İlginç bir hikayem var ne yapmam gerekir?Siz ne yapardınız?

beyazzadam16

Bilgili Üye
Kardeş senin rahmetli, annene söyledikten sonra ya pişman olmuş yada başkasına da anlatmış bu kadar basit , orda Bişi arama , bende de hocalık var biraz ;)

AmoRe

Aktif Üye
Dostum sen hocalığı bırak ozaman ;) pişman olacak adam hak yediği için böyle birşeyi 70 yaşından sonra anlatmaz.Ergeç alacağım onu ama zaman alıyor işte.

Loopuss

Yeni Üye
Bence üç harfliler cismin gerini değiştirebilir. Ben bunu kendi gözümle gördüm. Ama altının yerini değiştirir mi onu bilmem. Duyduguma göre onlar altınların oksitiyle yaşıyorlar. Tam nokta alsan bile yer değiştirebiliyorlar.

AmoRe

Aktif Üye
Loopuss benimki buna benzer bir durum oldu loopuss.Oksit konusuna gelince saf altında oksitlenme olmaz diyen bir grup var birde altında bir metal olduğuna göre o da kesinlikle oksitlenir dyen başka bir grup bunu bende bilemiyorum.Benim duyduğuma göre üç harfliler altının yaydığı enerji(o herneyse) sebebiyle altına gelirlermiş, zenginlikleri altınla ölçülür diyenlerde var .Yeraltının güneşi enerji kaynağıda altınmış diyenlerde var.Benim konumda gömü 10-11 yıllık olması cihetiyle ve gömenin ölmesi üzerinden 5 yıl geçmesi nedeniyle sahiplenilmemiştir henüz.Öyleki 40 yıl sonra sahipleniyorlar deniliyor ayrıca ilk yerinden çıkarılmış dolayısıyla tılsımı varsada bozulmuş.Ama bu 3 harfliler kandırma yalan bilgi yoluna çok giderlermiş bana bilgi veren hocaları da bu şekilde kandırdıklarını düşünüyorum.Ama pek tabi yılmayacağım hernekadar önüme engel yığanlar olsada :)

Loopuss

Yeni Üye
Yalan konusuna katılıyorum. Bıkma bencede. Eğer varlığına inanıyorsan

yuans

Aktif Üye
@yuans bu konuyu baştan bir okurmusun?Ne diyorsun bu konuda üstad.bu arada özel mesaj kutunda dolu..
Kardeşim yeni gördüm k.bakma.

Oraya o kadar insan götürmüşsün ki, malzeme orada mı değil mi, tam net bilemeyiz. Bu tür hikayelerimiz çoktur, bu iş ile uğraşan herkes duymuştur. Açıkçası aklıma o dayının eski ortalığının hakkını yediği için vicdan azabı duyarak böyle birşey söylemiş. O yüzden sözünün yalan olmadığının kanaatindeyim.

Yerine gelirsek, o kadar olaydan sonra malzeme duruyor mu bilinmez. Fakat Kristof34 'ün dediği gibi bu iş ekip işidir.
Alan Tarama diye birşey yoktur, Çubuklar ile ilgili binbir rivayet ve işlem vardır. Sadece Sinyal alabileceğin cihazlar olmalıdır elinde.
Ama 3 metreyi geçmez cihaz sinyalleri. Orada bir boşluğun varlığı belli değil. Sadece gömü yapılmış.

Malzeme duruyor ise, ağaçların köklerinden toprak kayması resimde bile belli oluyor. Yaklaşık 1 metreye yakın toprak kayması olmuş ağaç diplerine. Koyan kişinin kazma mesafesi de ortalama en fazla 1 metre diyelim. Senin malzeme 2 metreyi geçmez. Şimdi burada arayacağımız kişi oraya koyar iken nereyi baz alarak koydu. Ağaç mı? Su mu? Yakınında ne vardı? Kaya mı? vs..

Resimde belli olmaz demişsin ama bu ağaçlar genç ağaçlar değil. Özellikle ilk resimdeki soldaki senin çatallı ağaç dediğin. Ben senin yerinde olsam onu baz alırdım. Ayrıca sen o ağacın yakınına birşey saklamak istesen neresine saklarsın? Ağacın neresinde detay var? :)

Sağlıcakla..

Şirvan

Operatör
Güzel kardesim çalışma yaptığın buyerdeki ağaçlar kaç yaşında sence bana en fazla 15 sene gibi geldi. Ayrıca 4 lü bakır çubuklar seni yanılta bilir. Esli teyiplerde radyolarda anten olurdu tekli bir çubuk yap bu anteni kullan sap kısmı hazneli olsun arama yapacağın ne ise ufak bir parça koy bu hazneye birde bunu dene bakır çubuktan daha iyi sonuç alırsın

Şirvan

Operatör
Cinni hocalara gelince onlara itibar etme. Cinni tayfanın bunlarla dalga geçiyor.

AmoRe

Aktif Üye
yuans Usta bence de en fazla 15 yaşındalar emanet koyulduğunda ki yer tahminimiz doğruysa bu ağaçlar 1-4 yaş arası olmalılar.O antenlerden bulursam dediğini mutlaka değerlendireceğim.Lakin şuan bir ekip ayarladım çok kuvvetli bir de makinaları var bakalım neler olacak beraber göreceğiz...Şuan sadece doğru zaman için ekipten haber bekliyorum.Orası değilse bile civar 2-3 tarla taranacak ve nasibimde varsa bu emanet yerini bulmuş olacak.

Güzel kardesim çalışma yaptığın buyerdeki ağaçlar kaç yaşında sence bana en fazla 15 sene gibi geldi. Ayrıca 4 lü bakır çubuklar seni yanılta bilir. Esli teyiplerde radyolarda anten olurdu tekli bir çubuk yap bu anteni kullan sap kısmı hazneli olsun arama yapacağın ne ise ufak bir parça koy bu hazneye birde bunu dene bakır çubuktan daha iyi sonuç alırsın

AmoRe

Aktif Üye
Arkadaşlar şimdi aklıma bir detay geldi bu emanet o kişi tarafından çıkarıldığında çaputlara sarılıymış ve sandığı açtıklarında çok pis bir koku çıkmış nerdeyse de bayılacaklarmış.Bu açıdan düşünürsek son gidişimde kepçeden önce bir metreye elle indik o derinlikte kazmayı bir noktaya vurduğumda pis bir koku geldi makinacımı çağırdım usta bu nedir dedim emanetin burda biryerde altın kokusu bu dedi.kazmayı o bölgeye birkaç kez daha vurdum koku kesildi.Muhtemelen kokunun geldiği yeri kapadım kazmalayınca.Altın koku yaparmı?onlar belki ilk açtıklarında o çaputlar bir çeşit ilaç veya zehirlimiydi o koku çıktı sandığı açınca yada yeraltında beklediğinde gerçekten koku yaparmı?

Son düzenleme:

Şirvan

Operatör
altin koku yapmaz. pis bir koku diyorsun kuf kokusu veya gaz kokusu olabilirmi. calisma yaptigin yerin fotosu olsa net yorumlar gelir

AmoRe

Aktif Üye
altin koku yapmaz. pis bir koku diyorsun kuf kokusu veya gaz kokusu olabilirmi. calisma yaptigin yerin fotosu olsa net yorumlar gelir
Şirvan koku yapmazsa ozaman gaz kokulu bir gaz kokuyu aldım resmen kazmak için eğildiğimde.toprağın 1 metre altında geldi bu.bildiğin tarla @şirvan usta yukarda resim var zaten.hani magara falan olsa metan de o da kokusuz bie gaz zaten.

Son düzenleme: