de şefaatçilik edecek. Gecin bunları.
O seyhler önce kendi kıclarını kurtarsınlar....